Skutery na start

6 sierpnia 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
W Gdyni odbyły się Mistrzostwa Europy Centralnej Formuły 1 - II Grand Prix skuterów wodnych. Zawodnicy rywalizowali w dwóch klasach AB1 i AB2 oraz w stylu dowolnym.

Tydzień po rywalizacji w klasie PRO odbyła się u nas kolejna impreza rangi mistrzowskiej w sportach motorowodnych. Tym razem o wiele lepiej wypadli Polacy, którzy przed tygodniem nie zdołali zakwalifikować się do żadnego z biegów finałowych. Nasi zawodnicy trzykrotnie stawali na podium.

W klasie AB1 (silniki o pojemności 785 ccm) najlepszy okazał się Węgier Bela Czeller, który wyprzedził naszego reprezentanta Dariusza Grtyta i Czecha Jana Tuborskiego.

W klasie AB2 (pojemność 1200 ccm) zwyciężył Czech Pavel Krizek. Na drugim miejscu uplasował się Węgier Zoltan Vegni. Trzeci linię mety minął kolejny zawodnik czeski, Michael Krejci.

W rywalizacji w stylu wolnym bezkonkurencyjny był Włoch Fabio Annigoni. Pozostałe stopnie podium należały do Polaków. Drugi był mieszkający w Gdyni Zbigniew Stańczyk, a trzecia lokata przypadła Piotrowi Glasmannowi.

W sobotę odbyła się impreza towarzysząca zawodom motorowodniaków - wyscigi VIP-ów na skuterach. Najlepsza okazała się Iwona Guzowska, która była jednocześnie pomysłodawczynią tej imprezy. Po wyścigu odbyła się licytacja pamiątek gwiazd biorących udział w imprezie. Dochód z niej (9 tys. złotych) został przekazany na pomoc dla gdańszczan, którzy ucierpieli w wyniku powodzi.