Rewanż: Urząd Skarbowy - Alfa

kfk
14 czerwca 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
W dniu 12 czerwca na stadionie gdańskiej Gedanii przy ulicy Kościuszki, odbył się mecz rewanżowy pomiędzy zespołem Alfa Trójmiasto i Urzędem Skarbowym Gdańsk. Po niezwykle zaciętym spotkaniu, wynikiem 3:4 zwyciężył Urząd Skarbowy.

Spotkanie pierwszego stopnia

Pierwszy towarzyski mecz obu drużyn odbył się 25 maja na boisku Młodzieżowego Domu Kultury przy al. Piłsudskiego w Gdyni. Jak poinformował kapitan drużyny Urzędu Skarbowego z Gdańska Rafał Wieczorkowski, podczas spotkania w Gdyni zespół wystąpił w osłabionym składzie.

Mecz był bardzo widowiskowym, gdyż padło aż piętnaście bramek. Alfa już w pierwszej połowie prowadziła 5:2, spotkanie zakończyło się z wynikiem 9:6. Zawodnikiem meczu został już poraz kolejny napastnik drużyny Alfa Trójmiasto Jarosław Plata.

Czwartkowy rewanż

Na początku pierwszej połowy meczu rewanżowego gra toczyła się przede wszystkim w środku boiska. Alfa przeprowadzała składne akcje, które były rozbijane przez obrońców Urzędu Skarbowego. Od piątej minuty US zaczął przeprowadzać coraz groźniejsze ataki. Dwie minuty później padła bramka. Napastnik skarbówki Tomasz Bąkowski pokonał bramkarza Alfy mocny strzałem z 13 metrów mimo, iż był pilnowany przez dwóch obrońców.

Zawodnicy Alfy po utracie bramki chcieli jak najszybciej wyrównać. Nie dopisywało jednak szczęście. W 12 minucie Rafał Pietrzak uderzył w słupek, a chwilę później Jarosław Plata przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem US.

Niewykorzystane sytuacje mszczą się. Pod koniec pierwszej połowy, w wyniku wielkiego zamieszania w polu karnym Alfy pada drugi gol dla US. To również druga bramka dla Tomasza Bąkowskiego.

Druga połowa...

Na początku drugiej połowy Alfa zabrała się do odrabiania strat. Było kilka groźnych akcji. Już w piątej minucie mogła paść pierwsza bramka podczas zagrania Jarosława Platy do Kacpra Szestera w polu karnym. Obrońcy Urzędu Skarbowego nie dopuścili do oddania strzału.

W 58 minucie meczu padła kolejna bramka. Hattrick Tomasza Bąkowskiego wyprowadził drużynę US na prowadzenie trzema bramkami.

Alfa do boju...

To był mocny cios dla drużyny Alfa. Od tej chwili zawodnicy zmobilizowali się i zaczęli grać zdecydowanie lepiej. W 62 minucie bramkę po podaniu Kacpra Szestera strzelił Rafał Pietrzak. Chwilkę później Jarosław Plata po podaniu z autu przez Michała Pietrzaka pokonał bramkarza Urzędu Skarbowego. Już tylko jedno bramkowe prowadzenie zmobilizowało graczy US, którzy po znakomitej akcji po raz czwarty pokonali bramkarza Alfy. Tym razem autorem bramki był kapitan Rafał Wieczorkowski.

Po strzeleniu tej bramki zawodnicy US rozluźnili się. Obrońcy popełniali sporo błędów. Jeden z nich zabrał ręką w polu karnym. Karny wywalczył Tomasz Lisowski, sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Jarosław Plata.

Ostatecznie rewanżowe spotkanie skończyło się wynikiem 4:3 dla Urzędu Skarbowego. Zawodnikiem meczu został zdobywca trzech goli Tomasz Bąkowski. Na listę faulerów wpisał się również zawodnik US Rafał Stokrocki. Po czwartkowym meczu, w historii spotkań obu drużyn jest remis 1:1.

» Drużynie Alfa medialnie patronuje Regionalny Portal trojmiasto.pl
» Zmagania Alfy śledzi serwis sportowy SPORT.PMedia.info
kfk

Opinie (26)

• Taaaak...

tym razem Alfa się nie popisała. Z jednej strony brakowało szczęścia, z drugiej walki o piłkę. I aż trudno uwierzyć, że dali się ograć urzędnikom z brzuszkami.
    Szczęście jednaK sprzyja lepszym! Mam nadzieję, że następnym razem Alfa będzie jednak lepsza.
    Powodzenia

• 0 0

• To fakt

Jak się nie biega, to się przegrywa panowie sportowcy!!!

• 0 0

• Trochę inaczej

Zwyczajnie jak się komuś nie chce grać to nie wygra, może się Alfa przemęczyła ostatnimi zwycięstwami?
    A może już osiedli na laurach. Tak to niestety bywa.

• 0 0

• Jedna przegrana o niczym nie świadczy

No własnie

• 0 0

• Nie zawsze sie wygrywa

.... i nie zawsze wygrywac muis ALFA chcemy wygrywac ale czasami czegos moz zabraknąć... swoja droga to troche dziwne ze wygrywamy a "arkowcami" a przegrywami z urzedasami :(((((

• 0 0

• 12:10 dla Alfy

w obu spotkaniach Alfa prowadzi... dwoma bramkami!;-) Tak sie wydaje, ze nie byl to ostatni mecz tych druzyn;)

• 0 0

• chcialbym wszystkich przerosic za moj brak osoby glownie kieruje to do pitra ktory byl za to najbardziej zly ale licze ze skoro on ma rodzine i jest juz zonaty to wie jak wazna osobą jest kobieta na ktorej zalezy kazdemu z nas facetow.wiem ze to nie jest wytlumaczenie ale jej mama miala imieniny i od miesiaca dostalem na czwartek zaproszenie i nic na to nei moglem poradzic kazik zrozumial a ty piotrze zrozumiesz to?dziekuje jezeli tak a jezeli nei to mozesz sobie myslec co chcesz ja na to nie bede wywieral zadnego wpływu

• 0 0

• te zawodnik się teściową nie usprawiedliwiaj

trzeba było jej zrobić prezent i zabrać ją na mecz
    hahahahahahahahahaha miała by frajde nie?

• 0 0

• przeprosiny przyjęte

pogadamy na treningu

• 0 0

• pierwsza polowa nalezala do Alfy...

...a pozwolila wpuscic 2 bramki:(( Dopiero przy wyniku 3:0 Alfowcy wzieli sie do roboty... W ciagu 12 minut strzelili dwie bramki. Zapewne decydujaca bramka byl 4 gol dla skarbowki, wtedy przy wyniku 4:2 Alfowcy sie pogubili... co prawda nadal atakowali bramke przeciwnikow, ale brakowalo juz czasu... tak sie skonczyl ciekawie zapowiadajacy sie mecze z wynikiem 4:3.