Punkt na podbudowę Lechii. Trener i piłkarze o meczu z Legią

5 sierpnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Defensywa Lechii Gdańsk na czele z Błażejem Augustynem (nr 26) i Michałem Nalepą (25) w drugim wyjazdowym meczu tego sezonu zachowała czyste konto. Defensywa Lechii Gdańsk na czele z Błażejem Augustynem (nr 26) i Michałem Nalepą (25) w drugim wyjazdowym meczu tego sezonu zachowała czyste konto.

- Punkty jest ważny pod względem mentalnym dla Lechii Gdańsk, która się buduje - ocenia Piotr Stokowiec po bezbramkowym remisie z Legią w Warszawie. - Z meczu i wyniku możemy być zadowoleni, bo graliśmy na trudnym terenie z aktualnym mistrzem Polski - zaznacza Lukas Haraslin. - Będziemy stawać się lepsi krok po kroku - dodaje Flavio Paixao.

LEGIA WARSZAWA - LECHIA GDAŃSK 0:0. PRZECZYTAJ RELACJĘ I WYSTAW OCENY PIŁKARZOM ORAZ TRENEROWI BIAŁO-ZIELONYCH

Lechia Gdańsk w drugim wyjazdowym meczu w tym sezonie nie straciła gola. Warto to podkreślić, gdyż grała z aktualnymi wicemistrzem i mistrzem Polski. Biało-zieloni są zaledwie jednym z czterech zespołów bez porażki w tym sezonie.

- Pokazaliśmy ciekawą piłką i zasłużenie wywalczyliśmy punkt, choć oczywiście były apetyty na trzy. Pokazaliśmy, że mamy pomysł na granie. Pierwsza połowa była lepsza w naszym wykonaniu, dominowaliśmy wtedy na boisku. Po zmianie stron to Legia miała optyczną przewagę, bo trochę brakowało sił, a i skrzydła już tak nie funkcjonowały. Dlatego być może jest to sprawiedliwy remis. Punkty jest ważny pod względem mentalnym dla Lechii Gdańsk, która się buduje - mówił na pomeczowej konferencji prasowej Piotr Stokowiec.
PRZECZYTAJ, JAKIE PROBLEMY MIAŁA LECHIA I JAKIE WYCIĄGNĘŁA Z NICH WNIOSKI PRZED WYJAZDEM DO WARSZAWY

Słowa trenera biało-zielonych potwierdzają statystyki, a także wypowiedzi jego podopiecznych.

- Z meczu i wyniku możemy być zadowoleni, bo graliśmy na trudnym terenie z aktualnym mistrzem Polski. Punkt zdobyty w Warszawie jest zawsze cenny. Wiedzieliśmy, co chcieliśmy grać. Były fajne akcje z lewej i prawej strony. Szkoda, że chociaż jednej nie wykorzystaliśmy, bo ciekawe jakby ten mecz wyglądał, gdybyśmy strzelili gola - zastanawia się Lukas Haraslin na oficjalnej stronie klubu.
Właśnie ten skrzydłowy był najaktywniejszym piłkarzem Lechii w ofensywie. Oddał cztery strzały, z których dwa były celne. Poza Słowakiem pozostali gdańszczanie uzbierali łącznie dwa uderzenia, w tym jedno celne. Wszystkie uderzenia w światło bramki miały miejsce przed przerwą.

ZOBACZ RAPORT STATYSTYCZNY EKSTRAKLASA SA Z MECZU LEGIA - LECHIA (PDF.)
SPRAWDŹ ILE PRZEBIEGLI PIŁKARZE W MECZU LEGIA - LECHIA (PDF.)

- Myślę, że w meczu z Legią, tak jak wcześniej u siebie ze Śląskiem już w pierwszej połowie powinniśmy postawić przysłowiową kropkę nad "i", jeśli chodzi o wynik. Natomiast w obu przypadkach w drugich połowach lepiej kontrolować mecz - dodaje Błażej Augustyn, który w sobotę był najbliżej pokonania Arkadiusza Malarza.
Strzelecki bilans Legii był dokładnie budowany odwrotnie niż Lechii. Do przerwy żadnego celnego strzału z zaledwie trzech prób. Po zmianie stron siedem uderzeń, w tym trzy, przy których musiał wykazać się Dusan Kuciak.

PRYWATNIE BIEGAĆ NIE LUBI, ALE W EKSTRAKLASIE W TYM SEZONIE PRZEBIEGŁ NAJWIĘCEJ KILOMETRÓW. PRZECZYTAJ O JAROSŁAWIE KUBICKIM, POMOCNIKU LECHII

Posiadanie piłki było identyczne (po 50 procent), ale Lechia jako drużyna więcej biegała od rywali. Łącznie piłkarze zaliczyli blisko 112 kilometrów, czyli o ponad 2,5 km więcej niż Legia.

Warto podkreślić, że zaraz za najlepiej biegającym wśród biało-zielonych, którym znów był Jarosław Kubicki, uplasował się Flavio Paixao. Tylko oni w Lechii przebiegli ponad 11 kilometrów.

- Będziemy stawać się lepsi krok po kroku. Ciężką pracą budujemy tę drużynę. Jest nowa atmosfera i mentalność. W Warszawie bardzo dobrze pracowaliśmy na boisku. Graliśmy pewnie w obronie. Mamy punkt, ale w stu procentach nie jestem zadowolony z wyniku - ocenia Paixao.
Na taki przebieg gry z pewnością miała wpływ taktyka obrana przez szkoleniowców. Piotr Stokowiec lepiej przed meczem popracował niż tymczasowy trener Legii - Aleksandar Vuković. Dzięki temu Lechia zdominowała środek boiska. Schemat, który pokazuje najczęstszą pozycję piłkarzy podczas meczu, jasno pokazuje, że w tej strefie operowało aż sześciu graczy biało-zielonych, a potem także dwóch z trzech, którzy weszli na zmiany.

SPRAWDŹ, NA KTÓREGO MŁODEGO PIŁKARZA LECHII, JAKO NA NAJBARDZIEJ PERSPEKTYWICZNEGO WSKAZUJE DANIEL ŁUKASIK

- Młodzież, która weszła nie obniżyła poziomu - bronił swoich odważnych zmian Stokowiec.
Gdy Legia na drugą połowę rzuciła do gry Domagoję Antolicia, dzięki czemu uzyskała przewagę w środku boiska, szkoleniowiec Lechii na boisko posłał 20-letniego Karola Filę oraz 19-latków Adama ChrzanowskiegoMateusza Sopoćko. Dlatego tego ostatniego był to debiut w ekstraklasie.

- Postawiłem na ofensywne ustawienie z dwoma napastnikami, bo liczyłem, że zdominujemy Lechię, ale w pierwszej połowie nie byliśmy w stanie tego zrobić. To rywale prezentowali się lepiej. W przerwie musieliśmy zrobić coś, by nie biegać dalej za piłką. Antolić wszedł po to, byśmy byli w stanie przejąć kontrolę nad grą. Remis jest sprawiedliwym rezultatem. Myślę, że nasza drużyna dała z siebie wszystko - przyznał trener Vuković, który podobnie jak dwa lata temu, gdy również tymczasowo przejął zespół, uzyskał z Legią bezbramkowy remis. Wówczas podzielił się punktami z Wisłą w Krakowie.
JOAO NUNES DEKLARUJE LOJALNOŚĆ TRENEROWI. PRZECZYTAJ WYWIAD Z OBROŃCĄ LECHII GDAŃSK

• Wisła Płock - Korona Kielce 1:2 (0:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Szczecin 3:0 (1:0)
  • Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 2:1 (1:1)
  • Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:1 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:0 (0:0)
  • Miedź Legnica - Górnik Zabrze 1:3 (1:0)

Opinie (65) 7 zablokowanych

• No i Gucio :) (1)

• 27 8

• Wpuśćcie Egyego, zobaczymy, co potrafi

• 0 0

• Brak nam rasowego napastnika. (1)

Można zrobić ściepę i kupić Teodorczyka:-)

• 0 2

• może lepiej Lewandowskiego.?!

Zastanawiam się, jaki ach jaki jest sens snucia takich fantasmagorii na forum, hmmm, to miało być zabawne? Przenikliwą analizą merytoryczną nazwać ten komentarz trudno wszak, błyskotliwy również nie jest, hmmm, radość pisania! Pytanie - po co..?

• 0 0

• co

cos wiadomo co z odwplaniem Peszki

• 0 0

• Smutne to. (5)

Ale ta młodzież którą wpuścił trener w drugiej połowie, nie wykazała nic obiecującego .Czy talentów w Gdańsku i okolicach brak, czy trenerów potrafiących je szukać ?
    Nie naciskajmy trenera Stokowca na siłę.

• 6 18

• (1)

A kto z zawodników do 21 lat w Lechii gra dobrze, tzn na poziomie słabiutkiej ekstraklasy ,jest napastnik, stoper ?
      A kto wierzy w Indonezyjczyka jako piłkarza pierwszej drużyny Lechii, jeśli tak to na jakiej podstawie?
      Jak długo mamy się oszukiwać i gawędzić o dawaniu szans młodym lechistom, po nazwisku jest taki, jak jest to kto?

• 0 0

• Indonezyjscy kibice Lechii wierzą w Egyego, na jakiej podstawie to nie wiem.

Ale skoro ma tylu fanów w swoim kraju to coś jest na rzeczy ;)

• 0 0

• No wiesz, mamy Egyego, ale skoro Stokowiec nie chce z tego młodego zdolnego

indonezyjskiego messiego sprawdzić...

• 1 2

• hej Stokowiec jest tutaj pół roku dość czasu by znaleźć 18-latka i przygotować go do gry w ekstraklasie choć na 15 minut (1)

ale on woli grać starty mladenoviciem augustynem itd niż młodym chrzanowskim bo gra na wynik byle tylko się utrzymać na stołku...

• 1 9

• Pajacu, Stokowca to każdy liczący się klub w Polsce by zatrudnił.On nie jest przyspawany. w Lechii do stołka.

• 8 1

• żyć - nie umierać... (2)

Biera 70 tyś co miesiąc , pobiegam na kacu na odpier..... a jak wam nie pasi to potem inny klub 10-15% od transferu i ta sama albo lepsza kasa , a pobiegam jak mały przestraszony warchlak ... Chata jest , porsze nie gorsze i blondi obok na tarasie....walcie się kibice...

• 13 32

• nie podpisuj się w mihu tylko pełnym nazwiskiem misiewicz

i pomyliłeś sport z firmą państwową

• 2 0

• W takim razie dlaczego tego jeszcze nie robisz? cebulko?

• 0 0

• Lipski faktycznie grał dobrze kilkanaście (4)

Minut później chłop jakby się zapadł pod ziemię.Słabo widoczny ,mam nadzieje ze odpali .

• 51 4

• Moim zdaniem Lipski jest za dużą pipą (3)

Jak idzie to jeszcze jest ok. Jak nie idzie to już jaja za małe żeby się przełamać i długo trzeba czekać na lepszą grę.

• 9 2

• (2)

A pozbyliśmy sie np. Chrapka...

• 4 1

• geniusz Nowak się pozbył (1)

• 3 0

• Jest Schikowski, Sopoćko, Egy i Wolski na tą pozycję.

Nie rozumiem uporu przy Lipskim, chyba że chcą go na siłę sprzedać jeszcze w sierpniu.

• 1 0

• apropos kropki nad i (7)

Nie oglądałem meczu. Czy sędzia znowu przyczynił się do korzystnego wyniku dla lechii tak jak w meczu ze Śląskiem....i w jakiś 7 meczach w poprzednim sezonie?

• 7 70

• (6)

Jutro będziesz miał o czym pisać śledziu, jak kolejne baty dostaniecie

• 14 3

• kiedyś obiecałem sobie wypominać wszelkie pitolenie o korupcji Arki, bo pomimo że zapłąciła (5)

i to dość poważnie, za swoje czyny, to i tak jest jej wytykane. Tymczasem jak widać i lechię ktoś pcha do przodu, ale w tym wypadku nikt nic nie powie. A jak by się przyjżeć to w zeszłym sezonie było tyle kontrowersyjnych decyzji na korzyść lechii, że chyba żaden inny cespół tylu nie miał. A biorąc pod uwagę słabą dyspozycję lechii w sezonie 2017/18 to śmiało można powiedzieć że decyzje sędziów uratowały jej tyłek. Wniosek z tego taki że ktoś ją musi w pzpn bardzo lubić.

• 4 13

• (3)

Tak samo jak Arkę z ręką Siemaszki

• 3 1

• nie było varu więc nie było jak zweryfikować. Błąd sedziego (2)

tym czasem w przypadku lechi var był wiele razy ale jakoś nikt nie chciał skorzystać, ba nawet jak korzystali to na korzyść lechii. Ile lechia tak punktów przygarnęła. Arka 2 a lechia ze 12.

• 2 2

• (1)

Błąd sędziego polegający na tym, że dał się oszukać przez Siemaszko

• 1 0

• jak wolisz

Nikt nie ucieka przed tym faktem. Jednak nie zmienia to innego faktu że lechia przez dziwne interpretacje uzyskała znacznie więcej punktów

• 1 1

• A no chyba że zapłąciła !

• 2 1

• Nie wygląda to najgorzej

Jeszcze jakiegoś konkretnego napadziora i wymarzone piąte miejsce prezesa Adasia jak najbardziej osiagalne