• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Seahawks z Kozłami na inaugurację

kfk
25 marca 2010 (artykuł sprzed 14 lat) 
Po nieudanym, najgorszym ubiegłorocznym występie w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego trójmiejscy zawodnicy Pomorze Seahawks już w najbliższą niedzielę, 28 marca rozpoczną nowy sezon. Rywalem podopiecznych Macieja Cetnerowskiego będą Kozły Poznań.

Seahawks z wielkopolskim zespołem zmierzy się już po raz piąty. W dotychczasowej historii spotkań tylko raz górą byli futboliści ze stolicy Wielkopolski - właśnie w 2009 roku. W poprzednim sezonie plaga kontuzji mocno dała się we znaki pomorskim "Jastrzębiom", którzy po raz pierwszy w historii nie awansowali do fazy play-off. Tym razem należy się spodziewać innego finiszu. Bowiem sporym wzmocnieniem żółto-czarnych będzie świetny defensor zza oceanu Cornelius Lambert.

Amerykanin jest niezwykle doświadczonym graczem i z pewnością z jego wiedzy skorzystają koledzy z drużyny. - Można powiedzieć, że Cornelius będzie pełnił dwie role w drużynie - zawodnika i asystenta trenera - powiedział o nowym nabytku Maciej Cetnerowski, szkoleniowiec Pomorze Seahawks.

Trener "Jastrzębi" podkreśla, że nadal stawia głównie na polskich graczy - W tej kwestii nic się nie zmieniło. Sprowadziliśmy Corneliusa na pozycję, w której mieliśmy braki. Wierzę, że kilku nowych zawodników ćwicząc pod okiem tak znakomitego gracza będzie mogło stanowić trzon tej formacji w przyszłym sezonie.

Trójmiejski team, z amerykańską odsieczą w pierwszej linii obrony, zaprezentuje się w pojedynku z poznańskimi Kozłami. Areną futbolu amerykańskiego, tak jak w poprzednim sezonie, stanie się boisko GOKF przy Grunwaldzkiej 244. Mecz rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godz. 13. Wstęp wolny. Do dyspozycji kibiców tradycyjnie już będzie grill.
kfk

Kluby sportowe

Opinie (35) 1 zablokowana

  • transfer

    Czy rugbista po przejsciu do futblou amerykanskiego poradzil by sobie?

    • 0 2

  • POWODZENIA CHŁOPCY

    Do osób którzy nigdy nie widzieli na żywo spotkania a krytykują , zapraszam na mecz a potem jeśli wam się nie spodoba to piszcieswoje uwagi, dla mnie pomimo że nigdyw to nie grałem uważam futbol amerykański za ciekawy sport, godny szerszego rozleklamowania wśród dzieci i młodzierzy.

    • 5 2

  • Futbol Amerykański to sport światowy rugby to prowincjonalna gra wymyslona przez angoli

    Kto w to gra?Amerykanie jak cos robia to potrafia to zrobic tak zeby odniosło sukces .Potafia tez dziekowac swoim sojusznikom!!Co zrobiły Angole za pomoc 2 wojnie światowej Polaków którzy najwiecej zestrzelili samolotów Niemieckich deportowali do Polski a polsce zostali zamykanie i roztrzeliwani pod pretekstem za konspiracji z Niemcami!!To Angole zabili Sikorskiego i pochowali go w szmatach jak wiesniaka a swoich pod oficerów nawet chowali z honorami mozna tak długo wymieniac!!Wszyscy na świecie wiedza ze angole to cwoki z nosem zadartym do sufitu!! Natemat fudbolu emerykańskiego powstało mase świetnych filmów a o rugby jak były to tylko popularne na wyspach niemazadnego porównania FUTBOL AMERYKAŃSKI TO POTEGA dobrze dotarła i donas!!

    • 3 2

  • 2 co do ogladalnosci impreza sportowa na swiecie..???? (2)

    mistrzostwa swiata w rugby...masz mistrzostwa swiata w fa?albo mistrzostwa europy?raczej nie....

    • 0 2

    • (1)

      Piszesz, żeby pisać bez zaznajomienia się z faktami?

      1) Mistrzostwa Europy od 1983 r. -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Mistrzostwa_Europy_w_futbolu_amerykańskim

      2) Mistrzostwa Europy Juniorów od 2000 r. -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Mistrzostwa_Europy_juniorĂłw_w_futbolu_amerykańskim

      3) Mistrzostwa Świata od 1999 r. -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Mistrzostwa_Europy_juniorĂłw_w_futbolu_amerykańskim

      A o samym futbolu amerykańskim -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Futbol_amerykański

      • 0 0

      • Ech, coś linki się zepsuły. Ale wyedytuj je sobie w przeglądarce i poczytaj.

        • 0 0

  • hehe (4)

    kolego,ale tego i tak nikt nie oglada...tylko te glupki a usa,hehe,a rugby oglada caly swiat...!!

    • 1 4

    • (3)

      kolego, otwórz oczy, bo Super Bowl (jak i sezon ligi NFL) transmitowany jest na całym niemal świecie. Szczerze mówiąc dziwi mnie, że mistrzostwa świata w rugby są 2 imprezą sportową co do oglądalności. Masz na to jakieś potwierdzenie?

      • 1 0

      • bo nie sa xD

        • 0 0

      • takie sa fakty (1)

        ms w rugby maja 2 co do ogladalnosci na swiecie pozycje,no moze 3,( ms w pilce,olimpiada, ms w rugby )polecam zajrzec w rankinkgi

        • 0 0

        • Czym różni się futbol amerykański od rugby?

          Pierwszą, najbardziej widoczną różnicą jest strój – zawodnicy w futbolu mają do dyspozycji rozbudowany zestaw ochraniaczy, w którego skład wchodzą: ochraniacze ramion zwane padami,
          specjalne spodenki ochraniające biodra, kolana, kość ogonową i uda oraz kask. Jest to zestaw obowiązkowy, oprócz tego każdy z zawodników może założyć np. rękawiczki chroniące palce czy
          doczepić do padów ochraniacz na żebra i kręgosłup. Zawodnicy rugby grają tylko w krótkich spodenkach i koszulkach polo a wszelkie ochraniacze są opcjonalne.

          Gdy przyjrzymy się grze, wówczas zobaczymy, że w futbolu amerykańskim jest ona zatrzymywana za każdym razem, gdy piłka znajdująca się w rękach przewróconego zawodnika dotknie ziemi (z pewnymi wyjątkami) czy też w przypadku przewinienia jednej ze stron. W rugby czas zatrzymywany jest, gdy zawodnik z piłką zostanie tak zablokowany, że nie ma możliwości ruchu lub oddania piłki koledze z zespołu. Stąd też mecze rugby trwają zwykle nie więcej niż półtorej godziny, podczas gdy spotkania futbolowe około trzy godziny.

          Boisko futbolowe jest nieznacznie krótsze oraz wyraźnie węższe od boiska do rugby. Wynika to, między innymi, z tego, że w meczach rugby na boisku gra się po piętnastu, a w futbolu po jedenastu graczy. W futbolu atakowi przysługuje jedno zagranie do przodu podczas każdej akcji natomiast w rugby wolno podawać piłkę tylko do tyłu. Podczas meczu rugby widać, że zawodnicy w czasie trwania jednej akcji podają do siebie piłkę niezliczoną ilość razy, podczas gdy w futbolu w czasie zagrania obserwujemy najczęściej jedno podanie. W rugby możemy również zauważyć formacje takie jak „młyn”, „piramida” czy „klin”.

          W futbolu po rozpoczęciu akcji widzimy charakterystycznie ścierające się linie ofensywne i defensywne a także graczy na pozycjach skrzydłowych i biegaczy (running back), którzy próbują przedostać się z piłką w stronę pola punktowego przeciwników. Zarówno w rugby jak i w futbolu amerykańskim główną i najbardziej pożądaną (z racji ilości punktów za takie zagranie) metodą zdobywania punktów jest przyłożenie (w futbolu amerykańskim – touchdown). W futbolu przyłożenie warte jest sześć punktów a w rugby pięć. W przeciwieństwie do rugby w futbolu nie trzeba położyć piłki na ziemi w polu punkowym rywali a jedynie zawodnik wbiegający w pole punktowe musi być w posiadaniu piłki (są też sytuacje, w których zawodnik może tylko przełożyć piłkę przez linię wyznaczaną przez skraje pola punktowego – wtedy też przyznawany jest touchdown).

          W obu grach można również zdobyć punkty z pola, kopiąc przez bramkę (o podobnych wymiarach z tą różnicą, że w futbolu bramka jest na jednym słupie, w rugby na dwóch).

          Istnieje jeszcze jedna metoda zdobywania punktów w futbolu, która nie istnieje w rugby – jeśli zawodnik z piłką zostanie przewrócony we własnym polu punktowym drużynie przeciwnej przyznawane są dwa punkty za tzw. safety. Dodatkowo zespół tracący w ten sposób piłkę musi ją oddać rywalowi – odkopując ją w akcji następującej po tej, w której zostały utracone dwa punkty. Futbol amerykański uchodzi za jedną z najbardziej taktycznych gier zespołowych – zespoły, nawet amatorskie, mają w swoim „arsenale” nierzadko ponad 150 zagrywek ofensywnych, a drugie tyle defensywnych oraz dla formacji specjalnej (special team).

          Futbol amerykański dzięki swojej ciągłej ewolucji jest obecnie grą nowoczesną, dynamiczną, szybką i nastawioną na wykorzystanie błędu oraz dezorientację przeciwnika, natomiast rugby hołduje swoim tradycjom i poprzez małe zmiany na przestrzeni lat jest sportem bardziej statycznym i pozycyjnym.

          • 1 0

  • polskie rugby = śmiech, futbol = nadziej

    Nie rozumiem czemu jesteście tacy sceptyczni i negatywnie nastwiaeniu do football'u amerykańskiego w naszym kraju! Rugby umiera w Polsce, gdzie są drużyny na które przychodzi 5000osób?!!! Sam trenowałem w ogniwie i wiem jak jest. Grałem też z chłopakami z Seahawks i nie macie zielonego pojęcia jakie diametralne różnice są między tymi dwoma sportami. W Seahawks jest PRAWDZIWA rodzinna atmosfera, każdy o siebie dba nie tylko na boisku!! Rugby-stki by pokonały nas? widziałem je i nawet do podawania wody by się nie nadawały...z resztą co to za team gdzie na trening przyszły 4 babki!! są Polskie nazwy ale niektórzy są tradycjonalistami i dlatego nawiązują do tradycji US! nie wiążcie sportu z polityką ludzie!! nie bądźcie tak prymitywnymi pisiorami!!! a poza tym nauczcie się Polskiego Wy...Polacy, którzy tacy mądrzy są w pisaniu wyłącznie!!

    • 6 1

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane