Resovia - Lechia Gdańsk 2:0. 3 minuty wstrząsnęły piłkarzami, kardynalny błąd

mip
20 sierpnia 2023, godz. 20:00
Opinie (161)

Bogdan Sarnawski popełnił kardynalny błąd, podarował bramkę Maciejowi Górskiemu, przyczyniając się do porażki w  Rzeszowie.

Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Resovią 0:2 (0:2) w meczu 5. kolejki Fortuna 1. Ligi. Podopiecznymi Szymona Grabowskiego wstrząsnęły 3 minuty, bowiem w 26. i 29. minucie po złych zachowaniach defensywy stracili dwa gole. Kardynalny błąd popełnił bramkarz Bogdan Sarnawski, który podarował bramkę Maciejowi Górskiemu.

Górski

Rezerwa: 91 Sujecki, 42 Eizenchart, 23 Tomal, 2 Bondarenko, 10 Łyszczarz, 92 Ciepiela, 17 Adamski, 8 Pieniążek, 97 Mikrut

Zjawiński

Rezerwa: 83 Mikułko, 6 Biegański, 4 Chindris, 23 Kałahur, 45 Bajko, 21 Sypek, 42 Kardaś, 79 Sezonienko
  • 70' Bąk Zmiany Łyszczarz
  • 70' Mazek Zmiany Tomal
  • 82' Górski Zmiany Ciepiela
  • 82' Urynowicz Zmiany Eizenchart
  • 46' 8 Kapić Zmiany 69 Biegański
  • 65' 11 Piła Zmiany 79 Sezonienko
  • 70' 9 Zjawiński Zmiany 0 Sypek
  • 70' 0 Neugebauer Zmiany 4 Chindris
  • 23' Kanach
  • 26' Górski
  • 12' Kanach
  • 86' Mikulec
  • 67' 0 Neugebauer
  • 77' Rajzer (II trener)
  • 90+4 20 Conrado

Lechia w tym tygodniu nie przeprowadziła żadnego transferu, co ostatnio się nie zdarzało, a potrzeby drużyny w kwestii wzmocnień jeszcze nie zostały wyczerpane

Jakie transfery możliwe po sprzedaży Lechii Gdańsk? Który klub oddaje biało-zielonym najdroższych piłkarzy

jednak o największych kłopotach kibice powoli zapominają, co przypomniał jeden z były piłkarzy Lechii

Roman Józefowicz: Szybko zapominamy o problemach

ostatni nabytek - Olsson, mimo że jest obrońcą, zadebiutował golem

Lechia Gdańsk w końcu ma człowieka, którego potrzebowała. "Byłem zaskoczony"

ten mecz to nowy rozdział w historii klubu, gdyż Lechia już oficjalnie zmieniła większościowego akcjonariusza

Lechia Gdańsk oficjalnie sprzedana! Paolo Urfer: To początek nowej ery dla klubu

inne rozpoczęcie miało miejsce w sobotę przy ul. Traugutta. Na historycznym stadionie do gry w seniorskich rozgrywkach weszła drużyna "Tylko Lechia Gdańsk"

Tylko Lechia Gdańsk weszła do gry. Siedem goli, trzy czerwone kartki, 800 kibiców. Przeczytaj relację, zobacz zdjęcia i video z historycznego meczu

trener Grabowski ma nowe możliwości personalne, ale też są kontuzje

Co Lechia Gdańsk zmienia w składzie na Resovię? Kim są nowi wygrani? Do czego namawia trener?

dla niego to sentymentalny mecz, gdyż podczas ostatniego starcia tych drużyn był trenerem Resovii. Łącznie w Rzeszowie pracował w latach 2017-2020 i przeprowadził drużynę z III do I ligi, zdobywając dwa awanse

Resovia - Lechia Gdańsk 1:3. Niespodzianką pachniało tylko do przerwy

czy i jakie zmiany w porównaniu z ostatnim meczem?

[news 180875 nazwa="Lechia Gdańsk - Znicz Pruszków 1:0. Przeczytaj relację, zobacz galerię foto i wideo oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi img=1 tklik=510527]
W wyjściowej "11" Lechii dwie zmiany w porównaniu z poprzednim spotkaniem. Od pierwszej minuty zagrają Łukasz Zjawiński i Camilo Mena (LECHIA Gdańsk).
Piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia w zielonych strojach, a gospodarze w koszulkach w biało-czerwone pasy. Za chwilę zaczynamy spotkanie.
Przed meczem przedstawiciele Resovii wręczają pamiątkowe zdjęcia trenerom Lechii oraz Miłoszowi Kałahurowi (LECHIA Gdańsk), który grał w Rzeszowie jeszcze w poprzednim sezonie.
1'
od środka zaczynają gospodarze
1'
Kibice rzucili serpentyny na murawę i arbiter przerwał mecz
2'
i ponownie gramy
3'
Gospodarze próbowali wyjść z kontrą po przechwycie, ale dobrze defensywa Lechii
4'
Biało-zieloni w ataku pozycyjnym, później próba długiego zagrania do Zjawińskiego, ale zbyt mocna
5'
Dobrze interweniował Olsson (LECHIA Gdańsk) po tym, jak z kontrą próbował wyjść Bąk
7'
Mena (LECHIA Gdańsk) próbował dośrodkować ze skraju pola karnego, ale zablokowany. Będzie jednak rzut rożny dla Lechii
8'
Pierwsza groźna akcja gości i celny strzał Piły, ale prosto w Gliwę (Resovia)
9'
Conrado (LECHIA Gdańsk) faulowany w środkowej strefie boiska przez Bąka po tym, jak próbował ruszyć z szybką kontrą po odbiorze
10'
Kolejny "korner" dla Lechii
10'
Składna akcja Resovii, wrzutka z prawej strony i próbował strzału z przewrotki Bąk (Resovia), ale nie trafił w piłkę
12'
Żółtą kartką został ukarany Kanach (Resovia) po faulu w środku pola
13'
Indywidualna akcja Górskiego przeciwko Olssonowi (LECHIA Gdańsk), napastnik gospodarzy oddał strzał, ale mocno niecelny
15'
Doskonała okazja Zjawińskiego po wrzutce Conrado (LECHIA Gdańsk) z lewej strony, ale minimalnie minął się z piłką, a do futbolówki odbitej przez Gliwę (Resovia) nie dopadł żaden inny piłkarz Lechii
16'
Sytuacyjny strzał Mikulca, bardzo groźny, ale zdołał interweniować Sarnawski (LECHIA Gdańsk), łapiąc piłkę
18'
Jak on tego nie trafił?! Fernandez (LECHIA Gdańsk) miał 100 proc. okazję, ale zamiast strzelać to próbował jeszcze podawać do Zjawińskiego i jedyne co uzyskała Lechia to rzut rożny
20'
Pierwsze 20 minut w Rzeszowie upłynęło bardzo szybko. Obie strony prezentują otwarty i bezpośredni futbol.
20'
Posiadanie piłki: 63 do 27 proc. na korzyść Lechii
22'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) minął się z piłką przy dośrodkowaniu i główkował Mikulec (Resovia), ale szczęśliwie Piła (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę z linii bramkowej!
23'
[1:0] Resovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kanach. Bardzo ładnie rozegrany rzut rożny, płaska wrzutka, którą przepuścił Bąk, pierwszy strzelał Urynowicz, jego strzał był zablokowany, ale dobitka Kanacha znalazła drogę tuż pod poprzeczkę.
24'
Lechia musi się szybko otrząsnąć, bo prowadziła grę, dominowała, ale przegrywa
26'
[2:0] Resovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Górski. Ależ fatalny błąd Sarnawskiego, który przed polem karnym chciał zmylić Górskiego, ale podał prosto do napastnika Resovii i ten umieścił piłkę w pustej bramce!
28'
Lechia zamroczona, jak bokser po nokaucie. Gospodarze poczuli krew i próbują pójść za ciosem
29'
sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów. Dziś bardzo gorąco w Rzeszowie
30'
wracamy do gry
31'
Choć Lechia ma aż 64 proc. posiadania piłki to w strzałach 9:2 na korzyść Resovii
33'
Rykoszet po wrzutce Mikulca, ale Sarnawski (LECHIA Gdańsk) pewnie chwycił piłkę
34'
Kiks Osyry (Resovia) i Lechia rozpocznie od rzutu rożnego
35'
Strzał z dystansu Neugebauera (LECHIA Gdańsk) i kolejny rzut rożny
37'
Mikulec (Resovia) z boku pola karnego, odbił piłkę przed siebie Sarnawski (LECHIA Gdańsk), ale dobra asekuracja obrońców
39'
Zjawiński w polu karnym zagrywał wzdłuż bramki i mało brakowało, a padłby gol samobójczy
42'
Lechia w ataku pozycyjnym, ale nic z tego nie wynika
42'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) faulowany przez Górskiego i rzut wolny dla biało-zielonych ok. 30 metrów od bramki Gliwy (Resovia)
43'
Kompletnie nieudana wrzutka Fernandeza (LECHIA Gdańsk)
45'
Centrostrzał Urynowicza (Resovia). Pewnie Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
45'
sędzia dolicza co najmniej 3 minuty do pierwszej części spotkania
45+3
Raz po raz miejscowi wygrywają przebitki. Widać, że gospodarze bardzo zaangażowani w ten pojedynek
45+4
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. RESOVIA - LECHIA GDAŃSK 2:0.
W pierwszej połowie grę prowadziła Lechia, która miała 65 proc. posiadania piłki. Nic to jednak nie dało, bo podopieczni Szymona Grabowskiego nie mieli pomysłu na zaskoczenie zorganizowanej Resovii. Gdy się to już udało to 100 proc. okazję zmarnował Fernandez (LECHIA Gdańsk), szukając podania do Zjawińskiego. Gospodarze szukali szans w kontrach, ale gole wpadły po rzucie rożnym i "wielbłądzie" Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk). Po tych dwóch ciosach Lechia padła na deski niczym bokser po nokaucie, a i jakikolwiek pomysł na grę wyparował.
Strzały po pierwszej połowie: 11:4.
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kapić, w jego miejsce wchodzi Biegański.
46'
od środka zaczęła Lechia
47'
Wysoki pressing biało-zielonych
49'
Conrado (LECHIA Gdańsk) faulował rywala na jego połowie, sędzia tylko upomina piłkarza gości
49'
Szybka akcja skrzydłem Mazeka (Resovia), ale jego dogranie zablokowane i rzut rożny dla miejscowych
50'
Górski główkował, była to całkiem niezła okazja, ale nie potrafił jej skierować w światło bramki
51'
Gliwa (Resovia) wyczekał Piłę, by nie faulować i wywalczył Dominik rzut rożny
51'
Potrzebuje pomocy medyków Mikulec (Resovia)
53'
Kompletnie nieudane rozegranie kornera przez Lechię
54'
Piła (LECHIA Gdańsk) uprzedzony przez Gliwę (Resovia)
56'
Zderzyli się Zastawny (Resovia) i Fernandez (LECHIA Gdańsk) i obaj leżą na boisku
58'
Lechia wyszła z kontrą 3 na 3, Conrado (LECHIA Gdańsk) do Zjawińskiego, ale trochę za mocno i ten uprzedzony przez Gliwę (Resovia)
60'
Sporo chaosu i niedokładności w szeregach Lechii
60'
Bardzo dobra okazja. Mena (LECHIA Gdańsk) strzelał z boku pola karnego, jeszcze rykoszet i tylko rzut rożny
62'
Gra teraz głównie w środku pola
65'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piła, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
66'
Znów z łatwością Resovia dochodzi do sytuacji strzeleckiej. Bardzo dobra okazja Mikulca, ale pomylił się.
67'
Żółtą kartką został ukarany Neugebauer (LECHIA Gdańsk) po faulu taktycznym.
69'
Kolejny rzut wolny dla gospodarzy. Tym razem ze skraju pola karnego
69'
Doszedł do piłki w powietrzu Lempereur, ale uderzył tuż obok
70'
Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bąk, w jego miejsce wchodzi Łyszczarz.
70'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zjawiński, w jego miejsce wchodzi Sypek.
70'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Neugebauer, w jego miejsce wchodzi Chindris.
70'
Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mazek, w jego miejsce wchodzi Tomal.
72'
Sezonienko (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny.
74'
Dodatkowa przerwa na uzupełnienie płynów
76'
76'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) znów popełnił błąd przy wyjściu z bramki, domagał się faulu, ale sędzia dyktuje rzut rożny dla Resovii
77'
Żółta kartka dla asystenta Szymona Grabowskiego, Rafała Rajzera.
79'
Bardzo bliski kontaktowej bramki Sypek (LECHIA Gdańsk). Instynktownie odbił piłkę Gliwa (Resovia)
80'
Strzelał Chindris (LECHIA Gdańsk), znów świetnie Gliwa (Resovia)!
82'
Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Górski, w jego miejsce wchodzi Ciepiela.
82'
Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Urynowicz, w jego miejsce wchodzi Eizenchart.
83'
Żelizko (LECHIA Gdańsk) z dystansu, ale wprost w bramkarza
84'
Biegański (LECHIA Gdańsk) w polu karnym, próbował zagrywać wzdłuż linii bramkowej do kolegi w środku, ale zablokowany
86'
Żółtą kartką został ukarany Mikulec (Resovia).
87'
Lechia po momencie, gdy lekko przycisnęła i zaatakowała mocniej, znów nie ma pomysłu na przedostanie się pod pole karne Resovii.
89'
Będzie rzut rożny dla Lechii
89'
Dogrywał Mena (LECHIA Gdańsk) i bardzo blisko rykoszetu, który zaskoczyły Gliwę (Resovia), ale tylko rzut rożny
90'
Zwija się z bólu Sezonienko (LECHIA Gdańsk) po zderzeniu z Gliwą (Resovia)
90'
arbiter doliczył 5 minut do drugiej połowy
90+1
Gra w środku pola
90+3
Szarpie z lewej strony Sypek (LECHIA Gdańsk), ale nie wynika z tego nic konkretnego
90+4
Zbyt koronkowo chciał odegrać Sezonienko (LECHIA Gdańsk) do Biegańskiego (LECHIA Gdańsk)
90+4
Żółtą kartką został ukarany Conrado (LECHIA Gdańsk) za faul na Tomalu.
90+6
Mena (LECHIA Gdańsk) upadł w polu karnym, ale sędzia nakazuje wznowić od bramki
90+7
KONIEC DRUGIEJ POLOWY. RESOVIA - LECHIA GDAŃSK 2:0.
Lechia próbowała zaatakować wysokim pressingiem na początku drugiej połowy, ale nie przyniosło to efektów. Resovia uspokoiła grę i nie pozwoliła biało-zielonym na kreowanie groźnych okazji pod bramką Gliwy (Resovia). Bliżej było za to trzeciego gola dla miejscowych, ale brakowało im precyzji. Gdańszczanie przegrali jednak w pełni zasłużenie

20 sierpnia 2023, godz. 18:00