Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia 2:0. Zagubieni oddali fotel wicelidera rywalom

2 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Rafał Boguski (nr 9) i Piotr Mroziński (8) zapewnili wygraną Puszczy Niepołomice nad Arką Gdynia 2:0. Hubert Adamczyk (z lewej) wszedł na boisko dopiero w drugiej połowie. Rafał Boguski (nr 9) i Piotr Mroziński (8) zapewnili wygraną Puszczy Niepołomice nad Arką Gdynia 2:0. Hubert Adamczyk (z lewej) wszedł na boisko dopiero w drugiej połowie.

Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 0:2 (0:2) w 12. kolejce Fortuna 1. Ligi i właśnie temu rywalowi oddała fotel wicelidera tabeli. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza w pierwszej połowie nie oddali żadnego strzału w kierunku bramki przeciwnika, a i po zmianie stron, choć atakowali, sprawiali wrażenie zagubionych w tych poczynaniach. Na pewno na postawę żółto-niebieskich miała wpływ absencja obu podstawowych, defensywnych pomocników, a w kolejnych spotkaniu będą musieli sobie radzić bez kolejnego rutyniarza. Bartosz Rymaniak musi pauzować po 4. żółtej kartce.

Klisiewicz

Rezerwowi: 12 Wróblewski, 3 Czarny, 7 Afrtyka, 10 Tomalski, 37 Jopek, 44 Frelek, 70 Hajda, 77 Cikos, 80 Wójcik

Czubak

Rezerwowi: 22 Kajzer, 7 Kuzimski, 11 Adamczyk, 27 Ziemann, 31 Tomal, 37 Stępień, 77 Żebrowski
  • 70' 17 Bartosz Zmiany 10 Tomalski
  • 70' 9 Boguski Zmiany 37 Jopek
  • 83' 18 Klisiewicz Zmiany 70 Hajda
  • 90+2 11 Thiakane Zmiany 3 Czarny
  • 57' 21 Skóra Zmiany 37 Stępień
  • 57' 36 Bednarski Zmiany 11 Adamczyk
  • 83' 32 Stolc Zmiany 27 Ziemann
  • 83' 14 Rymaniak Zmiany 31 Tomal
  • 19' Boguski
  • 45+2 Mroziński
  • 33' Serafin
  • 21' Haydary
  • 25' Bednarski
  • 43' Czubak
  • 45+1 Marcjanik
  • 63' Rymaniak
  • 83' Adamczyk
  • 87' Aleman

trener Tarasiewicz decydował się na cztery zmiany w porównaniu z przegranym meczem z Chrobrym 3:4. Do kontuzji do "11" wrócił Dobrotka, pauzującego za kartki Gola zastąpił Purzycki, a za Milewskiego jest Bednarski

Przypomnij sobie, kto grał i w jakich okolicznościach Arka Gdynia wypuściła z rąk wygraną z Chrobrym Głogów

młodzieżowcem w podstawowym składzie jest dziś Skóra, dla którego to pierwszy występ od 2. kolejki

Arka Gdynia tego jeszcze nie grała. Ile minut dla podstawowego młodzieżowca?

w teoretycznie najsilniejszym ustawieniu zatem znów obrona Arki

Jaki stopień dostałaby Arka Gdynia, gdyby była w szkole? Ocenia Michał Marcjanik

na ławce warto odnotować obecność Kajzera, który w tym roku nie grał w oficjalnych meczach z powodu kontuzji kolana

Poznaj zmienników Arki Gdynia i zagłosuj, który z nich powinien dostać szansę?

Arka do Puszczy przed sezonem wypożyczyła Siemaszkę, ale choć Artur strzelił już 2 gole, to dziś nie zagra, bo taki jest zapis w umowie między klubami

Jak wiedzie się Arturowi Siemaszce w Puszczy Niepołomice?

stawką meczu jest pozycja wicelidera. Arce do 2. miejsca wystarczy remis, Puszcza musi wygrać. Przodownikiem pozostanie Ruch, który w pierwszym dzisiejszym meczu wygrał z Sandecją 2:1, choć do przerwy przegrywał 0:1. Chorzowska drużyna ma obecnie 5 punktów przewagi nad Arką i Puszczą
Puszcza w ostatniej kolejce przegrała na wyjeździe z Resovią 1:2. W porównaniu z tamtym meczem trener Tułacz dokonał trzech zmian. Do obrony wszedł Wojcinowicz (Puszcza Niepołomice), w przeszłości m.in. zawodnik Arki, a ponadto do "11" wracają: rutynowany Boguski (Puszcza Niepołomice) oraz Mroziński (Puszcza Niepołomice)
Arka dziś zagra w niebieskiej kolorystyce

Który komplet strojów Arki Gdynia podoba ci się najbardziej?

Puszcza białe stroje
jak informowaliśmy, Puszcza nie przegrała u siebie w 8 kolejnych meczach (6 zwycięstw, 2 remisy), a ostatnią drużyną, która tutaj wygrała jest... Arka

Przypomnij sobie, jak Arka wygrywała w Niepołomicach 10.04.2022

1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
1'
rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Dobrotki (ARKA Gdynia)
2'
po rozegraniu rzutu rożnego przez kapitana Puszczy - Serafina (Puszcza Niepołomice) faulowany Rymaniak (ARKA Gdynia)
3'
nowe ustawienie Arki w środkowej linii i zapewne trochę czasu będą gdynianie potrzebowali, by odnaleźć się w tym ustawieniu
7'
kolejny rzut rożny dla miejscowych
7'
tym razem krótko rozegrany korner, a dopiero po chwili dośrodkowanie Serafina (Puszcza Niepołomice). Niecelnie główkował Sołowiej (Puszcza Niepołomice)
8'
na razie częściej przy piłce Puszcza
9'
Boguski (Puszcza Niepołomice) wywalczył kolejny korner
9'
po dośrodkowaniu Pięczka z narożnika boiska piłka wybita w aut przez z Arkę
10'
Bartosz (Puszcza Niepołomice) wrzucił piłkę w pole karne Arki, ale gdynianie nie tylko, że sobie z tym poradzili to jeszcze wszyli z kontrą
10'
Czubak sfaulował w polu karnym Puszczy
11'
Boguski (Puszcza Niepołomice) i Klisiewicz nie doszli do piłki po jej wstrzeleniu w "16" Arki
12'
wybita piłka poza bramkę Arki po dośrodkowaniu Bartosza (Puszcza Niepołomice)
13'
zablokowany strzał Koja po dośrodkowaniu Serafina (Puszcza Niepołomice) z narożnika boiska
14'
Haydary (ARKA Gdynia) wpuścił w kontrze do ataku Skórę (ARKA Gdynia), ale przewrócił się on przed polem karnym w pojedynku z Bartoszem (Puszcza Niepołomice), a sędzia nie użył gwizdka
15'
Haydary (ARKA Gdynia) zagrał w "16" rywali, ale Czubak nie wystartował do piłki i przejął ją Komar (Puszcza Niepołomice)
15'
kwadrans za nami, na razie w ofensywnych osiągnięciach Arki same 0, przy Puszczy 1 niecelny strzał i 4 rzuty rożne
17'
w posiadaniu piłki Arka wyszła na prowadzenie (51:49)
18'
Puszcza wyszła z kontrą 2 na 2, ale Boguski (Puszcza Niepołomice) zwolnił akcję
19'
[1:0] Puszcza Niepołomice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Boguski. Gospodarze zaatakowali prawym skrzydłem. Thiakane podał do Mrozińskiego, który zagrał w pole bramkowe. Tam 38-letni Boguski, pozostawiony sam w polu bramkowym, piętą skierował piłkę do siatki Krzepisza
19'
piłkarze Arki podbiegli do sędziego, będzie sprawdzenie VAR
21'
piłka ustawiona na środku boiska, ale nadal pracuje VAR
21'
Żółtą kartką został ukarany Haydary (ARKA Gdynia), choć najpierw sędzia pokazał nawet czerwony kartonik
22'
gra wznowiona, Puszcza prowadzi 1:0
24'
żółta kartka dla kogoś ze sztabu Arki
25'
Żółtą kartką został ukarany Bednarski (ARKA Gdynia), który faulem przerwał kontrę Klisiewicza
26'
coraz bardziej nerwowo na boisku i wokół niego
26'
na spalonym Thiakane (Puszcza Niepołomice)
27'
Krzepisz (ARKA Gdynia) musiał interweniować daleko poza własną "16"
28'
Haydary (ARKA Gdynia) podał w pole karne do Alemana (ARKA Gdynia), ale Ekwadorczyk nie oddał strzału
28'
wzrasta przewaga Arki w posiadaniu piłki, już 55:45, ale wciąż bez strzału
31'
Komar (Puszcza Niepołomice) złapał piłkę po dośrodkowaniu Purzyckiego (ARKA Gdynia)
32'
niecelny strzał Klisiewicza po wrzucie z autu Bartosza (Puszcza Niepołomice). Napastnik uderzył nad bramką nożycami z 6. metra
33'
Żółtą kartką został ukarany Serafin (Puszcza Niepołomice) po faulu na Purzyckim
34'
od czasu do czasu odzywa się doping, nie tylko dla gospodarzy, Arka ma też wsparcie kibiców
35'
Dobrotka (ARKA Gdynia) naciskany przez Klisiewicza ratuje się podaniem do Krzepisza (ARKA Gdynia)
37'
Arka nadal bez choćby jednego strzału w kierunku bramki Puszczy
38'
brakuje akcji skrzydłami, Arka "pcha" się środkiem boiska, a to nie przynosi rezultatu
39'
Haydary (ARKA Gdynia) w pole karne do Czubaka, napastnik zrobił dobry zwód, ale już nie dopędził piłki i przejął ją bramkarz
40'
nieudane dośrodkowanie w kierunku Czubaka. Piłkę ma znów Komar (Puszcza Niepołomice)
41'
zablokowany strzał Czubaka sprzed pola karnego
42'
Rymaniak (ARKA Gdynia) z autu w pole karne Puszczy, ale nie ma tam jego kolegów
43'
Komar (Puszcza Niepołomice) złapał piłkę i jeszcze był faulowany przez Czubaka, który był spóźniony do prostopadłego zagrania Haydary'ego
43'
Żółtą kartką został ukarany Czubak (ARKA Gdynia).
45'
co najmniej 3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
Żółtą kartką został ukarany Marcjanik (ARKA Gdynia).
45+2
[2:0] Puszcza Niepołomice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mroziński. Arka została zaskoczona po rzucie wolnym. Serafin zagrał piłkę w pole karne. Krzepisz odbił piłkę po strzale Thiakane, ale wobec dobitki mocnej Mrozińskiego był już bezradny
45+4
rzut wolny dla Arki tym razem
45+5
po dośrodkowaniu Alemana (ARKA Gdynia) strzelał Marcjanik (ARKA Gdynia), ale to uderzenie zostało zablokowane
45+5
sędzia jeszcze czeka na podpowiedź z VAR, czy nie było zagrania ręką przy blokowaniu strzału kapitana Arki
45+6
sędzia odsyła piłkarzy do szatni, a zatem zagrania ręką nie było
45+6
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. PUSZCZA NIEPOŁOMICE - ARKA GDYNIA 2:0
Arka w posiadaniu piłki prowadzi 58:42, ale w tej najważniejszej statystyce - goli - przegrywa 0:2. W dodatku zasłużenie. Gdynianie są "bezzębni" w ofensywie. Nie oddali żadnego strzału w kierunku bramki rywali, nie dobili się nawet do żadnego rzutu rożnego. Przemeblowana linia środkowa nie potrafi poprowadzić odpowiednio gry, nie ma ataków skrzydłami. Jedynym pomysłem Arki pod bramką rywali były prostopadłe podania Haydary'ego (ARKA Gdynia) w pole karne, ale Czubak nie "czytał" intencji kolegi i albo był spóźniony, albo biegł w... drugą stronę.
Puszcza wcale nie rozgrywa wielkiego meczu, ale stosuje rozsądną taktykę. Intensywnie grała do zdobycia prowadzenia, a potem się cofnęła, czekając na to, co zrobi Arka. Pod koniec gry poprawiła wynik po stałym fragmencie gry.
46'
drugą połowę od środka rozpoczęła Puszcza
46'
w obu drużynach w przerwie nie zaszły zmiany
46'
dziwi brak reakcji w Arce, bo wynik, a przede wszystkim gra jest bardzo zła
48'
Skóra (ARKA Gdynia) liczył na faul, ale sędzia nie zauważył przewinienia Thiakane (Puszcza Niepołomice) na wysokości pola karnego Puszczy
49'
pierwszy strzał Arki w kierunku bramki. Obrońca wyręczył ofensywnych graczy. Nad poprzeczką uderzył Stolc (ARKA Gdynia)
51'
Thiakane (Puszcza Niepołomice) sygnalizuje, że Dobrotka (ARKA Gdynia) zagrał ręką, ale sędzia jest innego zdania
52'
Skóra (ARKA Gdynia) "zaplątał" się w kontrze
53'
dośrodkowanie Purzckiego prosto w ręce Komara (Puszcza Niepołomice)
53'
Aleman (ARKA Gdynia) zagrał w pole karne, strzelał Skóra (ARKA Gdynia), ale bramkarz wyciągnął nogę i zagrodził piłce drogę do siatki
54'
bramkarz Puszczy wymaga pomocy medycznej
55'
Komar (Puszcza Niepołomice) został w bramce, ale po rzucie rożnym Arki nie musiał interweniować
55'
Klisiewicz w pojedynku sam na sam z Krzepiszem (ARKA Gdynia) spudłował. Dopiero po strzale sędzia odgwizdał spalonego
57'
Koj (Puszcza Niepołomice) fauluje Alemana (ARKA Gdynia) przed własnym polem karnym
57'
Arka przygotowuje podwójną zmianę
57'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Stępień.
57'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bednarski, w jego miejsce wchodzi Adamczyk.
58'
strzał z rzutu wolnego Alemana (ARKA Gdynia) nad poprzeczką
58'
co do zmian Arki to ofensywny pomocnik za defensywnego oraz zmiana jeden do jednego wśród młodzieżowców na skrzydle. Ewidentny sygnał, aby wzmocnić ofensywę ze strony szkoleniowca
58'
ale też czas najwyższy na tego typu posunięcia
60'
pierwsza akcja Stępnia (ARKA Gdynia) i Adamczyka (ARKA Gdynia), ale dośrodkowanie Huberta zablokowane
61'
sprint Rymaniaka (ARKA Gdynia) i zdążył wrócić nim doszedł do piłki Klisiewicz
62'
nad bramką główkował Czubak po dośrodkowaniu Stępnia
62'
Komar (Puszcza Niepołomice) rzucił się odważnie pod nogi Czubaka
63'
wreszcie Arka zaczyna naciskać zdecydowanie na Puszczę
63'
Żółtą kartką został ukarany Rymaniak (ARKA Gdynia) po faulu na Koju
63'
dla Rymaniaka (ARKA Gdynia) to 4. żółta kartka. Będzie pauzować w następnej kolejce
65'
Bartosz (Puszcza Niepołomice) wywalczył rzut rożny dla Puszczy
65'
przerwa w grze, skurcze łapią Marcjanika (ARKA Gdynia). Pomaga mu Dobrotka (ARKA Gdynia)
66'
Marcjanik (ARKA Gdynia) zostaje na boisku
66'
Puszcza przed szansą na trzeciego gola. Sołowiej (Puszcza Niepołomice) spudłował przy strzale głową, choć przy dojściu do dośrodkowaniu Serafina (Puszcza Niepołomice) z narożnika boiska, nikt mu nie przeszkadzał
67'
Czubak w polu karnym Puszczy sfaulował Wojcinowicza (Puszcza Niepołomice)
70'
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bartosz, w jego miejsce wchodzi Tomalski.
70'
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Boguski, w jego miejsce wchodzi Jopek.
70'
Adamczyk (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
70'
Puszcza wymieniła obu skrzydłowych
70'
bez zagrożenia dla miejscowych po rzucie rożnym Adamczyka (ARKA Gdynia)
72'
pierwsza akcja rezerwowego Puszczy. Tomalski (Puszcza Niepołomice) dograł w pole karne do Klisiewicza, który strzelił niecelnie
73'
Czubak znów fauluje w polu karnym rywali, a gdyby wykonał dobry drybling, byłby sam na sam z bramkarzem
73'
statystyki fauli 13:13, ale znacznie więcej kartek pokazanych Arce
75'
Thiakane (Puszcza Niepołomice) nie trafił w piłkę głową po dośrodkowaniu Pięczka z rzutu wolnego
75'
9 strzałów Puszczy, w tym 3 celne i 2 gole. Arka odpowiedziała 4 strzałami, w tym 1 celnym
77'
teraz strzału nie było, bo Komar (Puszcza Niepołomice) odważnie rzucił się pod nogi Czubaka i odbił piłkę
78'
Haydary (ARKA Gdynia) doszedł w polu karnym do podania Stępnia, ale nie oddał strzału
78'
mecz rozpoczynał się w słońcu, ale w drugiej połowie zachmurzyło się, a teraz zaczął padać deszcz
79'
Haydary (ARKA Gdynia) stracił piłkę w "16" rywali
79'
posiadanie piłki 59:41 na korzyść Arki, ale za to punktów nie ma
81'
Puszcza cofnięta całą drużyną na własną połowę
82'
gospodarze czekają na okazję do kontry, a jednocześnie zmuszają Arkę do ataku pozycyjnego, w którym sobie ona dziś nie radzi
83'
niezadowolony Adamczyk (ARKA Gdynia) rzucił piłką o ziemię
83'
Żółtą kartką został ukarany Adamczyk (ARKA Gdynia).
83'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stolc, w jego miejsce wchodzi Ziemann.
83'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rymaniak, w jego miejsce wchodzi Tomal.
83'
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Klisiewicz, w jego miejsce wchodzi Hajda.
84'
trener Tarasiewicz wymienił obu... bocznych obrońców
84'
Puszcza wycofała z gry jedynego napastnika
85'
Koj (Puszcza Niepołomice) zablokował Adamczyka (ARKA Gdynia). Będzie korner
86'
Haydary (ARKA Gdynia) dośrodkował z narożnika boiska, a sprzed pola karnego niecelnie strzelał Ziemann (ARKA Gdynia)
87'
Żółtą kartką został ukarany Aleman (ARKA Gdynia) po faul na Jopku
87'
Jopek (Puszcza Niepołomice) wymaga pomocy medycznej
89'
Jopek (Puszcza Niepołomice) zostaje na boisku, gra wznowiona
89'
Aleman (ARKA Gdynia) znów fauluje
89'
Sołowiej (Puszcza Niepołomice) pozbierał się o własnych siłach, a Ekwadorczyk uniknął drugiej żółtej kartki
90'
co najmniej 5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
Thiakane (Puszcza Niepołomice) sygnalizuje potrzebę zmiany
90+2
Senegalczyk kładzie się na boisku, co zmusza sędziego do przerwania gry
90+2
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Thiakane, w jego miejsce wchodzi Czarny.
90+3
Haydary (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
90+3
Haydary (ARKA Gdynia) dośrodkował z rzutu rożnego, a strzał Ziemanna (ARKA Gdynia) zablokowany
90+5
kontra Puszczy. Słowiej zabrał do Jopka, który mógł być sam na sam z bramkarzem, ale dał się złapać na spalonego
90+7
KONIEC MECZU. PUSZCZA NIEPOŁOMICE - ARKA GDYNIA 2:0
W drugiej połowie Arka ruszyła do ataku. Zdołała się dobić do 5 strzałów na bramkę, ale tak naprawdę tylko Skóra (ARKA Gdynia) miała dogodną okazję, by strzelić bramkę. To było stanowczo za mało, aby odwrócić koleje meczu w Niepołomica. Puszcza do 9 spotkań z rzędu przedłużyła miano drużyny niepokonanej u siebie i zabrała Arce pozycję wicelidera, którą zajmowali gdynianie przed 12. kolejką. Druga porażka z rzędu zepchnęła ekipę trenera Tarasiewicza na 4. miejsce w tabeli, a dziś gra jeszcze Termalika, która również może wyprzedzić gdynian.

18 Sandecja Nowy Sącz 13 1 6 6 9:21 9
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Zespoły z miejsc 4-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2022-10-09