Puchar Polski młodych florecistów

20 listopada 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Anna Lidzbarska i Wojciech Naruszewicz zwyciężyli w kolejnych zawodach Pucharu Polski we florecie juniorów. Wychowankowie gdańskiego fechtmistrza, Longina Szmita, w pokonanym polu w Toruniu pozostawili 65 konkurentek i 67 konkurentów. W klasyfikacji generalnej zawodniczka Sietom AZS AWFiS jest pierwsza, a jej kolega klubowy zajmuje drugie miejsce.

Pucharowe punkty są bardzo ważne - torują drogę do reprezentacji na przyszłoroczne mistrzostwa świata do lat 17. W każdej konkurencji Polska będzie mogła wystawić po trzech reprezentantów. W Toruniu było o tyle łatwiej, że wśrod chłopców zabrakło lidera rankingu, Michała Majewskiego, który próbował w tym czasie sił w starszym towarzystwie.

Gdańszczanie do szerokiego finału wprowadzili trzech zawodników, ale w ćwierćfinale musieli zanotować stratę, bo Andrzej Prokopski i Paweł Osmański skrzyżowali florety. Wygrał ten pierwszy 15:14. Jednak nie cieszył się zbyt długo. W półfinale wpadł na Naruszewicza i przegrał 9:15. W finale Wojtek jeszcze łatwiej pobił Dawida Nowocińskiego (AZS AWF Warszawa) 10:8.

Miejsca pozostałych gdańszczan: 5. Osmański, 10. Piotr Naruszewicz, 16. Tomasz Żmijewski, 20. Filip Płocharski, 26. Paweł Pach, 29. Jan Pałasik, 30. Adam Nowosielski.

W turnieju dziewcząt Lidzbarska w finale wygrała z Klaudią Tomkowiak (Korona Wrocław) 15:8. Agata Pacuła po ćwierćfinałowej porażce z Hanną Łyczbińską (Budowlani Toruń) 5:15 zajęła szóstą pozycję.

Miejsca pozostałych gdańszczanek: 11. Agnieszka Purowska, 17. Karolina Osmańska, 18. Karolina Dziengo, 21. Justyna Anuszewska, 25. Aleksandra Rosinke, 26. Karolina Szalczewska, 29. Julianna Trzebiatowska, 31. Karolina Dąbrowska, 32. Agnieszka Fullbrandt.