Porażka siatkarek Atomu Trefl z KSZO

7 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Siatkarki Atomu Trefla przegrały drugi mecz z rzędu bez wygranego seta. Na zdjęciu Klaudia Kulig. Siatkarki Atomu Trefla przegrały drugi mecz z rzędu bez wygranego seta. Na zdjęciu Klaudia Kulig.

Siatkarki Atomu Trefla przegrały w Hali 100-lecia z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (23:25, 25:27, 15:25), choć w dwóch pierwszych setach miały po 6-7 punktów przewagi. To niespodzianka, bo niżej notowane przyjezdne do tej pory na wyjeździe wygrały tylko jednego seta. W środę zanotowały natomiast pierwsze zwycięstwo na obcym parkiecie.

ATOM: Mielczarek 2, Mras 2, Goliat 3, Damaske 17, J.Łukasik 8, Skorupa 8, Kulig (libero) oraz Fedusio 2, Bodasińska, Bednarek 1, M.Łukasik 5

KSZO: Brzóska 5, Thaka 9, Ściurka 8, Kapturska 24, Polak, Piotrowska 6, Pauliukouskaya (libero) oraz Stroiwąs, Szpak 3

Mecz z KSZO miał pomóc sopockim siatkarkom nabrać pewności siebie po ostatnich nierównych występach, czyli meczach kończących się wynikami 0:3, 3:1 i 0:3. Podopieczne Piotra Mateli zagrały dziś wprawdzie po raz drugi z rzędu bez kontuzjowanej rozgrywającej Natalii Gajewskiej, ale i tak były faworytkami spotkania w Hali 100-lecia.

Zespół z Ostrowca nie zdobył bowiem do tej pory żadnych punktów na wyjeździe. Mało tego, wygrały tylko jednego seta - przeciwko Chemikowi Police.

Środowe spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla sopocianek. Po ataku blok-aut Beaty Mielczarek, która zresztą z Karoliną BednarekAlicją Wójcik jeszcze w poprzednim sezonie była zawodniczką KSZO, Atom objął prowadzenie 8:5.

Po udanych atakach Justyny ŁukasikMagdaleny Damaske oraz podwójnym bloku, przewaga gospodyń urosła do 14:8. Seria fatalnych błędów sprawiła jednak, że Atom stracił całą 6-punktową przewagę pod koniec premierowej partii. Mało tego, KSZO wykorzystało już pierwszą piłkę setową.

W drugiej odsłonie oba zespoły atakowały punkt za punkt od pierwszej akcji. Gospodynie zdołały wprawdzie odskoczyć na 10:7, ale również po własnych błędach oddały prowadzenie po serii 4 straconych punktów.

Sopocianki w tym secie grały falami. Co straciły, zaraz odrobiły z nawiązką i odwrotnie. M.in. za sprawą dwóch asów serwisowych Małgorzaty Skorupy podopieczne trenera Mateli prowadziły już 20:13 i...znów roztrwoniły przewagę. Po kontrze KSZO zakończonej udanym atakiem na 20:23, szkoleniowiec Atomu poprosił o czas.

Trzy asy serwisowe gości w krótkim odstępie czasu i zepsuty atak Mielczarek sprawiły, że przyjezdne wyrównały na 23:23. Następnie zepsuły serwis, ale piłkę setową zepsuła Damaske posyłając piłkę w siatkę. Doszło do gry na przewagi, a w niej lepiej spisało się KSZO po bloku na Martynie Łukasik partię udanym atakiem zakończyła Joanna Kapturska.

Trzeci set zaczął się podobnie jak drugi, ale zakończył się zupełnie inaczej. Przy stanie 8:8 i zepsutej zagrywce Moniki Fedusio oraz nieudanym ataku Damaske, z Atomu zupełnie zeszło powietrze. Trener Matela poprosił o czas przy wyniku 9:13 i 12:17, ale nie był w stanie wpłynąć na swoje podopieczne.

Wprawdzie skutecznym atakiem z drugiej linii popisała się Karolina Goliat, ale chwilę później w siatkę zagrała Dominika Mras, a kolejny punkt sopocianki straciły po nieczystym odbiciu. W sumie sopocianki straciły 7 punktów z rzędu i KSZO miało piłkę meczową. Najpierw atak zepsuła Kapturska, a w kolejnej akcji została zablokowana. Sopocianki oddały jednak wygraną same po autowej zagrywce.

Wyniki 10 kolejki

• ATOM TREFL SOPOR - KSZO Ostrowiec 0:3 (23:25, 25:27, 15:25)
  • Profi Credit Bielsko-Biała - Legionovia 3:2 (20:25, 24:26, 26:24, 25:18, 15:12)
  • Giacomini Budowlani Toruń - Pałac Bydgoszcz 3:1 (22:25, 27:25, 25:13, 25:16)
  • Impel Wrocław - PTPS Piła 3:0 (25:22, 25:20, 25:18)
  • Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Chemik Police 0:3 (13:25, 13:25, 17:25)
  • Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 3:0 (25:20, 25:14, 25:22)
  • ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 15 grudnia

Opinie (34) 1 zablokowana

• ciapciary beznadziejne wymienic sklad na lepszy bo wymiana na mlodsze nic nie dala wzmocnic sie kims. (5)

A trener czas wont za te porazki

• 13 19

• to dawaj kasę na trasfery

To dorzuć trochę kasy cwaniaku.
      Sponsor odszedł, Atom musiał ratować się kim mógł.
      Te dziewczyny nie były przygotowane na granie pierwszych skrzypiec w swojej drużynie w najwyższej lidze. Zostały rzucone na głęboka wodę, niestety.
      Prawdopodobnie nie radzą sobie psychicznie.
      Mecz spokojnie mogłyby wygrać.
      Mam nadzieję że nic złego nie dzieje się w drużynie i to nie o to chodzi.

• Łatwo zwalać na Trenera. (1)

Żeby było jasne-nie jestem fanem tego trenera, ale trzeba być choć trochę obiektywnym.Gra zawodniczkami którym w większości bliżej do Młodej Ligii a ni OL, więc nie można wymagać nie wiadomo czego.Trzeba przyznać,że tym razem we właściwych momentach reagował i próbował coś zmieniać, ale niestety jak nie ma przyjęcia i porządnej wystawy to sorry-nawet najlepsze zmiany nie pomogą!!

• 9 6

• masz racje, na forum regularnie pojawia sie chyba ten sam medrzec ..... pytanie po co i dlaczego ?

• 3 6

• Co to miało być? (2)

Prowadzić 20:14 (pierwszy set) i 21:14 (drugi set) i je przegrać to wielka sztuka - czapki z głów. To jest równia pochyła.

• 15 8

• (1)

To jest urok siatkówki. Poczytaj sobie w jakich okolicznościach Atom zdobywał mistrzostwo w meczach z Dąbrową Górniczą. Może zrozumiesz - dla ułatwienia Atom przegrywał wtedy w tie breaku 11:14 ale udało mu się wygrać 17:15 dzięki czemu nie stracił szans na mistrzostwo. Co było dalej możesz sobie poszukać.

• 2 5

• Albo 5 set wyciągnięty u nas z 0-8 na 15-12.
        W siatkówce tak jak w tenisie - nie ma takiej przewagi która gwarantuje wygraną.

• 1 1

• (1)

powiem tylko tyle: szkoda mojego czasu , mogłem lepiej Legię oglądać w domu przed TV

• 7 11

• na Legię

to szkoda tracić czas.... jest niewiele warta
      poza tym oglądanie telewizji ogłupia

• 8 4

• Zabrakło Gajewskiej i przegrały. Ale pięknie grały, trener też stawał na głowie by szło. I nie wyszlo. Źle się gra z tak słabymi przeciwniczkami.
    Najważniejsze, że jest środek tabeli. Jest dobrze.
    Następny mecz wygramy. Już w sobotę, godny przeciwnik, też ze środka tabeli.

• 10 12

• Kiedyś w XIXw. , dzieci były wykorzystywane do pracy w kopalni, dzisiaj do realizowania niespelnionych ambicji dorosłych, którzy za wszelką cenę, chcą mieć drużynę w Orlen Lidze. Jeszcze 4pkt dzielą od ostatniego miejsca, więc może warto chociaż poszukać trenera, który coś wniesie i wesprze Dziewczyny?

• 10 11

• (2)

A może jakiś trener by się przydał bo ten widać chyba bezradny jest gdy coś nie idzie.
    Szkoda że przegrały - szansa była wygrać przynajmniej 2 sety

• 12 4

• Zaraz Cie nazwą Grzesiek :-) od tej miernoty trzeba zacząć porządkowanie sytuacji.

• 7 2

• oj, oj ! tu nie wolno krytykować. Tu tylko zachwycać się można

• 6 1

• Atom-czyli jak przegrać na własne życzenie!! (3)

Momentami to brak mi słów.1-y set rozpoczęty z animuszem,piękne ataki Damaske, wszystko pod kontrolą i prowadzenie na luziku,iż nagle........jak stanęły wpierw na 20, potem 22 i na koniec dodały tylko........1 punkt czyli 23-w międzyczasie zaś przeciwniczki wyciągnęły seta z 13 punktów!!!!!! (praktycznie-niemalże pod rząd-odrobiłi 12 pkt.). Ok stało się gramy dalej.Drugi set zdecydowanie bardzie wyrównany, ale w końcówce znów szansa na wygraną i..........niestety d......pa (wyraźny brak woli wzięcia ryzyka i odpowiedzialności na siebie-jakieś kiwki-sriwki- zamiast raz a porządnie przy..........ć) .Trzeci w zasadzie do stanu 10pkt coś się działo potem bez historii (może poza tym,że Trener-widząc chyba że już bez szans-zaczął wpuszczać najmłodsze zawodniczki-może i dobrze niech też poczują jak to jest). Generalnie mecz grany tylko z 1 atakującą tj.M.Damaske, która całkiem nieźle grała,ale już w końcówce 1 seta przeciwniczki zorientowały się że tylko ona ma "moc" stąd bez problemu się pod nią ustawiały na blok. U nas blok-w zasadzie tylko 1 set.Niestety nie był to dzień ani Łukasik,ani Goliat i co gorsza też Mielczarek (nawet ją w pewnym momencie trener zdjął ba sam widział że jej nie idzie-choć po części to nie jej wina, gdyż wystawy miała-słowo średnie-i tak jest zbyt delikatne). Strasznie widoczny brak Pani Gajewskiej.Zastępująca ją się starała ale grała raz że schematycznie, skromnie przez środek, a przede wszystkim bardzo często wystawy nie dociągnięte i tak jak do Mielczarek wysokie loby (podczas gdy ona w/g mnie woli szybkie piłki) W ogóle sposób górnego odbicia rozgrywającej optycznie jest jakiś taki dziwny-wygląda to jakby odbijała ze strasznie sztywnych palców,przez co nie są to takie "słodkie" , miękkie wystawy tylko sprawiają wrażenie zerwanych. Generalnie mecz spokojnie do wygrania przez Atomówki i przegrany na własne życzenie.Szkoda zwłaszcza 1 seta gdyż gdyby go wygrały w/g mnie mecz miałby kompletnie inny przebieg. Strasznie mam mieszane uczucia,bo jeśli się spojrzy kto gra to są to dziewczyny 18-19 letnie (a tym razem grały nawet chyba i 17 letnie), więc nie można mieć nie wiadomo jakich oczekiwań i pretensji. Z drugiej jednak stron za tak przegranego 1 seta i końcówkę 2 to Trener powinien każdej na goły tyłek po 10 solidnych klapsów zafundować (jeśli nie może lub mu nie wypada to zgłaszam się na ochotnika-hi,hi) I na koniec jeszcze jedna rzecz.Drogie Panie miejcie świadomość iż jeśli-nie daj Boże-spadniecie z Ligii,to po żeńskiej siatkówce w 3M będzie pozamiatane (już teram wszak macie kłopot ze sponsorami, a frekwencja Kibiców jest poniżej jakiejkolwiek przyzwoitości).Póki więc w tej Lidze jesteście, na prawdę macie okazję w niej zaistnieć i się pokazać (a kto wie, czy nie wypromować się na przyszłość). Dlatego dawajcie czadu ile się da!!!!!!.Ok umówmy się-dziś nie był wasz dzień,ale jeśli nawet macie przegrywać to błagam-nie w takim stylu!!! (ps-i piszę to wszystko z czystej sympatii, a nie żeby poczuć się lepiej itd) Pzd wszystkie zawodniczki i wiernych Kibiców

• 13 6

• (1)

No cóż ,wymagać od 20 rozgrywającej aby grała jak stara to gruba przesada.tu potrzeba czasu i dużo nauki,dlatego nie jest w wyjściowym
      skladzie

• 6 7

• Po co zawodniczka w zespole, jeśli od niej nie można niczego wymagać?

• 5 2

• Dobrze napisane, mam bardzo podobne uwagi więc bez sensu je powtarzać.
      Z Gajewską mecz byłby wygramy bo nasze przyjmujące i atakujące potrzebują szybszej piłki a Natalia potrafi taką zagrać.
      Nie mamy niestety w składzie Zaroślińskiej ani tym bardziej Rourke więc wystawa musi być niższa i szybsza, nawet kosztem większej ilości błędów.

• 6 4

• upadanie, odpadanie, olewanie (3)

Może warto napisać petycję do związku, by że względu na wiek zawodniczek Atomu, rozpoczynaly każdego seta z forami np. 5:0 bo są młodsze..........?
    Ktoś ten skład zdecydował się wystawić do grania w OrlenL. Pod opieką takiego, nie innego trenera.
    To jest jedynie indolencja wobec kibiców i potworne parcie na granie w OL. Większość kibiców przestała czerpać z tego radość, co widać było wczoraj po trybunach. Za chwilę wybiją granie z głowy Dziewczynom. Trenera nie ma, więc ciężko o tej kwestii wspominać

• 6 12

• czyzbys grzesiu szykowal sie, przestan wylewac swoje zale i flustracje na forum w koncu (2)

• 12 8

• (1)

fRustracje chyba jednak :D

• 9 0

• Frustrację, to mają tu jacyś antyfani, jakiegoś Grzesia. Temat o nędzy na boisku, a konstruktywne argumenty ustępują jakimś wycieczkom personalnym poza to dziadostwo, jakie mamy oglądać

• 6 2

• (2)

Kurs na żywo na 0-3 w setach był 35zl przy postawionej 1zł czyli stawiasz 1000zl wygrywasz na czysto 34000 zl ...dziwne ale prawdziwe...