Atom Trefl bliżej czwórki

Marta
19 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Siatkarki Atomu Trefla zwycięstwem w Pile znacznie zbliżyły się do gry w pierwszej rundzie play-off z uprzywilejowanej pozycji. Siatkarki Atomu Trefla zwycięstwem w Pile znacznie zbliżyły się do gry w pierwszej rundzie play-off z uprzywilejowanej pozycji.

Siatkarki Atomu Trefla Sopot pokonały na wyjeździe PTPS Piła 3:1 (25:27, 25:21, 25:15, 25:12). Zwycięstwo za trzy punkty pozwoliło mistrzyniom Polski znacząco zwiększyć przewagę nad bezpośrednimi rywalkami w walce o znalezienie się w pierwszej czwórce Orlen Ligi. MVP spotkania wybrano Izabelę Bełcik.

PTPS: Kajzer 0, Kuligowska 5, Lis 10, Krawulska 6, Malesević 8, Martałek 6, Wysocka (libero) oraz Paszek 6, Wawrzyniak 4, Naczk 1, Borek (libero).

ATOM TREFL: Łukasik 11, Rourke 22, Kaczorowska 3, Szeluchina 13, Bełcik 4, Podolec 13, Zenik (libero) oraz Coimbra 6, Kuziak 1, Kwiatkowska 1.

Siatkarki z Sopotu miały szansę, aby spotkanie w Pile rozstrzygnąć w trzech setach, jednak w pierwszej partii - w końcówce - wypuściły z rąk prowadzenie. Inauguracyjna partia przyniosła wyrównaną walkę już od samego początku. Najczęściej na tablicy wyników pojawiał się remis. Odrobinę lepiej rozpoczęły Atomówki (od prowadzenia 2:0,) ale zaraz był remis 2:2 i 4:4, a później na minimalne prowadzenie wyszły gospodynie.

Walka punkt za punkt toczyła się do stanu 16:16, wówczas sopocianki za sprawą m.in. Klaudii KaczorowskiejRachel Rourke wyszły na prowadzenie 19:16, 20:17 i 22:19. Niestety zamiast zakończyć szybko pierwszego seta w szeregi sopocianek wkradło się rozluźnienie i oddały one na chwilę inicjatywę gospodyniom. Pilanki wyrównały na 24:24, ale po chwili piłkę setową miał zespół przyjezdny. PTPS wybronił setballa i szybko zdobył kolejne dwa punkty dające zwycięstwo.

Druga partia rozpoczęła się remisami 1:1 i 2:2. Później skuteczniej grające mistrzynie Polski wyszły na nieznaczne prowadzenie. Przy pierwszej przerwie technicznej prowadziły one 8:6, a przy drugiej 16:12. Sopocianki popełniały mniej błędów i miały w swoim składzie Rachel Rourke, która bez litości punktowała pilanki. Przy prowadzeniu 24:17 sopocianki znów stanęły. Gospodynie zdołały obronić aż 4 piłki setowe, co było ponad siły trenera Adama Grabowskiego, który wziął czas, a po powrocie na parkiet Anna Podolec zdobyła wreszcie 25 punkt.

W kolejnych dwóch setach sopocianki łatwo sięgnęły po zwycięstwa. Wygrywały od początku do końca. W trzecim secie prowadziły już 21:9 i 23:10, a ostatecznie wygrały 25:15. Czwarty set również nie przyniósł wielu emocji. Przy pierwszej przerwie technicznej Atom Trefl prowadził 8:5, a przy drugiej już 16:8, ostatecznie set zakończył się zwycięstwem sopocianek 25:12.

Wyniki 15 kolejki

• PTPS Piła - ATOM TREFL Sopot 1:3 (27:25, 21:25, 15:25, 12:25)
  • Impel Wrocław - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 1:3 (25:18, 15:25, 27:29, 26:28)
  • Pałac Bydgoszcz - AZS Metal-Fach Białystok 3:0 (25:7, 25:20, 28:26)
  • Aluprof Bielsko-Biała - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (21:25, 25:14, 19:25, 25:23, 9:15)
  • Budowlani Łódź - Siódemka Legionovia 3:0 (25:18, 25:18, 25:18)
Marta

Opinie (8)

• A to ci niespodzianka żeby żeby tak jeszcze wygrały z Impelem

super ze wygrały życzę sukcesów w dalszych meczach no wygrywajcie no powodzenia no.

• 24 3

• Dobrze wyszło.

• 15 3

• jak zaczeły te minispudniczki zakladac to widownia wieksza (3)

i wygrywac zaczeły:)

• 5 14

• Widać jak mało wiesz (2)

Mini spódniczki jak to nazywasz są w ATS od początku ich pobytu w ekstraklasie.