SMS Gdańsk - Wolsztyniak 28:27

24 lutego 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Piłkarze ręczni SMS Gdańsk po zaciętym meczu, jak na sąsiadów w I-ligowej tabeli przystało, pokonali na własnym parkiecie Wolsztyniaka 28:27 (13:14). Jeszcze w ostatnich sekundach Marek Wróbel musiał bronić rzut rozpaczy rywali.

SMS: Romatowski, Wróbel - Żółtak 3, Jachlewski 4, Stefański, Wysokiński 2, Nyćkowiak 4, Jeżewski 1, Miać 3, Stefański 4, Kuczyński 4, Rozporski, Szulc 1, Kuta 2.

W pierwszej połowie tylko rywalom udało się dwukrotnie odskoczyć na dwie bramki przewagi (7:5, 8:6). Gdańszczanie tuż przed przerwą odrobili straty, ale nie zdołali obronić wyniku 13:13 przed rzutem Krzysztofa Przybysza.

W 39 min wydawało się, że jest po meczu - Wolsztyniak prowadził już 20:15. - Był to pojedynek o cztery punkty, a zatem w grze było dużo nerwowości. W drugiej połowie dobrą zmianę dał Bartosz Kuczyński. To on w dużej mierze pociągnął naszą drużynę do zwycięstwa - podkreśla Andrzej Lisiewicz, kierownik SMS.

Między 40 a 47 min gospodarze popisali się serią pięciu bramek. Aż trzy z nich były dziełem Daniela Żółtaka. Po jednym trafieniu dołożyli Mieszko Nyćkowiak i Jacek Szulc. W 55 min po akcji Kuczyńskiego miejscowi prowadzili już 26:24, ale rywale odpowiedzieli dwoma trafieniami. W ostatnich minutach o mało historia się nie powtórzyła. Marcin Miać i Kuczyński doprowadzili do stanu, 28:26, ale szybko kontaktową bramkę z karnego uzyskał Przybysz. Co więcej, Wolsztyniak jeszcze odzyskał piłkę, ale na wyrównanie zabrakło gościom czasu.

Pozostałe wyniki 17. kolejki:
Gwardia Opole - AZS AWF Biała Podlaska 29:24, Eltast Radom - Grunwald Poznań 29:23, MTS Chrzanów - Kasztelan Sierpc 33:16, Viret Huta Zawiercie - Miedź Legnica 26:23, Traveland Jurand Olsztyn - MKS Końskie i Wisła II Płock - Politechnika Radom (zakończyły się po zamknięciu wydania).

1. Gwardia 30:4 475-400
2. Eltast 25:9 461-431
3. AZS AWF 22:12 406-381
4. Grunwald 22:12 425-403
5. Traveland 17:15 391-358
6. Wisła II 17:15 401-404
7. Miedź 16:18 408-413
8. Chrzanów 16:18 406-413