Remis był blisko

16 lutego 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Kilkunastu sekund zabrakło piłkarkom ręcznym Łączpolu, aby utrzymać remis w Piotrkowie Trybunalskim w 19. kolejce ekstraklasy. Mimo przegranej z Piotrcovią 27:28 (15:16) gdynianki nadal liczą się w walce o pierwszą "czwórkę" do play off, gdyż przegrał też ich bezpośredni rywal, zespół z Jeleniej Góry. Cieszy powrót do gry Kamili Całużyńskiej.

PIOTRCOVIA: Alberciak, Kowalczyk - Mijas, Gajęcka, Dominiak 3, Polenz 4, Wypych 8, Repelewska 7, Szczecina, Owczarek 5.

ŁĄCZPOL: Sziwierska - Sulżycka 3, Andrzejewska 6, Szejerka 7, Stachowska 3, Wasak 1, Całużyńska 7, Szott, Waldowska, Zagrodzka.

Mecz w Piotrcovie był szalenie wyrównany. Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi niż dwie bramki. Jeszcze na niewiele ponad minutę przed końcem był remis.

Łączpol rozpoczął od prowadzenia 1:0 po bramce Moniki Stachowskiej. Pierwszą połowę przegrał, gdyż w jej końcówce nie potrafił powstrzymać Kristiny Repelewskiej (7 bramek w całym meczu) i Agaty Wypych (8).

Od razy po zmianie stron wyrównała rekonwalescentka Całużyńska. Po kolejnym trafieniu tej rozgrywającej oraz dobrych akcjach Marty Szejerki gdynianki w 49. minucie obejmują prowadzenie 24:23. Niestety, potem straciły aż trzy bramki z rzędu. Remis 27:27 udaje im się dogonić po celnym rzucie Szejerki. Na 65 sekund przed końcem szkoleniowiec rywalek poprosił o przerwę. Ostatnia akcja Piotrcovii kończy się brmką reprezentacyjnej skrzydłowej, Kingi Polenz.

Pozostałe wyniki 19. kolejki: AZS Politechnika Koszalin - Dablex AZS AWFiS Gdańsk 24:22 (11:14), Zgoda Ruda Śląska - Ruch Chorzów 28:24 (15:13), Interferie Zagłębie Lubin - Słupia Słupsk 31:18 (16:7), Start Elbląg - Finepharm-Carlos Jelenia Góra 33:31 (14:18), Łącznościowiec Szczecin - SPR Safo Lublin 24:37 (10:18).

[tabela]

Opinie (5)

• Jaka praca takie granie!

Może czas na jakieś wnioski?A duet egzotyczno-trenerski mógłby się zabrać do pracy bo szkoda takich fajnych zawodniczek.Dziewczyny nie wiedzą co grać i grają każda sobie!To widać i już nie wypada mówić, że zespół jest nowy i się zgrywa...

• 0 0

• Do wyżej; )

O przeprasza, co miałeś na myśli mówiąc, że "JUŻ niewypada ..." przeciez zgrywanie sie i poznawanie zawdoniczek trwa lata..myślisz, że jak laski zagrały kilkanascie spotkan razem to sie znaja? no ja uwazam ze nie! ;) no ale kazdy ma inne zdanie ;)
    pozdrawiam kibicow p.r. ;)

• 0 0

• Zawodniczki są zmęczone- gra tylko jeden skład. Brakuje zmienniczek, które na poziomie ekstraklasy mogły by zastąpić koleżanki. Nie ma gdzie daleko patrzeć przykład meczu z łącznościowcem, kiedy to w drugiej połowie wyszedł drugi skład łączpolu. Trzeba pomyśleć o zmienniczkach dla dziewczyn. No bo na jak długo może starczyć człowiekowi siły, kiedy co tydzień gra mecze: w środę, w sobotę lub niedzielę. Trzymajcie się dziewczyny! Pozostało Wam życzyć tylko wytrwałości i siły.

• 0 0

• Pani Marto!

Jak tak na to popatrzymy to w każdym zespole są co sezon zmiany i żaden nie powinien być zgrany!A jak się na was patrzy to żal, że nie wykorzystujecie swoich możliwości...gracie każda sobie, bez koncepcji!Sama ambicja nie wystarczy-musi być jakiś pomysł...Powodzenia!

• 0 0

• do lusi

Tak jest w wielu zespołach, poza SPR i Zagłębiem, no i jakoś wytrzymują ligę..to kwestia odpowiedniego treningu i odnowy biologicznej..a może trybu życia?A te uwagi, że nie ma zmienniczek to chyba trochę nie na miejscu.Tam jest 16 zawodniczek.Gra 10 a reszta siedzi na ławie lub na trybunach.Moim zdaniem to z nich też można zrobić zawodniczki ligowe tylko trzeba w to włożyć trochę serca i pracy..i dać im też trochę pograć!