Różnica ustalona do przerwy

14 listopada 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Piłkarze ręczni AZS AWFiS od początku zostali zepchnięci do defensywy w Płocku. Dopiero w ostatnim kwadransie gdańszczanie otrzymali pole do popisu. Tym samym końcowe rozmiary sukcesu Wisły były takie same jak różnica bramkowa ustalona już do przerwy. Wicemistrzowie Polski triumfowali 37:27 (20:10).

WISŁA: Seier, Fiodor - Baeckstroem 7, Paluch 6, Wiśniewski 2, Kuzelev 3, Kwiatkowski 1, Wuszter 3, Syprzak, Peskov 5, Mokrzki 1, Zołoteńko 2, Twardo 5, Rumniak 2.

AZS AWFiS: Zimakowski, Pieńczewski - Marciniak 1, Sulej 3, Kostrzewa 4, Ringwelski 4, Bednarek 5, Chrapkowski 3, Jankowski 2, Suwisz 3, Fogler 1, Olęcki 1, Woynowski.

Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 2:0 po trafieniach Aleksieja Peskova i Bartosza Wusztera. Gdańszczanie potrzebowali aż trzech minut oraz pięciu rzutów, aby pokonać Mortena Seiera. Wreszcie do bramki bronionej przez duńskiego bramkarza piłkę posłał Robert Fogler.

W miarę wyrównana gra była do 9. minuty, kiedy po rzucie Kamila Ringwelskiego akademicy przegrywali 3:5. Od tego wyniku dwukrotnie trafił Peskov, a następnie dwa trafienia dołożył Adam Twardo.

Kolejny przestój przydarzył się przyjezdnym między 16. a 26. minutą. Wówczas Wisła zdobyła sześć bramek z rzędu i poprawiła rezultat na 17:6. Minutę później było już nawet 12 trafień (19:7) przewagi miejscowych, ale dwie udane akcje w końcówce połowy Damiana Kostrzewy zmniejszyły straty.

Także Kostrzewa bramką otworzył drugą połowę. Jednak nie było próby zmniejszenia strat ze strony AZS AWFiS, a ponownie zaczęły się nieskuteczne rzuty. Z kolei w szeregach rywali zaczął trafiać Joakim Baeckstroem. Po trzech udanych akcjach z rzędu szwedzkiego skrzydłowego akademicy przegrywali w 39. minucie 12:25.

Na kwadrans przed końcem po rzutach Baeckstroema i Twardo dwukrotnie Wisła odskakiwała na 14 bramek, co było najwyższą różnicą tego dnia (29:15, 30:16). Nieoczekiwanie zawodnikiem, który zażegnał kryzys w akademickich szeregach był Maciej Suwisz. Mierzący ponad 2 metry 22-latek w ciągu dwóch minut zdobył trzy bramki.

Gdy na 21:30 trafił Piotr Chrapkowski, a do zakończenia meczu było jeszcze dziesięć minut, trener Wisły na wszelki wypadek poprosił o przerwę. Uwagi Flemminga Jensena odniosły zamierzony skutek. Na listę strzelców wpisali się Sebastian Rumniak i Adam Wiśniewski, co na dobre zgasiło chęć odrabiania strat wśród przyjezdnych.

Na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek AZS AWFiS zmierzy się u siebie z Nielbą Wągrowiec. Mecz ten rozegrany zostanie 25 listopada o godzinie 17.00. Akademicy muszą wygrać, aby zachować szanse na włączenie się w rundzie rewanżowej do walki o play-off. Wynik spotkania już można obstawiać w naszym typerze.

Pozostałe wyniki 10. kolejki:
Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 29:21 (15:10), Piotrkowianin Piotrków - Powen Zabrze 33:29 (18:15), OKPR Traveland-Społem Olsztyn - Azoty Puławy 23:23 (11:8), SPR AMD Chrobry Głogów - AS-BAU Śląsk Wrocław 30:35 (14:15), Nielba Wągrowiec - VIVE Targi Kielce (22.11 godz. 17.30).