Rzeki "Mazura"

Piłkarze Arki pewnie sięgnęli po trzy punkty w Opolu. W meczu rozegranym awansem z 16. kolejki gdynianie zwyciężyli tamtejszą Odrę 2:0 (2:0). Gole strzelili Tomasz Mazurkiewicz w 13. i Olgierd Moskalewicz w 23. minucie. Dzięki wygranej podopieczni Wojciecha Stawowego awansowali na piąte miejsce w II lidze, a do lidera tracą tylko cztery punkty.

ODRA: Feć - Surowiak, Janicki, Ganowicz, Marcinkiewicz - Błażejewski (79 Zalewski), Copik, Tracz (67 Bajera), Kubik (46 Paciorek) - Feliksiak, Ugo.

ARKA: Bledzewski - Kowalski (90 Kalousek), Weinar, Sobieraj, Sokołowski - Mazurkiewicz (89 Ulanowski), Łabędzki, Moskalewicz - Nawrocik (46 Baster), Niciński,
Wachowicz.

Żółte kartki: Copik, Błażejewski (Odra).

Mazurkiewicz przyszedł do Arki latem ubiegłego roku. W 35 meczach I, II ligi, Pucharu Polski i Ekstraklasy strzelił tylko jednego gola. W dwóch ostatnich meczach, które odbyły się w ciągu czterech dni 26-letni pomocnik strzelił aż dwie bramki. Czyżby popularny "Mazur" upodobał sobie gnębienie klubów, które nazwy zawdzięczają rzekom? W Opolu, podobnie jak w niedzielę z Wisłą, to on otworzył rejestr bramkowy gdynian. I znów Tomek golkipera rywali zaskoczył uderzeniem zza pola karnego.

Nie minęło pół godziny od rozpoczęcia gry, a było już 2:0 dla Arki. Bramkarz Odry próbował ratować drużynę wyjściem poza pole karne, ale wybijana przez niego piłka trafiła pod nogi Moskalewicza. "Olo" takich prezentów nie zwykł marnować. To już jego siódmy gol ligowy w tym sezonie. Tym samym 33-latek stał się najskuteczniejszym piłkarzem Arki.

W 73. minucie mógł Moskalewiczowi dorównać Marcin Wachowicz, ale w pojedynku sam na sam z bramkarzem strzelił nad poprzeczką. Z kolei trzy minuty później Grzegorz Niciński po dośrodkowaniu z kornera z bliska główkował wprost w Marcina Fecia.

Odra najlepszą okazję na gola miała w 68. minucie. Strzał Artura Błażejewskiego trafił wówczas w poprzeczkę.

Pozostałe mecze 16. kolejki: ŁKS Łomża - Wisła Płock 2:5 (1:3), Motor Lublin - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:1), Pelikan Łowicz - Tiger Kmita Zabierzów 1:1 (0:1), Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice 2:0 (1:0), Warta Poznań - Znicz Pruszków 2:1 (1:0), Polonia Warszawa - Tur Turek (odbędzie się 10.10) Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław i GKS Jastrzębie - Piast Gliwice (19.10).

• ARKOWCY - bez paniki

odzyskujemy pewność siebie, powalczymy w Gdańsku i zdobędziemy tam 3 pkt!

• 0 0

• Coscie tak cicho hej prałatowcy coscie tak cicho ?

• 0 0

• Lechia też kupowała

Arka - Forza Arka!

• 0 0

• a gdzie ci co mowia ze portal nie pisze o zwyciestwach Arki?

• 0 0

17.02 (śr) ARKA Gdynia Górnik Łęczna
26.02 (pt) ARKA Gdynia GKS 1962 Jastrzębie
12.12.2020 (sob) godz.14:00 ARKA Gdynia 1:1 bez publiczności Chrobry Głogów LIVE!
06.12.2020 (nd) godz.12:40 Radomiak Radom 0:0 bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!
03.12.2020 (czw) godz.12:00 ARKA Gdynia 1:0 bez publiczności Korona Kielce LIVE!
29.11.2020 (nd) godz.12:40 Widzew Łódź 2:1 bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!
21.11.2020 (sob) godz.12:00 Apklan Resovia 1:2 bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!
18.11.2020 (śr) godz.16:00 ARKA Gdynia 2:0 bez publiczności Zagłębie Sosnowiec LIVE!
13.11.2020 (pt) godz.16:00 ARKA Gdynia 1:2 bez publiczności GKS Bełchatów LIVE!
08.11.2020 (nd) godz.16:00 Sandecja Nowy Sącz 1:5 bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!

18 Resovia 17 2 3 12 10:27 9

Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.