Wiadomości

Rekord frekwencji w MTB Bike Tour Gdańsk

Najnowszy artukuł na ten temat

Konwencja fitness "Feel the Magic"

fot. www.mosir.gda.pl

Ponad 200 zawodniczek i zawodników wystartowało w finałowych zawodach MTB Bike Tour Gdańsk. Rywalizacji patronował portal trojmiasto.pl. Najbardziej prestiżowy wyścig elity wygrali Weronika Hoffmann i Krzysztof Krzywy. Dla tych, którzy o najwyższe lokaty nie walczyli, największą atrakcją było to, że mogli zmierzyć się z mistrzem świata i Europy w... windsurfingu, Przemysławem Miarczyńskim. To już tradycja, że MOSiR Gdańsk na imprezy rekreacyjne zaprasza sportowe gwiazdy

.

- Tegoroczne zawody MTB Bike Tour Gdańsk były wyjątkowe pod wieloma względami. Był to jedyny tego rodzaju cykl na Pomorzu. Dwukrotnie padł rekord frekwencji. Na deser zaś, w trzeciej edycji, gościliśmy na trasie Przemka Miarczyńskiego - podkreśla Grzegorz Pawelec z gdańskiego MOSiR, który przy organizacji zawodów współpracował z Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz AWFiS.

Na październikowe ściganie stawiło się aż 208 osób. To największa liczba uczestników w pięcioletniej historii tej imprezy. Trasa bike tour tradycyjnie wiodła szlakami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, choć tym razem rywalizowano na wysokości ul. Czyżewskiego, nieopodal AWFiS w Gdańsku. Długość trasy zależała od kategorii wiekowej. Najlepsi mieli do przejechania blisko 29 kilometrów. Poza punktami do klasyfikacji generalnej MOSiR Gdańsk na najlepszych czekały medale, gdyż zawody miały rangę mistrzostw okręgu pomorskiego MTB.

Na najdłuższym dystansie stawkę rozerwał Bartosz Janowski z Krakowa, który samotnie wjechał na ostatnią z sześciu rund. Jednak lepiej rozłożyli siły Maciej Zielonka z Sopotu i Krzysztof Krzywy z Gdańska. Trójmiejski duet doszedł lidera i na ostatnich metrach mieliśmy pasjonujący finisz trzech kolarzy. Wygrał Krzywy przed Zielonką i Janowskim.

W kategorii kobiet najlepsza okazała się Weronika Hoffmann z Gdańska, a kolejne miejsca na podium zajęły gdynianki Joanna Łuszczyńska oraz Wiesława Stachańczyk.

Początkowo do startu w kategorii elity przymierzał się gość specjalny imprezy. Ostatecznie Miarczyński zdecydował się pojechać na trasie o 10 kilometrów krótszej, gdyż jako 30-latek kwalifikował się do kategorii Masters, w której ścigało się blisko 40 kolarzy urodzonych w latach 1964-79. Przemek uplasował się na 13. pozycji, ale ze swojego startu nie był zadowolony.

- Na początku było nieźle. Pierwsze okrążenie docisnąłem, ale końcówka to po prostu jakaś masakra. Jest to też związane z tym, że w ostatnim tygodniu miałem dość poważny wypadek na desce - przyznał popularny "Pont" po pokonaniu na rowerze 19 kilometrów i 200 metrów.

Na uczestników wyścigów czekały atrakcyjne nagrody i upominki. Były to m.in. karnety na aerobik, spinning, siłownię oraz saunę ufundowane przez ośrodek fitness, rekreacji i rehabilitacji Akademos. W każdej edycji imprezy do najlepszych zawodniczek i zawodników trafiało 18 takich abonamentów. Dodatkowo jeden karnet był rozlosowany spośród wszystkich uczestników zawodów.

Do zwycięzców zawodów trafiły również akcesoria rowerowe od Lemonsport i specjalne "biketour'owe" koszulki. Wśród wszystkich biorących udział w wyścigu rozlosowana została dodatkowa nagroda - aparat cyfrowy oraz dwuosobobowa 24-godzinna wycieczka do Szwecji promem Stena Line!

Medaliści w pozostałych kategoriach

Dzieci (12 lat i młodsze) - 4 km
1. RZESZUTEK ZOFIA BASZTA BYTÓW
2. LORKOWSKA PATRYCJA TKKF CHEŁM
3. KULKA GABRIELA GDAŃSK

Młodziczki (13-14 lat) - 9,6 km
1. LORKOWSKA WERONIKA GTS ŁĘGOWO
2. NOWOTARSKA NATALIA CARTUSIA KARTUZY
3. KUPTZ EMILIA CARTUSIA

Juniorki Młodsze (15-16 lat) - 14,4 km
1. KRAJKA ANNA FLOTA GDYNIA
2. MŁYŃSKA NATALIA BASZTA
3. LINOWSKA JULITA PKO HARPAGAN GDAŃSK

Juniorki (17-18 lat) - 19,2 km
1. STEFANOWSKA JOANNA SUBARU GARY FISHER GDYNIA

Masters (30-45 lat) - 14,4 km
1. ŚWIRKOWICZ ANNA SUBARU TREK GDYNIA
2. PIĄTKOWSKA KATARZYNA GDAŃSK
3. CYRA MONIKA TEAM KOŚCIERZYNA

Masters II (46-59 lat) - 9,6 km
1. STACHAŃCZYK WIESŁAWA GDYNIA

Dzieci (12 lat i młodsi) - 4 km
1. SAJNOK SZYMON CARTUSIA
2. RZESZUTEK TOMASZ BASZTA
3. DORSZ DOMINIK FLOTA

Młodzik (13-14 lat) - 9,6 km
1. MAŃSKI ŁUKASZ BASZTA
2. MAŁECKI KAMIL BASZTA
3. ROMBCZYK KAMIL PKO HARPAGAN

Junior Młodszy (15-16 lat) - 14,4 km
1. DĄBROWSKI DAMIAN BASZTA
2. PŁOTKA MIROSŁAW BASZTA
3. MAJKOWSKI DAWID BASZTA

Junior (17-18 lat) - 19,2 km
1. KULAS MAREK FLOTA
2. KOZŁOWSKI ADAM SUBARU TREK
3. MŁYŃSKI SEBASTIAN BASZTA

Masters (30-45 lat) - 19,2km
1. CIECHACKI ROBERT NAFTOKOR GDAŃSK
2. GĄSIOROWSKI LESZEK MTBNEWS GDAŃSK
3. MAJER SŁAWOMIR GDAŃSK

Masters II (46-59 lat) - 14,4 km
1. KULAS MAREK FLOTA
2. PEREKITKO KRZYSZTOF PRUSZCZ GDAŃSKI
3. HALUCH MARIUSZ NAFTOKOR

Masters III (powyżej 60 lat)
1. BOGDZIEWICZ EUGENIUSZ GDAŃSK
2. GRABOWSKI EDMUND LECHIA GDAŃSK
3. HELENIAK STANISŁAW GDAŃSK

Opinie (4)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane