Sopocka Liga Halowa

Tomasz Łunkiewicz
9 marca 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Trzynastka była szczęśliwa dla Brodwina. Lider III edycji Sopockiej Ligi Halowej im. Pawła Orlińskiego o Puchar Idei przegrywał po pierwszej połowie 1:4 z Jantarem, aby zakończyć mecz wygraną 5:4. Ostatnie miejsce w tabeli opuściła FC Kamionka.

Hitem trzynastej serii gier była konfrontacja Brodwina z Jantarem. Do przerwy dość nieoczekiwanie dominował Jantar, który wbił liderowi cztery gole, tracąc tylko jednego. Druga połowa była wyrównana, ale bramki strzelało tylko Brodwino. Gracze lidera nie tylko odrobili straty lecz także w dramatycznej końcówce zdobyli gola na wagę kolejnych trzech punktów.

Podrażniony porażką z Brodwinem Jantar nie dał żadnych szans Compactowi rozbijając rywali 13:3. Sześciokrotnie do siatki przewciwnika trafił Staniszewski. Dwa zwycięstwa po 2:1 pozwoliły FC Kamionka opuścić ostatnie miejsce w tabeli. Ofiarami były drużyny z dolnej części tabeli, MCHV i Old Boys. Czerwoną latarnię przejął Saur Neptun, który poniósł dwie porażki - 1:6 z Samsonem i 2:4 z Brodwinem.

Samson - Saur Neptun 6:1, Jarczak 2, P. Szabłowski, Kamiński, M. Czerwiński, K. Czerwiński - Juński; Saur Neptun - Brodwino 2:4, Jakus, Stacherek - Jagodziński 2, Bogucki 2; Chronos - SS Kamionka 3:5, Fanslan, Jeruzelski, Zientara - Lenart 2, Niesiołowski 2, Rostek; SPK - Torpedo 2:6, Matuszewski, P. Malek - Gronek 2, Dymanowski 2, Pępkowiak, Lasota; Brodwino - Jantar 5:4, Bogucki 2, Janiszewski 2, Jagodziński - Staniszewski 3, Górecki; MCHV - FC Kamionka 1:2, Iłgowski - Kamiński, Sikorski; Compact - Jantar 3:13, Stankiewicz 2, Sobolewski - Staniszewski 6, Zdral 3, Paszkiewicz 2, Górecki 2; FC Kamionka - Old Boys 2:1, Załuski 2 - Motyka; MCHV - Compact 4:6, Reuter 2, Iłgowski, Kiełt - Stankiewicz 5, Laskowski, Manhattan - Chronos 0:5 (walkower).

Najlepsi strzelcy:
44 bramki - Arkadiuz Bogucki (Brodwino), 37 - Jakub Bławat (Brodwino), Kamil Dymanowski (Torpedo).
Głos WybrzeżaTomasz Łunkiewicz

Opinie (11)

• Dobry mecz panowie.Zagralismy w osłabieniu i wygraliśmy ważny mecz.

• 0 0

• brawo panowie oslabienie chyba spore jednak ale daliscie sobie rade nie było bławata, szczypiora i pietruczuka

• 0 0

• pierwsza piątka(???)

Powoli dobiega koniec sopockiej ligi halowej
    jeszcze tylko kilka niewiadomych......
    juz niedlugo mecz na szczycie SS Kamionka- Brodwino ...!!!! to Bedzie HIT !!!!
    moze wytypujemy pierwszą piątke Sopockiej Ligi Halowej ? (ewentualnie jescze dwóch rezerwowych)
    ciekaw jestem typów....

• 0 0

• Dobry pomysł.Wydaje mi sie ze zawodnicy SSi Brodwina zdominowali by pierwsza piatke.

• 0 0

• Ciezka sprawa.Do bramki dal bym bramkarza Brodwina.O miejsce trudno bo jest kilku zawodnikow.Staniszewski,Dymanowski,Malek,Olszewski i napad Brodwina.