Na igrzyska w Rio przez Gdańsk

19 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Natalia Partyka zdobyła drugie złoto w Rio
Po raz 12 w Gdańsku florecistki walczyć będą w zawodach Pucharu Świata. W styczniu przyszłego roku do zdobycia będą również punkty do rankingu olimpijskiego. Po raz 12 w Gdańsku florecistki walczyć będą w zawodach Pucharu Świata. W styczniu przyszłego roku do zdobycia będą również punkty do rankingu olimpijskiego.

Bez sukcesów startowali przedstawiciele polskiego floretu w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w sezonie 2015/16. Mimo to Ryszard Sobczak, prezes sekcji szermierczej Sietom AZS AWFiS uważa, że nawet dwie nasze zawodniczki mogą wywalczyć awans na igrzyska w Rio de Janeiro. Punkty potrzebne do startu w tej imprezie będzie można zdobyć m.in. od 15 do 17 stycznia przyszłego roku w Gdańsku. Natomiast za cztery lata olimpijką może zostać Marta Mech, która na razie w Pucharze Europy do lat 17 wywalczyła dwukrotnie miejsce na podium.

Po raz 12 z rzędu Gdańsk będzie gospodarzem zawodów Pucharu Świata. Od 15 do 17 stycznia w hali AWFiS odbędą się turnieje indywidualne i drużynowe. Szczególnie ważny będzie ten pierwszy, gdyż do zdobycia będą punkty do rankingu olimpijskiego.

- W Rio de Janeiro nie będzie turnieju drużynowego florecistek. Dlatego na igrzyska panie mogą zdobyć tylko kwalifikację indywidualną. Maksymalnie z jednego państwa mogą być dwie zawodniczki. Jako że na czołowych miejscach w obecnym rankingu jest znacznie więcej Włoszek, Rosjanek i Niemek to nawet z dalszych pozycji można awansować na igrzyska. Stąd olimpijkami mogą zostać także dwie Polki - ocenia Ryszard Sobczak, prezes sekcji szermierczej Sietom AZS AWFiS Gdańsk.

UDANY POCZĄTEK SEZONU GDAŃSKIEGO FLORETU NA KRAJOWYCH PLANSACH

Ranking uwzględni wyniki tegorocznych mistrzostw świata i Europy oraz rezultaty zawodów Pucharu Świata, które rozgrywane będą do początku kwietnia. Start Polki miały kiepski. W meksykańskim Cancun żadnej z 10 naszych zawodniczek nie udało się zajść dalej niż do 1/32 finału. Gdańskie florecistki zajęły następujące miejsca: 39. Magdalena Knop, 50. Zuzanna Sobczak, 102. Monika Paliszewska. Zwyciężyła Francuzka Ysoara Thibus przed Włoszką Alice Volpi.

W turnieju drużynowym Polki zajęły 9. miejsce. Na ten wynik złożyły się: porażka z Węgierkami 33:42 oraz zwycięstwa nad Brazylią 45:34 i Japonią 45:37. Triumfowały Włoszki przed Rosjankami.

- Gdyby żadnej naszej florecistce nie udało się zdobyć kwalifikacji olimpijskiej na podstawie rankingu, to wówczas już tylko jedna z nich walczyć będą o prawo startu w igrzyskach w dodatkowym turnieju. PZSzer. już ustalił, że będzie nią nasza najwyżej klasyfikowana zawodniczka na światowej liście - dodaje prezes Sobczak.
SYLWIA GRUCHAŁA PRZEGRAŁA TYLKO Z MISTRZYNIĄ ŚWIATA. ZDOBYŁA DWA BRĄZOWE MEDALE W ŚWIATOWYM IGRZYSKACH WOJSKOWYCH

Puchar Świata 2014 w Gdańsku

Na ten turniej, który odbędzie się w połowie kwietnia przyszłego roku, już właściwie mogą się przygotowywać floreciści. W tej konkurencji co prawda będzie także turniej drużynowy na igrzyskach, ale nasz zespół nie ma praktycznie już żadnych szans na awans. Indywidualnie także plasują się daleko.

RADOSŁAW GLONEK ZDOBYŁ MEDAL W DRUŻYNIE SZPADZISTÓW NA ŚWIATOWYCH IGRZYSKACH WOJSKOWYCH

Biało-czerwoni nie poprawili swoich notowań podczas pierwszego Pucharu Świata nowego sezonu. w amerykańskim San Jose drużynowo zajęli 14. miejsce. Z czterech meczów wygrali tylko jeden z Hongkongiem 45:31. Ponadto przegrywali z: Koreą Południową 42:44, Kanadą 35:45 i Brazylią 25:45.

Indywidualnie z gdańskich zawodników najlepiej spisał się Filip Płocharski. Gdańszczanin zajął 24. miejsce. Jego koledzy klubowi zostali sklasyfikowani na następujących pozycjach: 67. Michał Siess, 80. Piotr Janda, 132. Michał Janda.

Gdyby ten cykl olimpijski nie zakończył się startem przedstawicieli floretu na igrzyskach, z pewnością kadry czekałyby duże zmiany. Tym bardziej, że utalentowanej młodzieży nie brakuje. Marta Mech (UKS Atena Gdańsk) z powodzeniem startowała w Samorinie w zawodach z cyklu Pucharu Europy do lat 17. Indywidualnie zajęła 3. miejsce. W stawce 172 florecistek najlepsza okazała się Rosjanka Anastasia Karpaczewa przed Niemką Sophią Werner.

Natomiast drużynowo o mały włos Polki nie wygrały. W finale tylko jednym trafieniem, 26:27 uległy Niemkom. Poza Mech w tym zespole startowała jeszcze druga zawodniczka UKS Atena - Julia Lidzbarska oraz Renata Tomczak (IKS Leszno) i Oliwia Szabelska (AZS UKW Bydgoszcz).

Opinie (28) 2 zablokowane

• Jeśli Sylwia nie wejdzie do Rio, to nie będzie nikogo z floretu

czas na powrót gdańskich trenerów do kadry!

• 8 2

• Kantor gdzie wyniki (8)

Nie wychodzi Kantorowski mieszanka młodości z rutyną brak efektów,tylko wspiera zawodniczki zPoznania i Torunia.Gdańszczanki floretu dłoń pokażcie kto najlepszy w Polsce.

• 5 2

• Związek PZSZER (5)

Kiedy rozliczycie trenerów z pracy już jesteśmy przyzwyczajeni brak medalów,sukces jak jest podium w jakimś pucharze europy.

• 5 1

• Rozliczenie (4)

Dlaczego mamy rozliczac trenerow a nie leniwych i nieutalentowanych zawodnikow?

• 2 1

• roliczenie (3)

Jak trener nie nauczy i dobrze nie przygotuje do sezonu i startu to nic nie wyjdzie,mam nadzieję że przy takim poziomie nie ma leniwych zawodników tylko są słabe metody treningowe cały system szkolenia zamało zawodów zagranicznych tutaj tez podworko PZSZER ustalcie politykę szkolenia długo falową kasa ,treningi ,zawody,i rozliczenie .Proste.