Puchar Polski florecistek

15 października 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Katarzyna Kryczało wygrała w Warszawie kolejną eliminację Pucharu Polski florecistek do lat 20. W turnieju tym w barwach Sietom AZS AWFiS zadebiutowała Joanna Bórkowska. Zawodniczka, która przeniosła się z Polonii Leszno ze względu na studia na filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim, uplasowała się w stolicy na trzecim miejscu.

Kryczało, która w poprzednim sezonie zdobyła nie tylko Puchar Polski, ale także Puchar Świata, w stawce 72 konkurentek potwierdziła, że jest zdecydowanie najlepsza w tej kategorii. W ćwierćfinale rozbiła Martę Matysik (AZS AWF Warszawa) 15:4, a w półfinale (z Aliną Kujawą z Kusego Szczecin) i w finale (z koleżanką klubową, Agnieszką Kulczycką) zwyciężała po 15:5.

Bórkowska w chrzeście w akademickich barwach spotkała na drodze aż dwie gdańszczanki. W ćwierćfinale wygrała z Anną Lidzbarską 15:14, ale półfinale uległa Kulczyckiej 13:14.