• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rugby: 80:12 z młodzieżówką

jag.
21 września 2004 (artykuł sprzed 19 lat) 
Seniorska reprezentacja Polski rozgromiła młodzieżową kadrę 80:12 (56:0). Piętnastu zawodników, których Jerzy Jumas sprawdził w niedzielę w Sopocie, powinno się znaleźć w 22-osobowym protokole na inauguracyjny mecz eliminacji Pucharu Świata ze Szwajcarią. Selekcjonera najbardziej ucieszył powrót do kadry Janusza Urbanowicza, a zaskoczyła gra Dariusza Komisarczuka, który z konieczności musiał wystąpić jako łącznik ataku.

Punkty zdobyli: Janusz Urbanowicz 23, Konrad Pisarek 15, Jacek Wojaczek 10, Maciej Maciejewski 10, Łukasz Szostek 7, Wojciech Ruszkiewicz 5, Michał Kwiatkowski 5, Łukasz Miśkiewicz 5 - Karol Hedesz 5, Tomasz Zajkowski 5, Łukasz Nowosz 2.

Był to ostatni sprawdzian seniorów przed zaplanowanym na 2 października meczem w Gdyni. Młodzieżówka dzień później zainuaguruje w Sopocie turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy. Ze starszymi kolegami podopieczni Mirosława Żórawskiego nawet nie próbowali podjąć walki.

- Liczyliśmy, że młodzież zagra aktywnie w obronie, ale nie napotkalismy takiego oporu, jakiego byśmy sobie życzyli. Generalnie założyłem, że zdobędziemy mniej punktów, ale wygramy do zera. Niestety, wysokie prowadzenie sprawiło, że zawodnicy stracili koncentrację, poczuli się zbyt luźno. Zaczęło brakować także zdrówka. Tradycyjnie między 60 a 75 minutą mieliśmy przestój - przyznaje Jerzy Jumas, selekcjoner biało-czerwonych.

Po przerwie udanie do zespołu reprezentacyjnego wprowadził się Urbanowicz. Gdański filar wykopał 18 punktów po stałych fragmentach gry, a raz przyłożył "jajo". Na skutek kontuzji Tomasza Fedde i Macieja Szablewskiego, na nietypowej dla siebie pozycji zagrał Komisarczuk. Z "10" na plecach, czyli jako dowódca ataku grający trener Arki Gdynia czuł się bardzo dobrze.

- Mimo wszystko był to wartościowy sprawdzian, bo z niektórymi kadrowiczami nie widziałem się od czterech miesięcy. Myślę, że w meczowej "22" znajdzie się 15 zawodników spośród tych, którzy grali w Sopocie. Liczę, że na zgrupowanie do Cetniewa, rozpoczynające się 29 września, stawią się rugbiści z Portugalii (Paweł Nowak, Przemysław Tubielewicz, Marcin Wilczuk oraz z Francji - Piotr Jurkowski i Alex Konieczny - dodaje trener Jumas.
Głos Wybrzeżajag.

Zobacz także

Opinie (10)

  • RC Rumia

    Zaszynając od sezonu 2005/2006 Rumia będzie miala drużynę rugby. Od kilku miesięcy trwają zaawanasowane rozmowy na temat utworzenia drużyny rugby w Rumi k/Gdyni. RC Rumia będzie skladala się w większości z zawodników Arka II i zawodników z przeszlością w Arka I. Inicjatywa wspierana jest przez rumskich dzialaczy sportowych i zostala entuzjastycznie przyjęta przez p. Burmistrz.

    • 0 0

  • Jazda!Jazda!Jazda!

    RUMIA jedziecie z programem-każda nowa drużyna to plus dla polskiego rugby!!! Pozdrówka od Areczki. Trzymamy za was kciuki

    • 0 0

  • Media i rugby

    Wczoraj ukazały się artykuły prasowe o 25 leciu rugby w Siedlcach w takich gazetach jak Gazeta Wyborcza, Fakt, Życie Warszawy, Przegląd Sportowy oraz relacje w TVP i największych rozgłośniach radiowych i portalach internetowych w Polsce nie wspominając o lokalnej prasie, radio i telewizji. Impreza ta i rugby zostały bardzo dobrze wypromowane medialnie. Nic tylko brać przykład z chłopaków z Siedlec.

    • 0 0

  • Siedlce

    25 godzin meczu rugby7 na 25 lecie rugby w Siedlcch
    Impreza wszechczasów Polskiego rugby

    • 0 0

  • zgrywus

    tekst jak w misiu - przypomnialy mi sie czasy komuny
    25 0przylozen na 25 lecie plan na sezon jesienny

    • 0 0

  • RUMIA!!!

    Powstanie RC Rumia jest już tylko kwestią czasu! Pomysl zostal pozytywnie przyjęty prze Panią Burmistrz oraz UM Rumi.
    Napiszcie znać co myślicie o tym pomyśle i co waszym zdaniem trzeba zrobić żeby rozkręcić drużynę rugby w polskiej rzeczywistości?! Każdy pomysl się nam przyda:)

    • 0 0

  • POWT

    Niepodpisuj sie jako Wilkinson bo nim niejestes. niemasz jakiejs swojej orginalnej xywy ??

    • 0 0

  • skad wiesz że nim nie jest?

    • 0 0

  • strona arki

    www.arkarugby.pl działa juz forum serdecznie zapraszamy!

    • 0 0

  • 25 lat rugby w Siedlcach stało się faktem

    Święto Rugby w Siedlcach
    25 GODZIN I 3 MINUTY Z OWALNĄ PIŁKĄ
    Mecz rozpoczął Prezydent Miasta Mirosław Symanowicz, nagrody wręczał Marszałek Sejmu Józef Oleksy, Odznaki Honorowe Sekretarz Generalny PZR Grzegorz Borkowski, zakończenie rekordowego meczu Rugby 7 oglądało kilka tysięcy siedlczan, o tym, że sekcja rugby ma 25 lat dowiedziało się całe miasto.
    PIŁKA Z NIEBA
    W piątek i sobotę rugbiści opanowali plac Sikorskiego, z okazji przypadającego we wrześniu dwudziestopięciolecia sekcji postanowili rozegrać dwudziestopięciogodzinny mecz i swój wyczyn zgłosić do Księgi Rekordów Guinnessa. Kilka minut przed rozpoczęciem spotkania z piłką na boisku wylądował na spadochronie sędzia rugby Grzegorz Michalak, przekazał piłkę Prezydentowi Miasta Mirosławowi Symanowiczowi, który wrzutem do autu rozpoczął rekordowy mecz rugby. Naprzeciwko dziesięciu drużynom z Siedlec zagrały zespoły Budowlanych Lublin, Skry Warszawa, Oświecenia Kraków, SKS Terpentyna oraz juniorów Pogoni. Od godziny 18.00 do 9.00 grały zespoły seniorów, między 9.00, a 17.00 drużyny młodzieżowe, a w ciągu ostatnich dwóch godzin Pogoń zmierzyła się z zespołem reszty Polski, ciekawostką był udział w ostatnim meczu Dj Decksa, zawodnika poznańskiego Chaosu, który zdążył się przebrać i zagrać koncert finałowy z Peją. Dwudziestopięciolecie sekcji było okazją do spotkania na boisku wszystkich pokoleń rugbistów, niektórzy od 15 lat nie mieli piłki w ręku, każdy zagrał przynajmniej kilka minut, najwytrwalsi zaliczyli ponad cztery godziny. W meczu wzięło udział blisko 300 zawodników, najstarszym był 48-letni Wojciech Szonecki ze Skry Warszawa, a najmłodszym 8-letni Rafał Aniszewski z Pogoni.
    NAGRODY I ODZNACZENIA
    W konkursie na Najpopularniejszego Zawodnika Dwudziestopięciolecia zwyciężył Dariusz Jaroszewicz stając się właścicielem odtwarzacza DVD, poza nim w finałowej piętnastce znaleźli się na kolejnych miejscach: Zbigniew Wyrębiak, Marek Kisieliński, Stanisław Wasiak, Rafał Fedorowicz, Jacek Wierzbicki, Wojciech Plichta, Adrian Miałkowski, Grzegorz Pliszka, Krzysztof Leonik, Marek Mirosz, Arkadiusz Mączka, Andrzej Sisik, Krzysztof Belowski i Paweł Narojek. Nagrody wręczał Marszałek Sejmu RP Józef Oleksy, który wraz w Mirosławem Symanowiczem objął patronat nad 25-leciem i Henryk Niedziółka wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, założycie rugby w Siedlcach. Złotymi Odznakami Honorowymi PZR uhonorowano Wojciecha Plichtę i Grzegorza Pliszkę, Srebrnymi Pawła Biadunia, Marcina Domańskiego, Rafała Fedorowicza, Arkadiusza Mączkę, Adriana Miałkowskiego, Mariusza Myrchę, Piotra Wedziuka i Leszka Węgrzynowicza, odznaki wręczał Sekretarz Generalny Grzegorz Borkowski.
    MAMY REKORD
    Przed godziną 19.00 przy boisku zgromadziło się kilka tysięcy siedlczan, po 25 godzinach i 3 minutach sędzia Mariusz Myrcha przy wyniku 596:469 odgwizdał koniec meczu, a z głośników zabrzmiał kultowy utwór Queen I are Champions, a po nim nowozelandzka haka przy której na scenę wbiegli rugbiści. Rekord został ustanowiony, a informację o tym PAP przekazał na cały świat, akcja promująca rugby i Miasto Siedlce zakończyła się sukcesem. Rugbiści dostali witraż z herbem Siedlec, dyplom Prezydenta Miasta Siedlce za ustanowienie Światowego Rekordu Guinnessa w długości gry w Rugby, a publiczność odśpiewała im Sto lat. Po meczu rozstrzygnięto konkurs na najwytrwalszego kibica, w którym nagrodą był rower górski, wzięło w nim udział 14 chętnych, większość zrezygnowała przed północą, ale Mariusz Mrowiec i Michał Strzałkowski wytrzymali na trybunach przez 25 godzin. W wyniku losowania Mariusz stał się posiadaczem roweru, a Michał nagrody pocieszenia.
    NIE TYLKO RUGBY
    W bogatym programie nie zabrakło miejsca dla innych dyscyplin sportowych. Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, współorganizator imprezy przeprowadził Międzyzakładowy Turniej Trójek Siatkarskich w którym o puchar Prezydenta Miasta Siedlce rywalizowały drużyny siedleckich zakładów pracy, zwyciężył Zentis, przed ZOZ i Mostostalem SA. Hazardowy charakter miał konkurs rzutu do kosza z odległości 15 metrów wygrał go Marek Baranowski zgaraniając pulę 216 złotych, były też sportowe konkursy dla dzieci w rzutach do mini kosza i ringo. W sobotę odbywał się bezpłatny pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi, a firma Vito zorganizowała aukcję okien przeznaczając najwyżej wylicytowane kwoty na protezę nogi dla Ilonki Jurzyk z Wólki Weglowej.
    MUZYKA I TANIEC
    Obok boiska zbudowano scenę, której gospodarzem był Miejski Ośrodek Kultury. Zaprezentowały się na niej Dziecięcy Klub Piosenki, zespoły Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ oraz cheerleaderki z PG nr 3 i Królówki. Ponad czterdzieści prac wpłynęło na konkurs plastyczny o tematyce rugby, również organizowany przez MOK, jury nagrodziło rysunki Natalii Sidorowicz, Bartka Grabowskiego, Weroniki Wiechowskiej, Aleksandry Bednarek i Basi Celińskiej, przyznało dziewięć wyróżnień, a pozostałych uczestników nagrodziło gadżetami jubileuszowymi. Zagrały zespoły siedleckiej sceny hip hopowej prowadzonej przez Marka Zalewskiego DNA, Mongus Sqad i Perła oraz w koncercie głównym PEJA, Dj Dekcs i Wiśniowy. Jubileusz, po blisko dwudziesto dziewięcio godzinnej imprezie non-stop, zakończył pokaz sztucznych ogni.
    Organizatorów wsparły następujące firmy: Cemchurt, Vito, Rafineria Trzebinia, Akces, Tygodnik Siedlecki, Real, Merkury, Gaz-Ela, PEC, Supreme Color, PKO BP, Złomraj, FujiFilm, Gatorade, Format, Elf, Emchrom, Chodrom, Nowator, AVC Multimedia, HDI Samopomoc, Americanos, Reporter, House, Alpo, Skorpion, Bank Śląski, Drewax, Wierzejki, Medica, Łuksja, Miś, Master Cars.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane