Trójmiejska Liga Biznesu

Tomasz Łunkiewicz
9 marca 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Ostatnia kolejka spotkań Trójmiejskiej Ligi Biznesu w futsalu przynisła zmianę lidera. Na pierwsze miejsce awansował Sprint, który o jeden punkt wyprzedza Dryvit.

Jako pierwsi wyszli na parkiet zawodnicy Stena Line i Elektrciepłowni Wybrzeże. Spotkanie było zacięte. Dwa pierwsze gole dla Elektrociepłowni padły z przedłużonych rzutów karnych. Druga odsłona to ataki marynarzy, którzy zdołali strzelić bramkę kontaktową. W ostatnich sekundach opadli z sił, co wykorzystali rywale wbijając im dwa gole na 30 i 16 sekund przed końcem meczu.

Bardzo ważne dla układu tabeli było spotkanie Sprintu z Elfeko. Obie ekipy liczą się w walce o zwycięstwo w lidze i na mecz stawiły się w optymalnych składach. W pierwszej połowie trwała wymiana ciosów. Zwycięsko wyszli z niej gracze Sprintu, na osiem sekund przed przerwą zdobywając trzecią bramkę. W drugiej odsłonie, mimo przewagi Elfeko, do siatki trafiali tylko gracze Sprintu. Piąte trafienie w meczu było setnym w rozgrywkach. Jego autorem był Piotr Kot.

Niespodzianką zakończył się mecz Gazety Wyborczej/TLB z Wirtualną Polską. Wirtualni kilkakrotnie wychodzili na prowadzenie, ale dziennikarze potrafili za każdym razem doprowadzić do wyrównania. Na odpowiedź na ósmą bramkę strzeloną przez WP Gazecie nie starczyło już czasu. Po kilku dobrych meczach słabiej zagrała drużyna Urzędu Marszałkowskiego. W konfrontacji z Intel Technology Poland urzędnicy razili nieskutecznością. Takich problemów nie mieli przeciwnicy, którzy przed przerwą czterokrotnie umieścili piłkę w siatce Urzędu.

Nie było niespodzianki w meczu Computerlandu z Young Digital Poland. Faworytem było wyżej notowany YDP. Komputerowcy nie zamierzali poddać się bez walki. Od pierwszego gwizdka trwała zacięta walka. YDP zdobył pierwszą bramkę w 19 minucie. Po przerwie Computerland wyrównał. Faworyci zdołali jednak jeszcze dwa razy umieścić piłkę w siatce rywali.

W ostatnim meczu Dziennik Bałtycki bez problemu poradził sobie z ostatnim w tabeli Ideal Host.

Stena Line - Elektrociepłownie Wybrzeże 1:4 (0:2), Sprint - Elfeko 5:2 (3:2), Wirtualna Polska - Gazeta Wyborcza/TLB 8:7 (4:2), Urząd Marszałkowski - Inetl Technology Poland 2:5 (0:4), Computerland - Young Digital Poland 1:3 (0:1), Dziennik Bałtycki - Ideal Host 8:1 (4:0).

1. Sprint 15 38 100-38
2. Dryvit 15 37 99-49
3. Elektrociepłownie Wybrzeże 16 37 76-52
4. Elfeko 15 33 81-39
5. Gazeta Wyborcza/TLB 15 29 85-43
6. Young Digital Poland 16 28 59-44
7. Dziennik Bałtycki 14 25 77-55
8. Stena Line 15 24 110-59