Arka w "10" zwycięska w Katowicach

25 maja 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Dla Dawida Kubowicza, który do Arki trafił zimą z Górnika Wałbrzych, trafienie w starci z GKS było premierowym w żółto-niebieskich barwach w I lidze. Dla Dawida Kubowicza, który do Arki trafił zimą z Górnika Wałbrzych, trafienie w starci z GKS było premierowym w żółto-niebieskich barwach w I lidze.

Piłkarze Arki Gdynia dalej prezentują skuteczny futbol. W Katowicach pokonali GKS 2:1 (2:1), pomimo iż w meczu nie zagrali Marcus i Janusz Surdykowski, Piotr Kuklis zmarnował rzut karny, a od 54. minuty grali w dziesiątkę. Do bramki rywala, który swojego gola zdobył po wcześniejszym zagraniu ręką Sławomira Dudy, trafiali Tomasz JarzębowskiDawid Kubowicz. To siódme zwycięstwo gdynian w ostatnich ośmiu meczach I ligi.

Budziłek - Sadzawicki, Napierała, Kamiński, Chwalibogowski - Fonfara, Duda - Wołkowicz, Pitry, Gancarczyk - Rakels
Sędziowie: Lizak (Poznań) oray Ślusarski, Pakuła
Szromnik - Kubowicz, Jarzębowski, Sobieraj, Tomasik - Krajanowski, Pruchnik, Kuklis, Radzewicz - Szwoch - Zwoliński
  • 46' Wołkowicz Zmiany Kowalczyk
  • 70' Duda Zmiany Cholerzyński
  • 78' Rakels Zmiany Radionow
  • 67' Pruchnik Zmiany Rzuchowski
  • 81' Radzewicz Zmiany Dettlaff
  • 87' Kuklis Zmiany Grzelak
  • 43' Duda
  • 5' Jarzębowski
  • 24' Kubowicz
  • 20' Kamiński
  • 64' Kowalczyk
  • 37' Krajanowski
  • 54' Krajanowski
  • 66' Tomasik
  • 71' Sobieraj
  • 86' Kuklis
  • 88' Grzelak

Pomocnik Arki Marcin Radzewicz (przed kamerami Orange Sport) - Myślę, że faulu na mnie w polu karnym jednak nie było (a Arka otrzymała "11" - red.). Sędzia oddał nam chyba wcześniejszą sytuację, kiedy Duda zagrał ręką, a następnie strzelił bramkę. Gdybyśmy jednak nie wygrali tego meczu, to byłaby jedynie nasza wina. Mieliśmy trzy czy cztery sytuacje do podwyższenia wyniku na 3:1, których jednak nie wykorzystaliśmy. Ważne, że jednak udało się zwyciężyć. Co do naszych kolejnych wygranych, to procentuje brak większych zmian w okresie zimowym i utrzymanie w miarę tego samego składu.

25 maja 2013, godz. 17:30
GKS Katowice

47% 223 typowania GKS Katowice
32% 149 typowań REMIS
21% 101 typowań ARKA Gdynia

Arka w Katowicach musi sobie radzić bez Marcusa, Janusza Surdykowskiego oraz Bartosza Brodzińskiego. Do składu wracają za to Krzysztof Sobieraj oraz Mateusz Szwoch.
Swoich kolegów z napadu będzie się starał zastąpić Łukasz Zwoliński. Czas na jego pierwszą bramkę w barwach Arki w I lidze?
Pruchnik (ARKA) pomimo ostatnich problemów z kontuzją łydki niespodziewanie znalazł się w wyjściowej "11".
1'
Pierwsze kopnięcie piłki po stronie Arki
1'
Piłka do Zwolińskiego (ARKA) jednak napastnik nie zdołał przejąć jej przed wyjściem na aut
2'
Zwoliński (ARKA) pięknie obrócił się z piłką w środkowej części boiska, podał na lewo do Radzewicza (ARKA) jednak gospodarze zdołali wybić piłkę pomocnikowi Arki.
3'
Arka dalej w ataku. Zatrzymuje go faul Pruchnika (ARKA)
4'
Szwoch (ARKA) faulowany przez Chwalibogowskiego (GKS) w środowej tuż za linią środkową
5'
[0:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jarzębowski. Fantastyczne zachowanie Szwocha przed polem karnym, Zrobił zwód, podał prostopadle w "16" do Jarzębowskiego, a ten w sytuacji sam na sam z Budziłkiem umieścił piłkę w bramce strzałem tuż przy słupsku
7'
Arka nie zwalnia tempa. Żółto-niebiescy źle wykonują rzut rożny
8'
Środek pola ma kolor niebieski, bo w takich koszulkach gra dzisiaj Arka
8'
GKS jesteśmy z wami wspierają swoich zawodników katowiccy kibice
10'
Groźna akcja GKS. Piłka spada w polu karnym Arki pod nogi Pitrego (GKS), ten ją opanowuje w ekwilibrystyczny i podaje do Rakelsa (GKS). Napastnik gospodarzy strzela, ale wysoko nad bramką Szromnika (ARKA)
12'
Kuklis (ARKA) nie zdołał opanować futbolówki. Budziłek (GKS) od bramki
13'
GKS próbuje wyprowadzić atak, piłka spada za linię obrony Arki, ale zgarnia ją Szromnik (ARKA)
14'
Przechwyt Kuklisa (ARKA), Krajanowski (ARKA) pędzi środkiem pola, ale także on zalicza stratę
16'
Wołkowicz (GKS) chciał uruchomić na lewym skrzydle Gancarczyka (GKS), ale przecież podanie za linię końcową równa się stratą piłki
17'
Kuklis (ARKA) podaje na kontrę dla GKS, w rezultacie Pitry (GKS) uderza z dystansu, ale strzał spokojnie wyłapuje Szromnik (ARKA)
19'
Radzewicz (ARKA) wrzuca długą piłkę na głowę Zwolińskiego (ARKA), ten zgrywa przed pole karne. Tam jednak nie ma nikogo w niebieskiej koszulce...
20'
Żółtą kartką został ukarany Kamiński (GKS), który faulował na połowie rywala Kuklisa
21'
Krajanowski (ARKA) lewą nogą w polce karne. Piłkę wyłapuje Budziłek (GKS)
22'
Zwoliński (ARKA), tak jak na początku meczu, świetnie zabiera się z piłką, ale tym razem robi to w polu karnym. Znajduje się sam na sam z Budziłkiem i... trafia w bramkarza
24'
[0:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kubowicz.. Centra z rzutu wolnego Radzewicza, a Kubowicz uderza piłkę głową tuż przy spojeniu słupka z poprzeczką!!!
25'
GKS chce odpowiedzieć, Sadzawicki (GKS) podaje płasko w pole karne. Obrońcy Arki zachowują czujność
26'
Zwolniński ucierpiał w starciu z defensorem rywala, ale już podniósł się z murawy
27'
Tym razem Kubowicz (ARKA) do Radzewicza (ARKA), ale ten drugi na spalonym
28'
Fonfara (GKS) zgarnia piłkę przed polem karnym, uderza, ale piłka po nogach gdynian wychodzi za bramkę
29'
Krajanowski (ARKA) ładnie kasuje akcję gospodarzy
29'
Wołkowicz (GKS) daje kolejną wrzutkę w pole karne jednak Kubowicz (ARKA) wybija piłkę na rzut rożny
30'
Fonfara (GKS) z rogu w aut...
32'
Gdynianie nieco spuścili z tonu, a GKS w natarciu. Oby nie skończyło się to bramką dla gospodarzy
33'
Arka wychodzi z kontrą. Zwoliński (ARKA) decyduje się na strzał sprzed pola karnego, ale zostaje zablokowany
33'
Gdynianie zorientowali się, że rywal staje się coraz groźniejszy więc odpowiedzieli w najlepszy z możliwych sposobów przenosząc się pod "16" GKS
35'
Tomasik (ARKA) uderza z rzutu wolnego z ok. 30 metra, ale trafia w mur
36'
Zamieszanie w polu karnym gdynian wyjaśniają obrońcy żółto-niebieskich
37'
Żółtą kartką został ukarany Krajanowski (ARKA), za faul na Chwalibogowskim w środku pola
37'
Wolny dla GKS. Piłka leci w pole karne a tam najwyżej wyskoczył Jarzębowski (ARKA)
39'
Zwoliński (ARKA) dalej aktywny, ale aż za bardzo. Sędzia odgwizduje mu faul
40'
Sadzawicki (GKS) wrzuca w pole karne, Rakels (GKS) skacze do główki, ale przy strzale mocno się pomylił
40'
Szromnik (ARKA) upomniany przez sędziego za spowalnianie gry
42'
Tomasik (ARKA) zatrzymał rozpędzonego Sadzawickiego (GKS)
42'
Fonfara (GKS) tuż przed linią pola karnego Arki podaje do Pitrego (GKS), ale zamiast do przodu, to w tył. I strata
43'
[1:2] GKS STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Duda. Chwalibogowski dośrodkował z wolnego, piłka w polu karnym znalazła Dudę, który przyjmuje sobie piłkę ręką! Sędzia tego nie zauważył a piłkarz GKS mocnym strzałem pokonał Szromnika
44'
Karny dla Arki. Radzewicz (ARKA) przewrócił się w polu karnym jednak nikt go nie dotknął. A sędzia wskazał na "11"!!!
45'
Kuklis (ARKA) fatalnie uderza, a Budziłek (GKS) łapie piłkę!!! Tak się nie strzela "11"...
45'
Sędzia doliczył minutę
45'
Arka wyszła jeszcze z szybkim atakiem, niestety żółto-niebiescy nie potrafili wykończyć go strzałem
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Ależ emocje. Arka gra lepiej od GKS i zasłużenie wygrywa. Gdynianie przez większą część pierwszej połowy panowali w środkowej strefie boiska. Tylko czasami pozwalali gospodarzom przejmować inicjatywę. Bramkę stracili jednak po błędzie sędziego, który w kolejnej akcji chciał się zrewanżować żółto-niebieskim. Ale Kuklis (ARKA) zmarnował karnego
Dla Kubowicza (ARKA) było to pierwsze trafienie w barwach Arki w I lidze. Wcześniej, dla żółto-niebieskich, trafił raz, ale w starciu III-ligowych rezerw. Było to 17 marca, w meczu z Gryfem Słupsk (4:0)
46'
GKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wołkowicz, w jego miejsce wchodzi Kowalczyk.
46'
Zaczynamy drugą połowę
46'
Napierała (GKS) chciał szybko przenieść grę na połowę Arki, ale kopnął tak mocno, że piłka wyleciała poza boisko
47'
GKS chce szybko wyrównać, ale Rakels (GKS) ponownie nie potrafi dobrze trafić piłki głową
48'
Zwoliński (ARKA) zbyt długo czekał i popsuł kontrę Arki
49'
W kolejnej akcji Zwoliński (ARKA) niemal nie ubiegł Budziłka, ale bramkarz gospodarzy bardzo czujny
50'
Szybki atak GKS. Gancarczyk (GKS) dostaje piłkę na lewym skrzydle, schodzi do środka, łamie do końcowej linii i... wybiega na aut
52'
Krajanowski (ARKA) walczy przy końcowej linii, piłka opuszcza boisko, piłkarz Arki jest zdania, że Arce należy się rzut rożny. Ale arbiter boczny uważa inaczej. A Krajanowski (ARKA), jak tak dalej będzie protestował, to otrzyma kolejną żółtą kartkę
54'
Mocne uderzenie Pitrego (GKS) z ok. 22 metra, Szromnik (ARKA) wybija piłkę
żółta i czerwona
54'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Krajanowski (ARKA). Tym razem sędzia nie zlitował się nad piłkarzem Arki i po jego faulu wyrzucił go z boiska. Gdynianie grają w dziesiątkę!!!
56'
Pitry (GKS) z wolnego wysoko nad bramką
58'
Arka stara się poukładać formacje, a GKS zaczyna przejmować inicjatywę
59'
Duda (GKS) centruje z rożnego, ale defensorzy Arki na swoich miejscach
60'
Szwoch (ARKA) ładnie się zastawia i jest faulowany
61'
Dośrodkowanie w pole karne na głowę Pruchnika (ARKA), ten składa się do strzału ok. 11 metrów od bramki, ale piłka trafia w obrońcę GKS. Czy tam nie było zagrania ręką?
62'
Gancarczyk (GKS) wyprowadza na sam na sam ze Szromnikiem (ARKA) Pitrego (GKS), ale górą gdyński golkiper
63'
Kolejna dobra interwencja Szwocha (ARKA). Jak długo da jeszcze radę ratować Arkę?
64'
Żółtą kartką został ukarany Kowalczyk (GKS). Pruchnik wychodził z kontrą po stracie Fonfary i został zatrzymany nieprzepisowo
66'
Żółtą kartką został ukarany Tomasik (ARKA). Teraz to on zatrzymał kontrę i Pitrego
67'
Pruchnik (ARKA) leży na murawie. Wygląda na to, że już chyba dzisiaj nie zagra
67'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pruchnik, w jego miejsce wchodzi Rzuchowski.
68'
Dośrodkowanie w pole karne Arki, Szromnik (ARKA) nie wychodzi, ale na jego szczęście piłka mija słupek i znajduje się aucie
70'
Radzewicz (ARKA) kończy akcję Arki strzałem z 18 metrów. Mocno niecelnie
70'
GKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Duda, w jego miejsce wchodzi Cholerzyński.
71'
Na trybunach race, z których unosi się sporo dymu
71'
Żółtą kartką został ukarany Sobieraj (ARKA). Będzie kolejny stały fragment gry dla GKS i możliwość wrzutki w pole karne
72'
Szromnik (ARKA) wybija piłkę przed pole karne, tam dopada do niej piłkarz GKS, któremu jednak nie udało się przelobować golkipera Arki
74'
W powietrzu dużo dymu, a na boisku dużo podań
75'
Tomasik (ARKA) faulowany przez Gancarczyka (GKS)
76'
Arka już chyba poukładała swoją grę, z czym miała nieco problemów po zejściu z boiska Krajanowskiego (ARKA)
78'
GKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rakels, w jego miejsce wchodzi Radionow.
79'
Szwoch (ARKA) chciał wypuścić w pole karne Zwolińskiego (ARKA). Niestety zagrał źle, do tego napastnik był na spalonym
79'
Groźnie po rogu dla GKS. Szromnik (ARKA) piąstkuje
81'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Radzewicz, w jego miejsce wchodzi Dettlaff.
82'
Kowalczyk (GKS) dostaje piłkę od Pitrego (GKS), wpada w pole karne, strzela, nad bramką
83'
Szwoch (ARKA) fauluje Fonfare (GKS). Będzie groźnie w "16" Arki
83'
Piłka spada pod nogi Kamińskiego (GKS), który jest tuż przed Szromnikiem (ARKA). Golkiper świetnie interweniuje, do tego spalony
85'
Arka walczy już tylko o przetrwanie. Nieźle jej to wychodzi
86'
Kolejna piłka leci w pole karne Arki i następny spalony
86'
Żółtą kartką został ukarany Kuklis (ARKA). Za dyskusje
87'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuklis, w jego miejsce wchodzi Grzelak.
88'
Żółtą kartką został ukarany Grzelak (ARKA), który zatrzymał kontrę GKS. Ale będzie rzut wolny z możliwością wrzutki w pole karne
89'
Fonfara (GKS) w pole karne, a Szromnik (ARKA) piąstkuje. Czemu tego nie łapał?
90'
Zwoliński (ARKA) nie utrzymał linii spalonego
90'