SMS Gdańsk - MTS Chorzów 29:21

11 lutego 2002 (artykuł sprzed 22 lat)

Bez najmniejszych kłopotów piłkarze ręczni SMS Gdańsk pokonali MTS Chrzanów 29:21 (15:6). Dla zespołu Jana Prześlakiewicza było to czwarte z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie w meczu o mistrzostwo I ligi. Licealiści awansowali aż na dziewiąte miejsce, ale sytuacja na dole tabeli jest nadal bardzo zagmatwana.

SMS: Romatowski, Sobota - Gozdur 12, Prokop 7, Jachlewski, Szulc 2, Kuta 1, Kandora 1, Kuczyński 1, Stefański 1, Miać 2, Rozporski, Kowalski 2, Żółtak.

- Wygraliśmy dzięki bardzo dobrej obronie. Na wysokie oceny w bramce zasłużył także Łukasz Romatowski. Sukces mógł być bardziej okazały, ale po przerwie, zamiast gonić wynik, postawiliśmy na względy szkoleniowe. Trener ogrywał wszystkich zawodników, dlatego rywale zdołali nawiązać walkę - ocenia Andrzej Lisiewicz, kierownik SMS.

Mecz otworzyły trafienia Krzysztofa Gozdura oraz celny rzut Pawła Prokopa. Dopiero przy wyniku 3:0 goście zdobyli pierwszą bramkę. Jednak na kolejną musieli czekać aż do 17 minuty, kiedy przegrywali 2:10. Popłoch w ich szeregach siał Gozdur, a na lewym skrzydle skutecznością wyróżniał się Prokop.

Gdańszczanie ostre tempo forsowali jeszcze do 38 minuty, kiedy było 20:10. Potem przewaga gospodarzy oscylowała w przedziale 8-10 bramek.
Pozostałe wyniki 16. kolejki: AZS AWF Biała Podlaska - Włókniarz Konstantynów 31:23, Eltast '95 Radom - AZS AWF Warszawa 30:32, Este Viret Huta Zawiercie - MOSiR Zabrze 18:23, Grunwald Poznań - Warmia Traveland Olsztyn 21:27, Kasztelan Sierpc - Gwardia Opole 22:19, Łącznościowiec Szczecin - Wolsztyniak (zakończył się po zamknięciu numeru).

1. MOSiR 30:2 411-257
2. AZS AWF W. 27:5 461-389
3. Warmia 20:12 378-373
4. AZS AWF B.P. 17:15 415-376
5. Grunwald 16:16 406-400
6. Eltast 16:16 447-476
7. Wolsztyniak 15:15 339-368
8. Gwardia 14:18 410-413