Kolejne zwycięstwo Spójni, porażka SMS

25 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Mateusz Wróbel poprowadził Spójnię do wygranej w Płocku. Mateusz Wróbel poprowadził Spójnię do wygranej w Płocku.

Piłkarze ręczni Spójnia Gdynia wygrali na wyjeździe z Orlen Wisłą II Płock 22:21 (8:12), notując trzecie z rzędu zwycięstwo w I lidze. Porażki w Kaliszu z miejscowym MKS doznał natomiast SMS Gdańsk, który uległ 23:33 (13:12) rozgrywając fatalną drugą połowę. Kolejne ligowe spotkania nasze zespoły rozegrają w sobotę. Grać będą nie tylko I-ligowcy, ale i występujące w Superlidze szczypiornistki. M.in. wyjątkowo w hali GCS Vistal podejmie Energę AZS Koszalin. Wstęp do obiektu przy ul. Olimpijskiej będzie bezpłatny. Natomiast w telewizji można obejrzeć pojedynek AZS Łaczpol AWFiS Gdańsk w Lublinie.

Orlen Wisła II Płock - Spójnia Gdynia 21:22 (12:8)
SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Wróbel 11, Kowalski 3, Oliferchuk 3, Pedryc 3, Derdzikowski 2, Bielec, Brukwicki, Chyła, Rakowski, Ringwelski, Rychlewski, Nazimek

Obecny rok jest jak na razie bardzo udany dla szczypiornistów Spójni. Po pewnej wygranej w Wolsztynie i sensacyjnym zwycięstwie jedną bramką nad liderem rozgrywek Warmią Traveland Olsztyn podopieczni Marcina Markuszewskiego pojechali do Płocka, gdzie również zgarnęli komplet punktów.

Nie było to jednak proste zadanie. Gospodarze wyszli na parkiet mocno skoncentrowani i rozpoczęli mecz od prowadzenia 5:1. Gdynianie złapali później kontakt na jedno trafienie, ale ostatecznie nie udało im się odrobić strat przed przerwą, a po zmianie stron przegrywali nawet różnicą 5 bramek.

Strzelecką formę w zespole Spójni brylował Mateusz Wróbel, ale jego dobra dyspozycja nie przekuwała się na zmianę wyniku. Gdy na 11. minut przed końcem gry Wisła prowadziła 21:19, chyba nikt nie przypuszczał, że w tym spotkaniu nie rzuci już żadnej bramki!

Do remisu 21:21 doprowadził Bogdan Oliferchuk. Gdy rzut karny zmarnował Wróbel, wydawało się, że płocczanie doprowadzą jeszcze do remisu, ale Mateusz zrehabilitował się trafiając przy kolejnej sposobności, a 2 punkty pojechały do Gdyni.

MKS Kalisz - SMS Gdańsk 33:23 (12:13)
SMS: Kozłowski, Wenta - Moryto 8, Orpik 3, Sićko 3, Marszałek 2, Harasymek 1, Jarosiewicz 1, Pedryc 1, Mauer 1, Salacz 1, Skuciński 1, Ziółkowski 1, Piekarski

Gorzej spisał się zespół SMS. Gdańscy licealiści doznali drugiej z rzędu porażki, choć pierwsza część spotkania w Kaliszu układała się po ich myśli. Wprawdzie faworyzowany MKS rozpoczął od prowadzenia 4:1, ale podopieczni Jana Prześlakiewicza postawili się rywalom i m.in. za sprawą świetnie dysponowanego do przerwy Arkadiusza Moryto (7 bramek) odbili prowadzenie.

Zaraz po zmianie stron gdańszczanie prowadzili 14:12, ale przewagę tą szybko roztrwonili. Po przerwie kibice obejrzeli zupełnie inne spotkanie, w którym dominacja MKS nie podlegała dyskusji. Już na 18. minut przed końcem gry gospodarze prowadzili 22:17. Do końca meczu zdołali jeszcze podwoić prowadzenie i mimo problemów w pierwszej połowie, sięgnąć po pewne zwycięstwo.

Wyniki 16 kolejki

• Mueller MKS Grudziądz - WYBRZEŻE GDAŃSK 26:29 (13:15)
  • MKS Kalisz - SMS GDAŃSK 33:23 (12:13)
  • Orlen Wisła II Płock - SPÓJNIA GDYNIA 21:22 (12:8)
  • Wolsztyniak Wolsztyn - Real-Astromal Leszno 21:27 (10:13)
  • Sokół Browar Kościerzyna - Polski Cukier Pomezania Malbork 24:32 (8:16)
  • ŚKPR Świdnica - MKS Poznań 22:32 (11:16)

I-ligowców na parkietach po raz kolejny zobaczymy już w najbliższą sobotę. Na wyjeździe z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork zagra Wybrzeże Gdańsk, które w ostatnich dniach zgłosiło do rozgrywek dwóch zawodników zespołu juniorów. To mierzący 194 cm obrotowy Kacper Reseman z rocznika 1997 i rok młodszy leworęczny rozgrywający Kamil Adamczyk będący najskuteczniejszym zawodnikiem klubu w pomorskiej lidze juniorów starszych. Mają oni wzmocnić zespół po odejściu Macieja Suwiszu i przy kłopotach zdrowotnych Huberta Korneckiego oraz Dawida Nilssona.

We własnych halach zagrają SMS i Spójnia, na których mecze wstęp jest bezpłatny. Spójnia pokusi się o czwartą wygraną z rzędu w meczu z przedostatnim w tabeli ŚKPR Świdnica. Trudniejsze zadanie czeka licealistów, którzy gościć będą zespół z Kościerzyny.

Najbliższe mecze trójmiejskich drużyn piłki ręcznej
Superliga kobiet
Vistal Gdynia - Energa AZS Koszalin, sobota, godz. 18, hala GCS, ul. Olimpijska 5
Selgros Lublin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, sobota, godz. 17:30, transmisja w Polsat Sport

I liga mężczyzn
Spójnia Gdynia - ŚKPR Świdnica, sobota, godz. 13:30, hala GCS, ul. Olimpijska 5/9
SMS Gdańsk - Sokół Browar Kościerzyna, sobota, godz. 16, hala MOSiR, ul. Kołobrzeska 63
Polski Cukier Pomezania Malbork - Wybrzeże Gdańsk, sobota, godz. 18

II liga mężczyzn
Stal Gorzów Wlkp. - SMS II Gdańsk, sobota, godz. 19
Wybrzeże II Gdańsk - Borowiak Czersk, niedziela, godz. 15, hala AWFiS, ul. Górskiego 1

Sobota będzie ważna również dla kibiców trójmiejskiej piłki ręcznej w wydaniu pań. O godz. 18 Vistal Gdynia podejmie w hali GCS Energę AZS Koszalin. Mecz odbędzie się wyjątkowo w tym obiekcie, ponieważ w Gdynia Arenie trwa turniej snookera. Wynik przedostatniego spotkania rundy zasadniczej będzie ważny dla układu w fazie play-off Superligi kobiet. Gdynianki mają jeszcze matematyczne szanse na 3. lokatę, ale w najgorszym wypadku mogą spaść nawet na 6. miejsce.

Ósme miejsce już definitywnie, bez oglądania się na wyniki Olimpi-Beskid Nowy Sącz może zapewnić sobie AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Akademiczki w sobotę czeka jednak wyjazdowy mecz z wiceliderem tabeli Selgrosem Lublin To spotkanie będzie można śledzić na antenie stacji Polsat Sport. Co ciekawe, nawet w wypadku porażki, gdańszczanki mogą sobie zapewnić miejsce w play-off. Wystarczy, że Olimpia-Beskid przegra we własnej hali z Metraco Zagłębiem Lubin.

Opinie (6) 1 zablokowana

• coś nie wielu zawodników w spojni rzuca bramki, brawo dla Wróbla za 11 bramek :)

• 13 2

• Brawo Spójnia!

Rewelacyjny początek rundy!

Faktycznie ciekawe jest, że np. "Rychu" na zero jeśli chodzi o bramki. Ale najważniejszy jest wynik drużyny