Remis po sześciu porażkach

mat.
17 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Gdańszczanie przez ponad połowę spotkania grali w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartką ukarany został Michał Buchalik. Gdańszczanie przez ponad połowę spotkania grali w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartką ukarany został Michał Buchalik.

Aż siedem spotkań musieli czekać piłkarze Lechii na pierwszy w tym roku punkt w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Biało-zieloni, w których składzie znaleźli się m.in. Marcin Pietrowski i Michał Buchalik, na własnym boisku zremisowali z Lechem Poznań 2:2 (2:0). Gdańszczanie przez ponad godzinę grali w "dziesiątkę" i stracili wówczas dwa gole.

Kamiński 16, 27 - Wolski 73 karny, Bagiński 83

LECHIA: Buchalik - Skibowski, Fojut, Rzepnikowski, Karwat (73 Kujtkowski) - Pietrowski, Żmijewski - Kacprzycki (77 Dawidowicz), Kucharski (28 Sobczak), Kamiński - Gac

LECH: Wandzel - Łągiewka, Zaniewski, Cieślak, Szczupakowski - Chromiński (46 Sadowski), Drygas - Kapsa (46 Byszewski), Pietras (46 Bagiński), Maślany - Wolski

Na mecz nie dojechali przewidziani sędziowie. Dlatego gwizdek przejął obserwator. Jego decyzje miały kolosalne znaczenie dla przebiegu gry. Tomasz Płoski podyktował karnego, nie uznał jednego z goli i pokazał czerwoną kartkę bramkarzowi Lechii.

Najpierw jego decyzja nie spodobała się gościom, którzy skierowali piłkę do siatki już w piątej minucie. Arbiter jednak zamiast na środek boiska, wskazał na pozycję spaloną. Gol nie został zaliczony znanemu już z występów w dorosłej ekstraklasie, Kamilowi Drygasowi (10 meczów w tym sezonie w pierwszej drużynie).

-Brak obecności sędziego miał wpływ na przebieg spotkania. Było kilka decyzji kontrowersyjnych, wzbudzało to niepotrzebne emocje. Przy pierwszej bramce sędzia dał się nabrać na aktorski ruch napastnika gości - oceniał na oficjalnej stronie klubu, Radosław Gac, szkoleniowiec Lechii.

Kolejne orzeczenia arbitra były dotkliwe dla gospodarzy. W 28. minucie Michał Buchalik próbował poza własnym polem karnym przerwać atak Patryka Wolskiego, który wyszedł z nim do pojedynku sam na sam. Bramkarz Lechii zagrał ręką, co równało się wykluczeniu z dalszej gry. Lechia przez ponad godzinę musiała sobie radzić w "dziesiątkę". Między słupki wszedł rezerwowy bramkarz, kosztem pomocnika.

Jednak wydawało się, że nawet to nie przeszkodzi biało-zielonym w odniesieniu pierwszego tegorocznego zwycięstwa, gdyż mieli już wówczas dwa gole w zapasie. O swoich snajperskich umiejętnościach przypomniał Jakub Kamiński. 19-latek jesienią zdobył sześć goli w Młodej Ekstraklasie. Na kolejne trafienia przyszło w tych rozgrywkach mu czekać ponad pięć miesięcy. Gdański napastnik bramkarza Lecha pokonał dwukrotnie w ciągu 11 minut, a rejestr bramkowy spotkania otworzył strzałem z rzutu wolnego.

W liczebnej przewadze Lech szturmował bramkę Lechii, ale aż do 83. minuty miejscowi utrzymywali korzystny wynik. Skrzydła podcięła im decyzja o dość problematycznym karnym.

Oby pierwszy punkt zdobyty wiosną był punktem zwrotnym dla gdańskiej młodzieży i w dalszej części rozgrywek oby podjęła ona walkę o opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli. Jednak w najbliższej kolejce o zdobycz może być trudno. 21 kwietnia o godzinie 11.00 gdańszczanie zagrają na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, który znajduje się na czwartym miejscu w tabeli, a pod koniec października wygrał przy Traugutta aż 3:0.

Tabela wprowadzona: 2012-04-17

Pozostałe wyniki: Cracovia Kraków - Polonia Warszawa 1:3 (0:3), Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 3:2 (3:0), Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów 2:1 (1:0), Legia Warszawa - Widzew Łódź 1:0 (0:0), ŁKS Łódź - Wisła Kraków 4:2 (2:0), Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (0:0), Zagłębie Lubin - Korona Kielce 1:0 (1:0).