Arka gromiła, Ogniwo wygrało

jag., mad
21 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Rugbiści Arki wygrali z Budowlanymi Łódź 81:8 Rugbiści Arki wygrali z Budowlanymi Łódź 81:8

Rugbiści Arki rozgromili w Gdyni Master Pharm Budowlanych Łódź 81:8 (43:3) i umocnili się na prowadzeniu w ekstralidze. Znacznie więcej emocji było w Sopocie. Ogniwo pokonano Posnanię 31:29 (12:14). Obie drużyny zdobyły po punkcie bonusowym. Goście kończyli grę w "13". Na zakończenie czwartej kolejki zawód sprawiła Lechia. Gdańszczanie przegrali trzeci mecz z rzędu, tym razem u siebie z Awentą Pogonią Siedlce 16:24 (13:7).

OGNIWO SOPOT - POSNANIA 31:29 (12:14)
Punkty:
Robert Olszewski 15, Mateusz Mrowca 5, Thomas Hine 5, Łukasz Szablewski 6 - Daniel Gdula 9, Hugo Noszczyk 5, Patryk Borowczak 5, Sebastian Gruszczyński 5, Robert Bosiacki 5

OGNIWO: Pietryk, Karol, Wojtkuński (70 Irla) - Smoliński (53 K.Suska), Anuszkiewicz - Węgierski, Wechsel, Rogowski - Kurdelski (65 Elend) - Szablewski - Olszewski, Przychocki, Hine, Mrowca (60 Hodura) - Cornei

Mecz rozpoczął się dla gospodarzy doskonale. Już pierwsza akcja zakończyła się przyłożeniem Mateusza Mrowcy. Natomiast po niespełna kwadransie od rozpoczęcia gry, po "piątce" Roberta Olszewskiego i podwyższeniu Łukasza Szablewskiego, Ogniwo prowadziło 12:0.

Jednak na kolejne punkty sopocianie musieli czekać ponad godzinę. Sami zaś w tym okresie stracili aż 19 punktów. Kto wie, czy to spotkanie podopieczni Karola Czyża by uratowali, gdy gościom nie puściły nerwy.

W 47. minucie doszło do bójki niemal wszystkich zawodników. Sędziowie ukarali tych, od których ta awantura się rozpoczęła. Czerwoną kartkę dostał Piotr Lasik, a żółtą sopocki Rumun - Adrian Ciornei. Natomiast w 60. minucie drugi zawodnik został wyrzucony z boiska. Za uderzenie Macieja Wojtkuńskiego z dalszej gry wykluczony został Patryk Wyrwas.

-Ruszyliśmy do odrobienia strat, ale rywale, mimo osłabienia potrafili wyprowadzać groźne kontry. Dobrze, że w końcówce nie zdecydowali się na kopanie karnych - ocenia Bartosz Olszewski, dyrektor sopockiego klubu.

Jeszcze w 67. minucie goście prowadzili 29:17! Zwycięstwo Ogniwu zapewniły indywidualne akcje Roberta Olszewskiego. Zdobył on dwa przyłożenia, po których udanie podwyższał Szablewski.

ARKA GDYNIA - MASTER PHARM BUDOWLANI ŁÓDŹ 81:8 (43:3)
Punkty:
Dawid Banaszek 26, Władysław Grabowski 15, Karol Perzak 10, Radosław Rakowski 5, Szymon Sirocki 5, Arkadiusz Zdunek 5, Adrian Hawrysiuk 5, Rafał Szrejber 5, Tomasz Stępień 5 - Łukasz Kujawa 5, Tomasz Kozakiewicz 3

ARKA: Kwiatkowski, Wojaczek, Bysewski - Perzak, Zdunek - Olejniczak, Raszpunda, Grabowski - Szostek - Banaszek - Rakowski, Szrejber, Simionkowski, Sirocki - Stępień oraz Siemaszko, Bartkowiak, Plichta, Korbolewski, Prabucki, Hawrysiuk

Budowlani przed tygodniem wygrali z Lechią, ale w Gdyni od początku pytanie brzmiało, jak wysokie zwycięstwo odniosą gospodarze. Worek z punktami rozpruło przyłożenie Karola Perzaka. Już do przerwy "Buldogi" zapracowali na punkt bonusowy.

Po wznowieniu gry po zmianie stron, aby czasem rywalom nie przyszło podjąć walki, od razu przyłożył Władysław Grabowski. Przewaga gdynian rosła, mimo że dochodziło do roszad w składzie.

Jedynym minusem po stronie nie gospodarzy tego spotkania jest to, że Arka po raz pierwszym w tym sezonie dała się rywalom przetrzeć na własne pole punktowe.

-Nie wiem, co powiedzieć po takim meczu... Łódź nie przyjechała w optymalnym składzie. My zagraliśmy dobre spotkanie, zdominowaliśmy rywali w każdym elemencie. Jak tak dobrze szło, to walczyliśmy do końca, choć pozwoliłem zaprezentować się też wszystkim rezerwowym - mówi Maciej Stachura, szkoleniowiec Arki.

LECHIA GDAŃSK - AWENTA POGOŃ SIEDLCE 16:24 (13:7)
Punkty dla Lechii:
Rafał Janeczko 11, Dariusz Wantoch-Rekowski 5

LECHIA: Witoszyński, Plich, Kaszuba - Lademann, Płoński - Płonka, Buczek, Wantoch-Rekowski - Janeczko - Zajkowski - Wójcik, Wilczuk, Rokicki, Piszczek - Kwiatkowski oraz Zieliński, Klusek, Wenta, Nowak, Kochański, Hedesz, Kreft

Lechia przystępowała do starcia z Pogonią po dwóch porażkach z rzędu. Sobotni mecz wydawał się więc idealnym na przełamanie. Wygrana z wiceliderem tabeli na pewno podniosłaby morale w drużynie. Niestety gdańszczanie popełnili błędy z poprzednich starć i ponownie zeszli z boiska z porażką.

- Już od początku spotkanie nam się nie układało. Murawę, z urazami, szybko opuścili Kwiatkowski, Buczek, Lademann i Nowak. Do tego paru innych rugbystów miało kolejne problemy ze zdrowiem. Mogliśmy jednak spokojnie wygrać z Pogonią- mówi trener gdańszczan Paweł Lipkowski.

Do przerwy, to właśnie Lechia prowadziła 13:7. Po zmianie stron gdańszczanie zdołali jednak zdobyć jedynie trzy punkty. Tuż przed zakończeniem starcia przegrywali 16:17. Podobnie jak w ostatnim meczu w Łodzi, przebili się na połowę rywala i męczyli obronę Pogoni. Niestety dla nich, podanie Sławomira Kaszuby przejął filar gości, którzy wyszli z kontrą, przyłożyli, podwyższyli i wygrali 24:16.

- Wystarczył jeden karny, a teraz cieszylibyśmy się z wygranej. Przegraliśmy trzy mecze z rzędu i wiadomo, że nie jest to komfortowa sytuacja, jednak w każdym z tych spotkań walczyliśmy i byliśmy bliscy wygranej. Chęć i wola walki jest w nas duża, teraz trzeba to jedynie przełożyć na boisko - dodaje szkoleniowiec Lechii.

- Już myślimy o kolejnym starciu, w którym musimy się przełamać - kończy Lipkowski.

• OGNIWO SOPOT - Posnania 31:29 (12:14)
  • ARKA GDYNIA - Master Pharm Budowlani Łódź 81:8 (43:3)
  • LECHIA GDAŃSK - Awenta Pogoń Siedlce 16:24 (13:7)
  • Orkan Sochaczew - Budowlani Lublin 23:16
jag., mad

Opinie (99) 5 zablokowanych

• no to ciekawie się zapowiada

• 15 0

• Przewidywany styczny wynik. Brawo Ogniwo.

• 12 0

• Wynik dla Ogniwa mógł być zdecydowanie lepszy, gdyby wykorzystali kilka akcji tuż przed polem Posanii lub przy karnych zdecydowali się na łatwiejsze trójki.

• 5 3

• gdyby Posnania grala do konca w 15 to by wysoko wygrala (1)

• 8 5

• To oczywista oczywistość, nawet trochę szkoda mi chłopaków z Poznania,

bo w poprzednim sezonie nie najgorzej się prezentowali, ale zgodnie z zasadą "i ślepej kurze się czasem trafi" tym razem trafiło się Ogniwu i płakać z tego powodu nie będę, taki ze mnie trójmiejski szowinista.

Kto by pomyślał, że tegoroczny beniaminek na tak wysoką grzędę od razu wlezie ;-)

• 2 0

• Brawo!

Jeden za wszystkich wszyscy za jednego!Adrian hoolligan :P mega się cieszę z Waszej wygranej!Ogniwko na zawsze w moim sercu!!!!!

• 9 5

• Brawo Ogniwo!! (4)

• 6 2

• Arka-Łódź 81:8 (3)

Brawo Arka! Super gra ręką. Jesień Wasza bezapelacyjnie.