Rezerwowy na wagę wygranej

1 września 2007 (artykuł sprzed 16 lat)

Dariusz Kubicki na trybunach, Tomasz Kafarski na ławce trenerskiej, przerwany mecz w pierwszej połowie z powodu starć pseudokibiców, dwie czerwone kartki, a przede wszystkim gol rezerwowego Marcina Szałęgi - tak w skrócie wyglądał mecz Motor Lublin - Lechia Gdańsk. Biało-zieloni przerwali passę czterech gier II-ligowych bez wygranej, zwyciężając w sobotę 1:0 (0:0). Bramka została strzelona na kwadrans przed końcem.

Bramka: Szałęga 75.

MOTOR: Mierzwa - Tomczyk, Karwan, Płotka, Ptaszyński, Lenart, Maziarz, Ljaszko, Koczon (71 Feliński), Prędota, Kołodziejski (64 Falisiewicz).

LECHIA: Bąk - Pęczak, Wołąkiewicz, Manuszewski, Łożyński, Rybski (85 Pietrowski), Miklosik, Piątek (70 Szałęga), Rogalski (75 Hirsz), Wiśniewski, Buzała.

Sędzia: Kubas (Rzeszów). Czerwona kartka: Lenart (Motor - 60. minuta, za drugą żółtą), Pęczak (89., za drugą żółtą). Żółte kartki: Lenart, Ljaszka (Motor), Pęczak, Bąk, Miklosik, Wiśniewski (Lechia).

Od 8 sierpnia gdańszczanie czekali na wygraną w II lidze. W Lublinie odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Zostało ono okupione walką tak na boisku, jak i poza nim. W 40. minucie mecz został przerwany, gdyż doszło do strać pseudokibiców. Portal SportoweFakty.pl tak opisał początek tego zdarzenia: "Sympatycy Motoru wrzucili racę do sektora Lechii, a gdańscy pseudokibice po chwili sforsowali ogrodzenie i wbiegli na murawę". Ochrona nie zdołała oddzielić od siebie bijących się. Policja weszła na stadion dopiero po kilkunastu minutach, ale zaprowadziła porządek. Druga połowa, jeśli nie liczyć incydentu z brakiem... chorągiewki, która musiał zniknąć podczas walk, toczyła się bez przeszkód.

Na boisku od pierwszych minut piłkarze obu drużyn mieli sporo ochoty do gry ofensywnej. Już w pierwszej minucie bramce rywali po rucie wolnym zagroził Akadiusz Miklosik. Jeszcze przed przerwą golkiper rywali musiał interweniować po celnych uderzeniach Pawła Buzały i Karola Piątka. 1:0 mogło być w 22. minucie, kiedy Andrzej Rybski dostał podanie od Piotra Wiśniewskiego, ale z niespełna dziesięciu metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 60. minucie zrobiło się luźniej na boisku. Tomasz Lenart w niegroźnej sytuacji, daleko od własnej "16" brzydko sfaulował Macieja Rogalskiego, a że miał żółtą kartkę sprzed przerwy za niesportowe zachowanie, musiał opuścić grę. W liczebnej przewadze Lechia zdobywa gola. Zanim celnym strzałem zza pola karnego popisał się Szałęga, dla którego jest to pierwszy gol w biało-zielonych barwach, bramce zagrozili Rogalski i Wiśniewski. Ten ostatni powinien podwyższyć na 2:0 w 88. minucie. Miklosik dośrodkował z kornera, a "Wiśnia" z pięciu metrów kropnął w poprzeczkę. Nie było gola i doszło do nerwowej końcówki. Drugą żółtą kartkę otrzymał Paweł Pęczak i siły się wyrównały. Motor miał wraz z doliczonym czasem sześć minut nadziei, ale nic złego nie był w stanie zrobić Lechii. Tym samym trener Kafarski opuszcza stanowisko pierwszego szkoleniowca, które tymczasowo piastował przez pięć dni, z bilansem dwóch zwycięstw! Od poniedziałku będzie on drugim trenerem przy Kubickim.

Pozostałe mecze 8.kolejki: Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 1:1 (1:1), Polonia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1), Wisła Płock - Tiger Kmita Zabierzów 1:0 (0:0), GKS Jastrzębie - Pelikan Łowicz 4:3 (1:1), Tur Turek - Znicz Pruszków 0:0, ŁKS Łomża - Stal Stalowa Wola 5:1 (2:0), Odra Opole - Warta Poznań 1:0 (1:0), poniedziałek: Piast Gliwice - GKS Katowice 2:0 (0:0).

Aktualna tabela II ligi w artykule Telewizyjne 1:1.

• 0 0

• ...ale fuks.

• 0 0

• Mieli chłopcy farta.

• 0 0

• A FLGA LECHII ZMENILA WLASCICIELA NA RZECZ MOTORU???

• 0 0

• flaga jest wciaz nasza losiu!!!!
    tak to jest z zolto-niebieskimi,ze ich kibice to leszczyki
    lechia 2 razy obronila flage,

nie jestesmy arka zeby flagi nie bronic (vide;leczna??)

• 0 0

• Z INNEJ BECZKI

TYPOWY ŚLEDZIOWY WSTRZYK , A ARE INWESTUJE ABRAMOWICZ .

• 0 0

• IDZIE LEPSZE,,,,,,

abym nie zapeszył.ale te zwycięstwo byóo potrzebne i to w dodatku zaznaczam wyjazdowe zwyciestwo ma inny wymiar.podbuduje morale zespołu,aczkolwiek szkoda początku sezonu.ale to już za nami jest swieża krew p.Dariusz Kubicki poukłada drużyne i walczyć na całego do upadłego,a my kibice to docenimy.TYLKO LECHIA GDAŃSK

• 0 0

• Gratulacje!

Cieszę się z wygranej lechii chociaz jestem kibicem ARKI. wiem że to żle wygląda ale moim marzeniem sa derby pomiedzy tymi druzynami w OE! Silna piłka na pomorzu jest nam bardzo potrzebna, zarówno w Gdyni jak i w Gdańsku. Jak sie tak dalej będziemy napiinać to derby bedą w IV lidze bez udziału kibiców - NIESTETY. Będziemy psioczyć na trenerów piłkarzy prezesów ale tak naprawdę sami będzimy sobie winni bo nikt nie włoży pieniedzy w nasze napinki - bo i po co!