Katarzyna Kryczało w Bochum

19 listopada 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Katarzynie Kryczało nie udało się powtórzyć ubiegłorocznego triumfu, kiedy w zawodach Stadtwerke Pokal nie miała sobie równych. Zamiast zwycięstwem, tym razem gdańska florecistka musiała zadowolić się 19. lokatą. Na pocieszenie podopiecznej Tadeusza Pagińskiego pozostaje fakt, że nadal jest liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata do lat 20. Przypomnijmy, że nasza zawodniczka zdobyła to trofeum w poprzednim sezonie.

Zawody w Bochum były rewanżem za młodzieżowe mistrzostwa Europy. Z tej szansy skorzystały 84 zawodniczki. W ciągu tygodnia niewiele zmienił się układ sił. Podobnie jak w Chorwacji, także i przed własną publicznością najlepsza była Carolin Wutz (Niemcy). W finale wygrała z rodaczką Moniką Golebiewski 15:12. Ta druga w 1/16 finału zamknęła drogę Kryczało. Gdańszczanka, narzekająca na kontuzję dłoni, przegrała ten pojedynek 12:15. Prowadzenia w klasyfikacji generalnej pucharu Kasia nie straciła tylko dlatego, że dopiero 23. była jej najgroźniejsza konkurentka, Marta Cammilletti(Włochy).

Najlepsza z gdańszczanek była Joanna Bórkowska, która sklasyfikowana została na 12. pozycji. Jej koleżanki klubowe plasowały się na następujących miejscach: 31. Izabela Knop, 38. Agnieszka Kulczycka, 47. Anna Lidzbarska, 55. Marta Matysik, 82. Joanna Sikora.