Roma gra dalej

Kryst.
22 września 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Europejska Unia Piłkarska przyznała Dynamu Kijów zwycięstwo walkowerem (3:0) nad AS Roma w piłkarskiej Lidze
Mistrzów. Rozgrywany w Rzymie mecz grupy B pomiędzy tymi zespołami został przerwany po pierwszej połowie, po tym jak metalowy przedmiot (najprawdopodobniej zapalniczka) rzucony z trybun trafił w głowę Szweda Andersa Friska, sędziego głównego spotkania. UEFA zdecydowała ponadto, że Roma rozegra dwa najbliższe spotkania w LM bez udziału publiczności.

Ten werdykt urasta do miana absurdu. Może coś o tym powiedzieć Wisła Kraków po występku "Miśka" w meczu z AC Parma. Mistrzowie Polski zostali wyrzuceni z europejskich pucharów na rok. Włosi zostali potraktowani jak święte krowy. Bo są równiejsi wśród równych.