Randers FC - Arka Gdynia 2:1. Przyjdź na spotkanie z prezesem, dyrektorem i trenerem

Jacek Główczyński
10 lipca 2024, godz. 18:45
Opinie (140)

Szymon Sobczak strzelił honorowego gola dla Arki Gdynia w sparingu z Randers. Szymon Sobczak strzelił honorowego gola dla Arki Gdynia w sparingu z Randers.

Arka Gdynia przegrała z Randers FC 1:2 (1:1) na zakończenie zgrupowania w Danii, mimo że po golu Szymona Sobczaka prowadziła. Wojciech Łobodziński sprawdził 19 piłkarzy. Już w czwartek, 11 lipca o godzinie 18 kibice mogą się spotkać z: prezesem Marcinem Gruchałą, dyrektorem sportowy Veljko Nikitoviciem i trenerem Wojciechem Łodzińskim. Początek o godzinie 18 w restauracji Olimpijska przy ul. o tej samej nazwie.

Ubandoma 25, Danho 77 - Sobczak 15

ARKA: Węglarz (46 Lenarcik) - Stolc (46 Navarro), Górecki (60 Azacki), Marcjanik, Lipkowski (60 Gojny) - Gaprindaszwili (60 Oliveira), Zieliński (46 Staniszewski), Borecki (46 Vitalucci), Ratajczyk - Sobczak (46 Jakubczyk), Czubak (60 Adamczyk)

"Wstęp wolny dla widzów. Otwieramy ministrefę kibica Thora, na której odbędzie się dmuchany zamek oraz drabinkowy golf. Dodatkowo można kupić pyszne kiełbaski stadionowe z grilla oraz piwo. Zabierz całą rodzinę i bawcie się dobrze. Prognoza pogody przewiduje częściowe słońce i 23 stopnie" - tak m.in. duński klub zapraszał swoich sympatyków na sparing z Arką Gdynia na boisko treningowe nr 9 w kompleksie Cepheus Park Randers.
Arka Gdynia przedłużyła piąty kontrakt. Kiedy Janusz Gol wróci do gry? Arka Gdynia przedłużyła piąty kontrakt. Kiedy Janusz Gol wróci do gry?

Arka dla kibiców żółto-niebieskich ma inne zaproszenie. W czwartek, 11 lipca o godzinie 18 w Olimpijska przy ul. Olimpijska 2 czekać będą na nich:
  • Marcin Gruchała, prezes i większościowy akcjonariusz klubu
  • Veljko Nikitović, dyrektor sportowy
  • Wojciech Łobodziński, trener pierwszego zespołu

Piłkarze na zakończenie zgrupowania w Danii zagrali z 10. drużyną tamtejszej superligi. Gdyński szkoleniowiec spróbował wariantu z dwoma napastnikami. Po raz pierwszy w "11" wspólnie zagrali: Karol Czubak i sprowadzony w tym oknie transferowym z Wisły Kraków - Szymon Sobczak.

Randers - Arka Gdynia - relacja video

Natomiast na prawym skrzydle wystawiony został Tornike Gaprindaszwili. Dla Gruzina był to pierwszy występ w Arce po tym, gdy skończyło się jego wypożyczenia z Zagłębia Lubin, a następnie wrócił do gdyńskiego klubu już jako wolny zawodnik. Oficjalnie Arka to potwierdziła dopiero w dniu sparingu.

Arka Gdynia - sparingi lato 2024

Bilans: 1 zwycięstwo, 2 porażki bramki 6:6

Ci zawodnicy przyczynili się do zdobycia przez Arkę prowadzenie po kwadransie gry. Po rzucie wolnym w pobliżu narożnika pola karnego rywali, następnie gdynianie zdobyli dwa z rzędu rzuty rożne. Najpierw strzelał Czubak, a po drugim dośrodkowaniu Gaprindaszwiliego, w zamieszaniu w polu bramkowym Duńczyków piłkę do siatki skierował Sobczak.

Arka Gdynia zatrudniła zdobywcę Pucharu Hiszpanii. Kike Hermoso odbuduje karierę? Arka Gdynia zatrudniła zdobywcę Pucharu Hiszpanii. Kike Hermoso odbuduje karierę?

Randers wyrównał 10 minut później, choć mógł otworzyć wynik znacznie wcześniej, gdyż zaraz na początku gry był strzał w słupek. Po dośrodkowaniu Olivera Zandena piłkę głową do siatki skierował Mustapha Ubandoma.

W przerwie gdyńskich szkoleniowiec dokonał pięć zmian w składzie i wrócił do ustawienia 1-4-1-4-1. Po godzinie gry wymienił kolejnych czterech zawodników. Wciąż nie zagrali zakontraktowani: Hiszpan Kike HermosoMichał Rzuchowski.

Jednak zwycięskiego gola zdobyli gospodarze w 77. minucie. Strzelił go Francuz, mający także obywatelstwo Wybrzeża Kości Słoniowej - Florian Thomas Danho Seke, dla którego był to debiut w Randers.

Arka w drugiej połowie najbliżej gola była po akcji Gaprindaszwiliego, która zakończyła się strzałem w poprzeczkę.

18 Polonia Warszawa 6 0 1 5 1:9 1
Każdy zagra z każdy mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zdobędą awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o trzecie miejsce premiowane awansem zagrają w dwustopniowych barażach. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 6 kolejki

• ARKA GDYNIA - Ruch Chorzów 1:1 (0:1)
  • Kotwica Kołobrzeg - Polonia Warszawa 1:0 (1:0)
  • Warta Poznań - ŁKS Łódź 2:4 (0:2)
  • Chrobry Głogów - Stal Rzeszów 1:3 (0:1)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Płock 4:2 (0:1)
  • Odra Opole - Stal Stalowa Wola 2:1 (0:1)
  • Pogoń Siedlce - GKS Tychy 0:1 (0:1)
  • Miedź Legnica - Znicz Pruszków
  • Górnik Łęczna - Wisła Kraków (odwołany, gdyż goście tego samego dnia mają mecz w 4. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji)