Smeja broni i strzela

14 października 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Najbardziej obawialiśmy się o postawę obrońców, bo na tę formację w ostatnim okresie spadły kary, kontuzje i choroby. Tymczasem gdańscy defensorzy nie tylko z powodzeniem powstrzymywali akcje rywali, ale i sami celnie strzelali. Michał Smeja zdobył dwa gole, a hokeiści Energi Stoczniowiec pokonali na własnym lodowisku Zagłębie Sosnowiec 5:2 (1:1, 3:1, 1:0). W niedzielę o godzinie 17.00 "Stocznia" czeka w "Olivii" na Naprzód Janów, a my na kolejne trzy punkty.

Bramki: Smeja 2 (34, 37), Hurtaj (20), Kostecki (21), Drzewiecki (44) - Grobarczyk (11), T. Dacosta (39).

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Skrzypkowski, Rompkowski; Wróbel, Leśniak; Benasiewicz, Smeja; Młynarczy; Kostecki, Zachariasz, Jurasek; Skutchan, Hurtaj, Słodczyk; Drzewiecki, Urbanowicz, Jankowski; Rzeszutko.

Sędzia: Dzięciołowski (Bydgoszcz). Kary: obie drużyny po 6 minut. Widzów: 1000.

Prowadzenie dla gości niemal dokładnie w połowie inauguracyjnej tercji (10:03) zdobył Robert Grobarczyk, który wykorzystał asystę Marcina Kotuły. Gospodarze wyrównali, dzięki zaciągowi z południa. Co prawda Romanowi Skutchanowi zabrakło dwukrotnie zimnej krwi w dogodnych sytuacjach, ale na 1:1 strzelił Peter Hurtaj po akcji Zdenka Juraska. Zagłębie dostało bramkę do szatni, bo do syreny kończącej pierwszą tercję brakowało wówczas 19 sekund.

Do zmianie stron tafli gdańszczanom wystarczyło 40 sekund, aby wyjść na prowadzenie. Akcję na wagę drugiego trafienia ponownie rozpoczął Jurasek. Tym razem krążek poszedł do kolegów czeskiego skrzydłowego z pierwszego ataku. Łukasz Zachariasz odegrał do Artura Kosteckiego, a ten się nie pomylił. Ten ostatni zaliczył asystę przy trzecim golu. Natoimiast na listę strzelców wpisał się niespodziewanie Smeja. Co więcej gdański obrońca na tym nie poprzestał. Niespełna cztery minuty później jeszcze raz podniósł ręce w geście triumfu. Tym razem dobijał po strzale Macieja Urbanowicza. Szkoda, że gdańszczanom koncetracji nie wystarczyło do końca tercji. Zagłębie wyszło z kontrą 2 na 1 i choć Przemysław Odrobny odbił pierwszy strzał, to przy dobitce nic nie mógł poradzić.

Na ostatnią tercję drużyny wyjechały przy dokładnie odwrotnym wyniku, jaki padł w Sosnowcu. Warto było pokusić się o uzyskanie lepszego bilansu w dwumeczu, bo on będzie decydował, gdy drużyny zakończą rundę zasadniczą z identycznym dorobkiem punktowym. A jest to wielce prawdopodobne, bo ścisk w tabeli jest okrutny. Stoczniowiec, który jest czwarty nad pierwszym miejscem pod kreską, czyli siódmym - ma zaledwie trzy punkty przewagi. Taką stratę można odrobić podczas jednego meczu. Końcowy wynik w potyczce z Zagłębiem po solowej akcji ustalił Filip Drzewiecki.

Pozostałe wyniki: Naprzód Janów - GKS Tychy 5:4 (3:2, 2:2, 0:0); KTH Krynica - TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń 5:3 (2:1, 1:2, 2:0); KH Sanok - TH Unia Oświęcim 4:5 (2:0, 0:2, 2:3).

• Co za kretyn

pisze te artykuły?? Człowieku!! Za każdym razem popełniasz błędy...Sprawdź sobie jeszcze raz w których minutach padały gole i dla jakiej drużyny..O ile ja wiem (byłem na meczu),to
    Zagłębie prowadziło 0:1.
    Gratulacje dla chłopaków...STOCZNIA!!!

• 0 0

• Norge samn jestes kretynem

przeciez jest napisane Grobarczyk 11 minuta

a pierwsza bramka dla Stoczni Hurtaj (20)

• 0 0

• norge ale się wygłupiłeś

człowieku ty chyba nigdy nie byłeś wcześniej na żadnym meczu i nic nie czytałeś....