Sokół - TPS Rumia 3:1

10 stycznia 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Siatkarkom TPS Rumia zabrakło konsekwencji w Chorzowie. W meczu kończącym pierwszą rundę rozgrywek w serii B I ligi podopieczne Wiesławy Dziury miały duże szanse na wygraną nawet bez straty seta. Ale z sukcesu cieszył się Sokół. Zwyciężył 3:1 (20:25, 26:24, 25:17, 25:18).

TPS: Brodacka, Lademan, Podgórniak, Hohn, Kucypera, Wrzochol oraz Kamińska, Bakiera, Zygmuntowicz.

- Jeszcze niedawno z takim Sokołem nie tylko nie mieliśmy szans na zdobycie seta, a nawet ugranie 20 punktów w jednej partii. Teraz była duża szansa na skończenie gry z wygraną 3:0. Szkoda, że gdzieś w połowie trzeciego seta coś w naszych poczynaniach siadło. Chyba rywalki wtedy uwierzyły, że ten mecz wygrają - ocenia trener Wiesław Dziura.

TPS miało dwie piłki setowe na objęcie prowadzenia 2:0 w meczu. Niestety, po zrywie, który pozwolił poprawić wynik z 12:16 na 24:22, w szeregach przyjezdnych zawiódł atak. Dwukrotnie Agnieszka Kucypera została zablokowana, a ostatnią piłkę w aut wyrzuciła Anna Podgórniak.

Wydawało się, że niepowodzenie w końcówce nie podetnie skrzydeł naszej drużynie, gdyż w trzeciej partii objęła wysokie prowadzenie 12:5 (!). Ale od tego momentu zdecydowaną przewagę osiągnęły gospodynie.

Pozostałe wyniki 13. kolejki:
Politechnika Częstochowa - SMS Sosnowiec 3:1, Legionovia - AZS Ostrowiec Św. 3:0, Piast Szczecin - ChTPS Chodzież 3:1, AZS Białystok - Skra Bełchatów 3:1, Wisła Kraków - Olimpia Jawor 3:1, MMKS Dąbrowa Górnicza - Start Łódź (przełożony).

• Spadkowy to jesteś Ty

A u nas nikt nie miał rozgrzanych głów. wiemy gdzie jesteśmy i wiemy dlaczego przegrywamy mecze z profesjonalnymi zespołami - polecam realcję i aktualną tabelę na www.tps.rumia.com.pl

Pozdrawiam

• 0 0

• Ja juz siegam dna, wiec tu sie z Toba nie zgodze. Za to kibice rumscy znowu beda rzezbic jakies glupie teksty na trenera i dziewczyny

• 0 0

• A swoja droga to musze przyznac ze jestes jak Pitbull broniacy terytorium tpsu, skaczacy do gardla kazdemu kto choc sprobuje powiedziec zle slowo na zespol. Oby tak dalej. To kapitalna cecha. Pozdrawiam goraco :-)

• 0 0

• Dziękuję za słowa uznania

Do samego końca. Mojego lub TPS

• 0 0

• TPS NAJLEPSZY JEST:):)

Ja nie wiem czemu wszyscy z wiekszych miast czepiaja sie tak TPS-u, moze Rumia nie jest wielkim miastem, ale moim zdaniem mamy dobry klub jak i zarowno kibicow, a to czepianie sie kibicow z wiekszych miast, sprawia, wrazenie jak byli wisniakami:)

• 0 0

• NIe zauważyłem

Kaczor, szczerze mówiąc nie zauważyłem ,żeby ludzi, którzy czepiają(?? ) sie TPS można wrzucić do worka pt mieszkańcy duzych miast...

• 0 0

• Z Legionowią do przodu 3:1. Jak donosi Bonclaczek.

• 0 0

• I tak miało być :)

TPS jest po prostu coraz lepszy :)

• 0 0

• Fart i umiejętności oraz ambicja i wiara.

Ale był mecz..... , w każdym secie na przewagi.. Dlaczego nie potrafią tak wygrywać u siebie.
    Może w końcu z Częstochową sie przełanią.