SMS Gdańsk - BKS Bochnia 32:27

24 listopada 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Piłkarze ręczni SMS Gdańsk otrząsnęli się po trzech porażkach z rzędu. Podopieczni Jana Prześlakiewicza odnieśli czwartą wygraną w tym sezonie. Na własnym parkiecie I-ligowcy pokonali BKS Bochnia 32:27 (18:11).

SMS: Wróbel, Turowski - Adamczak 3, Zart 1, Masiak 6, Skierś, Zych, Ćwikliński 6, Mielczewski, Frąszczak 2, Jeżewski 5, Wysokiński 5, Popławski, Stankiewicz 4.

Rejestr bramkowy otworzył Paweł Prysak, ale - jak się okazało - było to ostatnie prowadzenie gości. W odpowiedzi trafili Paweł Ćwikliński i Tomasz Jeżewski. Kolejne ciosy szczypiornistom z miasta soli zadali Michał Stankiewicz, Jeżewski, Ćwikliński i Michał Wysokiński. Po ich akcjach wynik 3:3 rósł do 7:3. Potem skuteczne rzuty Wysokińskiego, Pawła Adamczaka, Łukasza Masiaka i Ćwiklińskiego sprawiły, że rezultat z 13:10 zmienił się na 17:10.

Po przerwie gdańszczanie umiejętnie kontrolowali przebieg gry. Rywale, którzy przyjechali do Gdańska po dwóch zwycięstwach z rzędu, dopiero na dwie minuty przed końcem gry zdołali zbliżyć się na pięć trafień (29:24).

- Chłopcy wyszli na parkiet zmobilizowani, głodni sukcesu, za wszelką cenę chcieli udowodnić, że potrafią walczyć. Zagrali bardzo dobrze w obronie, co przy pomocy bramkarza Marka Wróbla pozwoliło nam zagrać z kontry. Bardzo dobrą zmianę na rozegraniu dał też Masiak - ocenia Andrzej Lisiewicz, wicedyrektor gdańskiej szkoły.

Pozostałe wyniki 10. kolejki:
Politechnika Radom - Tęcza Kościan 35:37, Gwardia Koszalin - MKS Końskie 33:37, Anilana Łódź - Piotrkowianin-Kiper 22:33, Grunwald Poznań - MTS Chrzanów 32:24, AZS AWF Warszawa - Miedź Legnica 35:24. Pauzował: Traveland Jurand Olsztyn.

1. Piotrkowianin 18:0 292-239
2. AZS AWF 17:1 320-244
3. Grunwald 13:5 266-230
4. Traveland 12:6 250-227
5. Miedź 11:9 283-274
6. Chrzanów 8:12 253-233
7. Końskie 8:10 278-278
8. SMS 8:12 285-309