Atom Trefl wziął rewanż na Muszyniance

23 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Siatkarki Atomu Trefla Sopot pokonały na wyjeździe Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS 3:1 (23:25, 25:13, 25:20, 25:23) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Do rewanżu dojdzie w środę o godzinie 19:00 w hali 100-lecia. Zwycięzca dwumeczu awansuje do Final Four.

MUSZYNIANKA: Różycka, Piątek, Wojcieska, Jasińska, Jagieło, Plchotova, Maj (libero) oraz Mazurek, Tsvetanović, Sosnowska, Mucha

ATOM TREFL: Leys, Bełcik, Podolec, Efimienko, Hill, Łukasik, Zenik (libero) oraz Gajewska, Molnar

Pod koniec stycznia Atom Trefl uległ niespodziewanie u siebie w meczu Orlen Ligi Muszyniance 1:3. M.in. z tego względu do dwumeczu w Pucharze Polski z tym rywalem sopocianki przygotowywały się bardzo starannie. Wyjazd do Muszyny poprzedził krótki obóz w Cetniewie.

ZAWÓD W SOPOCIE

Mecz rozpoczął się od wymiany punkt za punkt. Dopiero atak Izabeli Bełcik i skuteczna kiwka Anny Podolec dały mistrzyniom Polski 2 punkty przewagę na pierwszej przerwie technicznej. Po zepsutym ataku ze skrzydła Aleksandry Jagieło przewaga Atomu Trefla wzrosła do 3 "oczek".

Po ataku Kimberly Hill było 12:8 dla sopocianek, ale między innymi na skutek własnych błędów, trójmiejski zespół roztrwonił przewagę niemal doszczętnie. Muszynianka zdołała doprowadzić do wyrównania po 15, ale na drugiej przerwie technicznej minimalnie prowadziły przyjezdne. Gospodynie złapały wiatr w żagle po asie serwisowym Ivany Plchotowej i odskoczyły na 5 punktów. Sopocianki wybroniły trzy piłki setowe, ale ostatecznie przegrały partię do 23.

Srogi odwet podopieczne Teuna Buijsa wzięły w drugiej odsłonie niedzielnego pojedynku. Skuteczne ataki w szczególności ze skrzydeł już na pierwszej przerwie technicznej dały im 4 punkty przewagi. Gospodynie w drugim secie zupełnie nie radziły sobie z piłkami posyłanymi przez sopocianki. Po punkcie zdobytym bezpośrednio z zagrywki przez Bełcik było już 16:6 dla gości. Piłkę setową "Atomówki" przy stanie 24:12 i choć za pierwszym podejściem popełniły błąd dotknięcia siatki, to bezbłędna kiwka Podolec zakończyła sprawę i doprowadziła do remisu w setach.

Kolejne odsłony były już bardziej wyrównane. W trzecim secie sopocianki dzięki skutecznej grze na siatce w wykonaniu Podolec i Zuzanny Efimienko prowadziły nawet różnicą 6 punktów, ale znakomity powrót zaliczyły gospodynie doprowadzając do remisu po 16. Muszynianki nie wytrzymały jednak końcówki seta i musiały rzucić wszystko na szalę w czwartej partii.

Ponownie jednak lepszy początek zaliczyły "Atomówki", które szybko wypracowały przewagę 5:2, zmuszając trenera gospodyń Bogdana Serwińskiego do wzięcia czasu. Zawodniczki Muszynianki zdołały odrobić straty i po ataku Podolec w aut doprowadzić do remisu 10:10. Sopocianki nie były w stanie odskoczyć na więcej niż 2 punkty, aż do czasu, gdy gospodynie popełniły błąd dotknięcia siatki (17:20). Zawodniczki Atomu zepsuły jednak dwa ataki i ich przewaga stopniała do jednego "oczka" (23:22). Choć gospodynie ze wszelkich sił dążyły do tie-breaka, drugą piłkę meczową atakiem ze skrzydła skończyła Podolec i zapewniła mistrzyniom Polski zwycięstwo w czterech setach.

Do rewanżu dojdzie w środę o godzinie 19 w sopockiej Hali 100-lecia. W razie zwycięstwa Muszynianki 3:1 o awansie zadecyduje bilans małych punktów. Zwycięzca dwumeczu weźmie udział w turnieju Final Four Pucharu Polski, który w dniach 8-9 marca odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pozostałe pary ćwierćfinałowe:
Chemik Police - PGNiG Nafta Piła 3:1 (pierwszy mecz 3:0) awans: Chemik Police
Aluprof Bielsko-Biała - Developres Rzeszów 3:0 (pierwszy mecz 0:3) awans: Aluprof
Impel Wrocław - Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza - poniedziałek, godz. 20:30 (pierwszy mecz 1:3)

Bravo !

Według informacji którą przekazał mi osobnik bliski klubowi , trener B. został skierowany statkiem kosmicznym do tajemniczego centrum obcej cywilzacji , gdzie zostało mu wgrane najnowsze oprogramowanie trenerskie porównywane z mozliwisciami takich trenerów takich jak np. Guidetti.Dzięki temu Atom zmieni swój styl gry i doskoczy do poziomu najlepszych...Tylko nikomu nie mówcie bo to TAJEMNICA.