SMS Gdańsk - Gwardia Opole 16 : 16

11 marca 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Podziałem punktów zakończył się mecz o mistrzostwo I ligi pomiędzy piłkarzami ręcznymi SMS Gdańsk i Gwardią Opole. Z przebiegu gry wynik 16:16 (9:1) nie krzywdzi żadnej z drużyn, ale podopieczni Jana Prześlakiewicza, jeśli chcą pozostać w tej klasie rozgrywkowej, nie powinni tracić punktów na własnym parkiecie.

SMS: Romatowski, Kubiszewski - Gozdur 5, Prokop, Jachlewski 2, Żółtak 1, Szulc 1, Miać, Kandora 1, Kuta, Kuczyński, Stefański 4, Kowalski 1, Nyćkowiak 1.

Już na początku meczu rywale złamali nos Marcinowi Miaciowi, co sprawiło, że i tak wątła druga linia miejscowych doznała poważnego osłabienia. Dlatego zapewne w pierwszym kwadransie gdańszczanie zdobyli zaledwie jedną bramkę, a sami stracili aż pięć! Rywale zaskoczyli ich także rzadką konsekwencją w rozgrywaniu ataku pozycyjnego. Podawali sobie piłkę najczęściej ponad minutę, co powodowało uśpienie miejscowych.

Z tego letargu SMS zdołała się wyrwać w drugim kwadransie. Najpierw zbliżyła się na 5:6, a gdyby nie gapiostwo w ostatniej sekundzie pierwszej połowy i bramka Marcina Śmieszka, to na przerwę zeszłaby z remisem.

W 36 min, po rzucie Mateusza Jachlewskiego, gospodarze objęli pierwsze tego dnia prowadzenie. Niestety, ich szyki obronne doznały znacznego osłabienia, gdyż w wyniku gradacji kar czerwoną kartkę otrzymał Łukasz Kandora. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Między 50 a 55 minutą Gwardia zdobyła trzy bramki z rzędu (z 13:14 na 16:14). Do ostatniego gwizdka rzucali już tylko gdańszczanie. Kontaktową bramkę zdobył Mieszko Nyćkowiak, a remis uratował Dariusz Kowalski. Niewiele brakowało, a byłoby zwycięstwo. Przy wyniku 14:16 Krzysztof Gozdur nie wykorzystał karnego, a w całym meczu gdańszczanie nie zamienili na bramki aż trzech rzutów z siedmiu metrów.

Pozostałe wyniki 20. kolejki: AWF Biała Podlaska - MTS Chrzanów 27:27, Łącznościowiec Szczecin - AZS AWF Warszawa 28:33, Włókniarz Konstantynów - MOSiR Zabrze 21:19, Wolsztyniak - Warmia Traveland Olsztyn 27:21, Eltast' 95 Radom - Kasztelan Sierpc 27:26, Este Viret Huta Zawiercie - Grunwald Poznań 30:24.

• Panie Jacku - tu tez Pan był????

Fenomenalny dziennikarz - pan Jacek - fizycznie na meczu go nie było, ale wie wszystko ... Szkoda, ze nie do końca wie, co działo sie na boisku. Szkoda, ze nie widział indolencji sędziów - którzy lekce sobie ważyli przepisy, dawali "dwójki" według własnego upodobania, nie dopuścili do prawidłowego wykonania rzutu wolnego i bezprawnie oddali piłke Gwardii, pozwalali sobie na długie i wyczeropujace (cierpliwość kibiców) dyskusje z trnerem opolskim .... A że SMS zagrał słabo, to inna sprawa ....