Puchar Świata w kickboxingu. Trzy złote medale!

Tomasz Łunkiewicz
6 czerwca 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Bardzo dobrze wypadli w siódmych zawodach Pucharu Świata w kick boxingu w Piacenzie reprezentanci Pomorza. Zawodnicy z naszego regionu wywalczyli trzy złote medale.

W imprezie wzięło udział 1200 zawodników i zawodniczek z 50 państw. Polskę reprezentowała 35-osobowa ekipa, która wywalczyła 28 medali, w tym 7 złotych. Na najwyższym stopniu podium z Pomorzan stawali: Wojciech Szczerbiński, który wygrał kategorię +94 kg w wersji light-contact i otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika. Podobnym dorobkiem legitymuje się Iwona Guzowska, która powróciła do kick boxingu. We Włoszech wygrała kategorię 60 kg w wersji full-contact i została uznana za najlepszą zawodniczkę. Oboje reprezentują klub Probe Starograd Gdański, a trenują dzięki pomocy Zarządu Morskiego Portu Gdańsk. Trzecie złoto wywalczył debiutujący na imprezie tej rangi Piotr Kobyliński (YMCA Gdynia), który był najlepszy w wadze 57 kg w wersji light-contact.