• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Puchar Polski na Pomorzu. Połowa drużyn z Trójmiasta z awansem

Damian Konwent
10 października 2023, godz. 06:00 
Opinie (34)
aktualizacja: godz. 17:59 (11 października 2023)
Energa Bałtyk Gdynia przegrał z Wikędem II Luzino aż 0:6 i odpadł z Pucharu Polski na Pomorzu. Energa Bałtyk Gdynia przegrał z Wikędem II Luzino aż 0:6 i odpadł z Pucharu Polski na Pomorzu.

Tylko cztery z ośmiu zespołów z Trójmiasta awansowało do V rundy Pucharu Polski na Pomorzu. Do Ogniwa Sopot i Portowca Gdańsk dołączyli: Stoczniowiec Gdańsk i Jaguar Gdańsk. Zaskoczył szczególnie Energa Bałtyk Gdynia, który co prawda zagrał w nieco rezerwowym składzie, ale i tak wysoko przegrał Wikędem II Luzino 0:6. Ponadto z rozgrywkami pożegnali się: rezerwy Arki i Gedanii oraz Akademia Marynarki Wojennej z Gdyni. W weekend 14-15 października wracamy na boiska ligowe.Aktualizacja, 11.10.2023, godz. 17:59

Jaguar i Stoczniowiec grają dalejŚroda w przypadku trójmiejskich zespołów w Pucharze Polski na Pomorzu nie była już tak udana, jak wtorek. Z pięciu naszych drużyn, do V rundy, awansowały tylko dwie. To Stoczniowiec Gdańsk i Jaguar Gdańsk, które tym samym potwierdziły dobrą dyspozycję z meczów ligowych.

Stoczniowiec wysoko pokonał Witcisę Skarszewy 4:0, czyli swojego ligowego rywala. Natomiast Jaguar Gdańsk rozbił Wikęd Luzno aż 5:1.

Jaguar Gdańsk - Wikęd Luzino 5:1 (2:0)
Czychowski 4, 67, 84, 89, Bladowski 37

JAGUAR: Nowak - Jadanowski, Chojnacki, Pietrowski, Sulewski, Czychowski, Kinder, Wierczyński, Surdykowski, Michalski oraz Kulesza, Badalzade, Brzeski, Kryża, Urbanek, Filas, Wróbel, Płotka

Wikęd II Luzino - Energa Bałtyk Gdynia 6:0 (1:0)

ENERGA BAŁTYK II:
Ponichtera - Kaźmierczak, Lupa, Formella, Kośnik, Dziadkowiec, Waszczuk, Jankowski, Siekierski, Brodnicki, Cunion oraz Rabin, Żuber, Ossowski, Malinowski, Zaryczański


Godnym podkreślenia faktem jest to, że piłkarzom Piotra Formeli nie przeszkodził w tym fakt, że ich rywal gra na co dzień w III lidze, czyli o szczebel wyżej. Kapitalne zawody rozegrał Paweł Czychowski, który zdobył cztery z pięciu bramek. Listę strzelców uzupełnił Kacper Bladowski.

Warto jednak podkreślić, że część piłkarzy pierwszego zespołu Wikędu zagrało w rezerwach. A te rywalizowały z Energą Bałtykiem Gdynia. Robert Jędrzejczak wystawił za to nieco rezerwowy skład, bo zabrakło m.in.: Oktawiana Skrzecza, Szymona Rychłowskiego, Krzysztofa Iwanowskiego, Maksyma Demiańczuka, Oskara Bohma czy Mateusza Długołęckiego, ale mało kto przypuszczał, że gdynianie przegrają aż 0:6.

Z pucharem pożegnały się także rezerwy Arki i Gedanii. Żółto-niebiescy przegrali z grającym o szczebel niżej Sokołem Bożepole Wielkie 0:2. Natomiast gdańszczanie ulegli drugiej drużynie Chojniczanki 1:4, która podobnie, jak oni grają w IV lidze.

Puchar Polski na Pomorzu. IV runda:wtorek (10 października)
AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ - OGNIWO SOPOT 0:6
PORTOWIEC GDAŃSK - GLKS Różyny 4:0

środa (11 października)
GEDANIA 1922 II GDAŃSK - Chojniczanka II 1:4
JAGUAR GDAŃSK - Wikęd Luzino 5:1
STOCZNIOWIEC GDAŃSK - Wietcisa Skarszewy 4:0
Wikęd II Luzino - ENERGA BAŁTYK GDYNIA 6:0
Sokół Bożepole Wielkie - ARKA II GDYNIA 2:0
Respect Przejazdowo - Orlęta Reda 5:1
Victoria Kaliska - Radunia II Stężyca 1:4
Czarni Pruszcz Gdański - GKS Kolbudy 2:1
Barca Bolszewo - Sporting Leźno
Wierzyca Pelplin - Orzeł Trąbki Wielkie 4:1
Kaszubia Kościerzyna - Borowiak Czersk 2:1
Amator Kiełpino - MKP Szlachta 3:2
Kolejarz Chojnice - MKS Władysławowo 4:0
Dragon Bojano - Gryf Wejherowo 1:7


Marynarze kończą przygodę z pucharemWe wtorek Portowiec Gdańsk i Ogniwo Sopot są już w V rundzie Pucharu Polski na Pomorzu. Pierwsi pokonali ligowego rywala z V ligi - GLKS Różyny 4:0. Co ciekawe, w rozgrywkach ligowych gdańszczanie są znacznie niżej w tabeli, bo zajmują 17., ostatnie miejsce, a ich rywale - 9.

Swoją przygodę z rozgrywkami zakończyła Akademią Marynarki Wojennej z Gdyni, która przegrała na NSR z Ogniwem Sopot aż 0:6. V runda dla marynarzy pozostaje więc nie osiągalna, choć należy podkreślić, że w tym roku wyrównali swój najlepszy wynik. Bardzo prawdopodobne, że spróbują go pobić w przyszłym sezonie, gdyż do wojewódzkiego PP przystępują od 2006 roku.

Najniższe ligi piłkarskie. Zobacz, jakie sprawy poruszaliśmy we wcześniejszych artykułach cykluNajbliższe mecze trójmiejskich zespołów niższych klas rozgrywkowychCENTALNA LIGA JUNIORÓW
Korona Kielce - ARKA GDYNIA, niedziela godz. 12
TERMINARZ I TABELA CLJ

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17
Zagłębie Lubin - LECHIA GDAŃSK, sobota, godz. 12
ARKA GDYNIA - Śląsk Wrocław, sobota, godz. 15, ul. Górskiego 10
TERMINARZ I TABELA CLJ U-17

EKSTRALIGA KOBIET
AP ORLEN GDAŃSK - Śląsk Wrocław, sobota, godz. 13, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
TERMINARZ I TABELA EKSTRALIGI KOBIET

III LIGA
GEDANIA 1922 GDAŃSK - KP Starogard Gdański, sobota, godz. 12, al. Hallera 201
TERMINARZ I TABELA III LIGI

IV liga
JAGUAR GDAŃSK - Chojniczanka II Chojnice, sobota, godz. 11, ul. Budowlanych 49
ENERGA BAŁTYK GDYNIA - GKS Kolbudy, sobota, godz. 11, ul. Górskiego 10
GEDANIA 1922 II GDAŃSK - Start Miastko, niedziela, godz. 11, al. Hallera 201
ARKA II GDYNIA - MKS Władysławowo, niedziela, godz. 11, ul. Górskiego 10
TERMINARZ I TABELA IV LIGI

V liga
Orzeł Trąbki Wielkie - ENERGA BAŁTYK II GDYNIA, sobota, godz. 11
Błyskawica Reda-Rekowo Dolne - STOCZNIOWIEC GDAŃSK, sobota, godz. 11
PORTOWIEC GDAŃSK - Osiczanka Osice, sobota, godz. 13, ul. Wyzwolenia 8
JAGUAR II GDAŃSK - Cartusia II Kartuzy, sobota, godz. 13:15, ul. Budowlanych 49
TERMINARZ I TABELA V LIGI

A Klasa
Start Mrzezino - AP KP GDYNIA, sobota, godz. 15
OGNIWO SOPOT - OKS Janowo, sobota, godz. 16, ul. 23 Marca 95
POMORZANIN GDYNIA - KP GDYNIA, sobota, godz. 19, ul. Olimpijska 5
TERMINARZ I TABELA A KLASY

B Klasa
MORENA GDAŃSK - Wisła Steblewo, sobota, godz. 11, ul. Radarowa 26
Respect Przejazdowo - UKS KLUKOWO, sobota, godz. 13
STOCZNIOWIEC II GDAŃSK - Wisła Długie Pole, niedziela, godz. 11, ul. Marynarki Polskiej 177
Zryw Grabiny Zameczek - SOPOCKA AKADEMIA PIŁKARSKA, niedziela, godz. 15
JAGUAR III GDAŃSK - OLIMPIA OSOWA, niedziela, godz. 15, ul. Budowlanych 49
TYLKO LECHIA GDAŃSK - Motława Suchy Dąb, niedziela, godz. 19, ul. Traugutta 29
TERMINARZ I TABELA B KLASY

Tak zapowiadaliśmy IV rundę:8 zespołów z Trójmiasta przystępuje do walki w IV rundzie Pucharu Polski na Pomorzu. Jesienią rywalizacja w naszym regionie toczy się w trzech okręgach: gdańskim, malborskim i słupskim. Mecze tej fazy zaplanowano na wtorek i środę, 10 i 11 października. O awansie decydować będzie tylko jedno spotkanie. Jeśli po 90 minutach będzie remis, wówczas dochodzi do dogrywki i ewentualnie serii rzutów karnych.

Przypomnijmy, że jest o co walczyć, bo zwycięzca wojewódzkich rozgrywek zdobędzie prawo gry na szczeblu ogólnopolskim w edycji Pucharu Polski 2023/24 oraz 40 tys. zł. Drużyna, która przegra w finale otrzyma z kolei 10 tys. zł

Puchar Polski na Pomorzu. Przeczytaj relację z poprzedniej rundy Puchar Polski na Pomorzu. Przeczytaj relację z poprzedniej rundy

Do trójmiejskich zespołów, które awansowały w poprzedniej rundzie, na tym etapie obowiązkowo dołączają IV-ligowcy, czyli: Arka II Gdynia, Energa Bałtyk Gdynia, Gedania 1922 II Gdańsk oraz Jaguar Gdańsk.

Wydaje się, że z całej "czwórki" najłatwiejsze zadanie mają biało-niebiescy, którzy trafili na A-Klasowy Wikęd II Luzino. Jednak dobrze wiemy, że to tylko teoria, bo w futbolu, a szczególnie w rozgrywkach pucharowych, wiedzieliśmy już różne rzeczy. Na pewno trudniejsze zadanie mają: Jaguar i rezerwy Gedanii, które zagrają odpowiednio z: III-ligowym Wikędem i IV-ligową Chojniczanką II.

  • Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni.
  • Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni.


Z całego zestawienia najciekawiej zapowiada się jednak derbowe spotkanie Akademia Marynarki Wojennej, która jako jedyna broni honoru drużyn niezrzeszonych. Ich rywalem będzie Ogniwo Sopot. I choć to zespół, który na co dzień gra w A Klasie, to wynik wcale nie jest przesądzony, gdyż marynarze potrafili wyeliminować już chociażby V-ligowego Orkana Rumia. Dodatkową motywacją będzie możliwość zapisania się na kartach historii.

Algieria, Azerbejdżan, Namibia, Nigeria i Włochy. Skąd są piłkarze niższych lig? Algieria, Azerbejdżan, Namibia, Nigeria i Włochy. Skąd są piłkarze niższych lig?

Warto podkreślić, że mecz zostanie rozegrany na Narodowym Stadionie Rugby, co okazało się miłym gestem ze strony Gdyńskiego Centrum Sportu, bo do tej pory marynarze swoje spotkania najczęściej rozgrywali w "klatce" przy ul. Olimpijskiej.

- W Pucharze Polski gramy od 2006 roku, ale IV runda to było maksimum, które osiągaliśmy. Dlatego też fajnie byłoby zrobić historyczny wynik i wejść do V rundy po raz pierwszy. Taki zresztą jest nas cel. Co roku startujemy, by powalczyć o Puchar Polski. Po każdym zwycięstwie śpiewamy w kółeczku, że jest nas, bo tak też do tego podchodzimy. Dopóki gramy, to jesteśmy zwycięzcami. Tak naprawdę udział w tych rozgrywkach to dla nas święto. Drużyna składa się głównie z młodych podchorążych, ale są również i oldboje. Mamy szeroką kadrę, może nie jest to dream team, ale reprezentujemy Marynarkę Wojenną i chcemy się dobrze bawić. Przed pierwszym gwizdkiem wybrzmi hymn Polski, tak więc zapraszamy wszystkich serdecznie - mówi nam Robert Wereszko, który pełni rolę trenera w zespole Marynarki Wojennej.


- Grę w Pucharze Polski traktujemy jako kolejną jednostkę treningową. Szansę gry dostaną ci, którzy dostawali ich mniej w lidze. Na szczęście mamy szeroką kadrę, liczącą około 30 osób, tak więc możemy sobie na to pozwolić. Gra w tych rozgrywkach to dla nas fajna przygoda, ale jednak priorytetem jest liga. Zwłaszcza, że nie idzie nam w niej tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Jest sporu niedosyt, wyniki są poniżej oczekiwań, ale jeszcze trochę meczów przed nami - odpowiada Rafał Langowski, trener Ogniwa.
W pozostałych meczach trójmiejskich zespołów dojdzie do V-ligowych pojedynków. Portowiec Gdańsk zagra z GLKS Różyny, a Stoczniowiec Gdańsk podejmie Wietcisę Skarszewy. Natomiast w weekend 14-15 października, wrócą rozgrywki ligowe.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (34)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Jaguar Gdańsk

 

Relacje LIVE

Najczęściej czytane