Sędzia nie uznał zwycięskiego gola

23 maja 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Piłkarze Arki nadal pozostają wiosną w ekstraklasie bez zwycięstwa, ale punkt zdobyty na wyjeździe przedłuża do ostatniej kolejki szanse gdynian na utrzymanie, a przynajmniej na grę w barażach. Dziś żółto-niebiescy zremisowali ze znacznie wyżej notowanym GKS Bełchatów 1:1 (1:1). Na trzy minuty przed końcem sędzia nie uznał podopiecznym Marka Chojnackiego gola!

Wróbel 10 - Niciński 42

GKS: Sapela - Fonfara, Lacić, Cecot, Popek (52 Magdoń) - Wróbel, Gol (77 Janus), Cetnarski, Rachwał, Kuklis - Adamiec.

ARKA: Witkowski - Wilczyński, Żuraw, Łabędzki, Sokołowski - Budziński, Ulanowski (71 Karwan) - Ljubenow (79 Pietroń), Ława, Wachowicz (36 Niciński) - Zakrzewski.

Sędzia: Radziszewski (Warszawa). Żółte kartki: Kuklis, Adamiec, Magdoń (GKS), Żuraw, Zakrzewski (Arka).

Arka mogła powalczyć mocniej w Bełchatowie, gdyż w miejscowej drużynie brakowało jej najlepszych piłkarzy ofensywnych Dawida Nowaka i Mariusza Ujka. I rozpoczęła z animuszem. Dobry strzał, nieznacznie niecelny oddał Marcin Budziński.

Tym bardziej szkoda gapiostwa z 10. minuty. Wówczas do prostopadłego podania Tomasza Adamca doszedł Tomasz Wróbel, spokojnie minął nie niepokojony przez obrońców Norberta Witkowskiego i strzelił do pustej bramki.

Potem jeszcze i Adamiec, i Wróbel mieli szanse na drugą bramkę. Witkowski dwukrotnie obronił strzały tego pierwszego. Dlatego już w 36. minucie trener Chojnacki zdecydował się na pierwszą zmianę. Z boiska zdjął Marcina Wachowicza. Skrzydłowy nie mógł pogodzić się z tą decyzją. Plunął w kierunku ławki i od razu skierował się do szatni. Drugą połowę zaś oglądał z trybun!

Wejście Grzegorza Nicińskiego okazało się szczęśliwe. W 42. minucie dobrze dośrodkował Marcin Budziński, strzał głową Dariusza Żurawia odbił bramkarz, a piłkę do siatki wepchnął głową właśnie "Nitek". Szkoda, że chwilę wcześniej kapitalnej okazji na gola nie wykorzystał Zbigniew Zakrzewski, który nie trafił do pustej bramki z trzech metrów!

Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza, czyli od szansy sam na sam z bramkarzem bełchatowian. Tym razem Witkowski był górą, bo Adamiec za mocno wypuścił sobie piłkę. W 80. minucie dobrze strzelał Marcin Pietroń, ale bramkarz rywali był na posterunku.

Bo to co najciekawsze zostało uznane przez arbitra za niezgodne z przepisami. W 87. minucie Bartosz Ława dośrodkował z wolnego z wysokości pola karnego. Piłkę zgrał głową Michał Łabędzki, a Żuraw z bliska wpakował ją pod poprzeczkę bełchatowskiej bramki. Radość żółto-niebieskich przerwał gwizdek sędziego. Arbiter dopatrzył się faulu chyba Zakrzewskiego, choć jego przepychanki z obrońcą działy się praktycznie poza akcją! Była to kontrowersyjna decyzja, która oby nie zabrała Arce gola na wagę utrzymania.

Tabela wprowadzona: 2009-05-23

Pozostałe wyniki 29. kolejki: Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 2:4 (1:0), Cracovia Kraków - Górnik Zabrze 0:0, Polonia Warszawa - Lech Poznań 3:3 (1:0), Odra Wodzisław - Piast Gliwice 0:2 (0:2), Ruch Chorzów - ŁKS Łódź 2:0 (0:0), Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 1:1 (0:1), Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok 1:0 (1:0).

Opinie (173) ponad 20 zablokowanych

• ARKOWCY , CO SĄDZICIE O UKŁADZIE LECHA Z ŁKSEM ? (2)

ARKA PASY POLONIA!!BYTOM!!!

• 0 0

• woadomo ze lech od dawna sie smieje z arki

szczególnie po ich burackim zachowaniu po meczu LECH-ARKA. a co do ŁKSu to jest o wiele konkretniejsza ekipa od arki - to nic dziwnego ze Lech wchodzi z nią w układy.

• 0 0

• to jest Lecha sprawa.

• 0 0

• (2)

E TAM NIE ROBMY SCEN ZE SEDZIA NIE UZNAŁ GOLA ZDOBYTEGO PRAWIDŁOWO...PRZECIEZ ARKA NIEPRAWIDŁOWO ZNALAZŁA SIE W EKSTRAKLASIE WIEC O CO TYLE KRZYKU?

• 1 3

• prosta prawda (1)

to czy uznał czy nie nie ma znaczenia, błędy zdarzją się w różnych meczach w trakcie całego sezonu, na koniec liczy się po prostu suma punktów, chyba każdej drużynie zdarza się jakiś błąd sędziego w sezonie i każdy ma bolesny skutek bez względu na to czy jest popełniony w pierwszej czy ostatniej kolejce, po prostu trzeba grać i tyle, ja uważam, że Lechii należał się jeszcze jeden karny z Wisłą, ale co z tego, nie ma i kropka

• 0 1

• ????

Problem w tym, że ten który był to się nie należał - powtórki nie pozostawiają wątpliwości.

• 0 0

• puck (1)

z arka

• 2 2

• Puck z Zatoką!

A Arka niech się nauczy grać i wywali tych prostaków z trybun !

• 0 0

• ARKA GDYNIA !!!

Żółto - Niebiescy !

• 0 0

• brać sie śledzie do roboty,po pierwsze wygrać z odrą,ale wcześniej do kościoła na modły by dyskopolo wygrało z górnikiem bo ma realne szanse zagrac w p. uefa!!bo chyba wasza siostra amica zagra fayr play dla was???czy woli siostre s****e??? z wami to handlarze nic nie wiadomo!!!ale wracając do rzezczy my wygramy w gliwicach na 100%,mimo rze was.....to chcialbym byscie sie utrzymali,razem z nami,trzeba udupic hanysów!!!ekstraklasa dla wybrzeża!!!!wole z wami derby!!!!!

• 0 0

• Jak Arka obroni ekstraklasę (1)

1. Za tydzień Arka wygrywa z Odrą u siebie, to jest podstawa wszelkich rozważań. Forma Arki trochę wzrosła - na Odrę, grającą o pietruszkę, powinno to wystarczyć.
    2. Lech gra u siebie z Cracovią i nie przegra tego meczu - teoretycznie mają szanse na mistrza ale w praktyce będą po prostu chcieli zakończyć sezon wygraną, zwłaszcza że przyszły rozpoczną od gier we Wronkach bo stadion będzie zamknięty (budowa dachu). Poza tym ważą się losy kontraktu Smudy, dlatego na pewno zagrają na maksa. Wygra Lech.
    3. Górnik gra u siebie z walczącą o miejsce w pucharach Polonią. Polonia pokazała wczoraj w meczu z Lechem że jest w bardzo dobrej formie, Górnik ma nóż na gardle. Będzie remis.
    4. Lechia jedzie do Gliwic na mecz z grającym o nic Piastem. Lechia walczy o uniknięcie baraży, z Wisłą pokazali że są w niezłej formie. Zapowiada się wygrana na wyjeździe.

I jak to wszystko przekłada się na końcówkę tabeli?
    Odra 32pkt
    Lechia 32pkt
    ------------------
    Arka 30pkt
    Górnik 30pkt
    Cracovia 29pkt

a więc Arka w barażach - prawdopodobnie z Podbeskidziem, więc szanse na utrzymanie są i to spore.
    Co ciekawe nawet gdyby Craxa wywiozła punkt z Poznania, to i tak Arka mając lepszy bilans pozostanie na 14 miejscu. Ważne jednak żeby (uwaga, uwaga!) Lechia wygrała w Gliwicach, więc Arkowcy - podziękujcie swoim piłkarzom, bo musicie trzymać kciuki również za Lechię w ostatniej kolejce :-)

• 5 2

• a jak lechia przegra to co będzie?????...hhee..

• 0 0

• Chcę być bogaty i wpadłem na genialny pomysł!!! (2)

Niech każdy Polak wpłaci na moje konto 1zl to będę miał 38mln zł jeżeli będzie to średnio 10gr to będę miał 3,8mln zł jeżeli będzie to średnio 1 grosz będzie to kwota 380tys. zł.
    później podam numer konta.pozdrawiam

• 2 1

• to podaj konto przyjacielu

pomogę.

• 0 0

• widziałem Cię na wp też : )

ps. nie dzieci wliczone do twoich 38 mln nie mają kont :P ale pomysł dobry :)

• 0 0

• zolto- niebieski Sopot (6)

barwy klubu- barwy miasta

• 44 73

• Wrzeszcz pewnie też dla was żólto-niebieski?