Spójnia przegrała z MMTS, ale uniknęła kompromitacji. Ukraińcy mogą odejść z Gdyni

23 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Kamil Pedryc (z piłką) rzucił MMTS 5 bramek. Spójnia przegrała jednak pierwszy tegoroczny mecz już w pierwszej połowie. Kamil Pedryc (z piłką) rzucił MMTS 5 bramek. Spójnia przegrała jednak pierwszy tegoroczny mecz już w pierwszej połowie.

Piłkarze ręczni Spójni przegrali u siebie z MMTS Kwidzyn 22:32 (8:18) w swoim pierwszym tegorocznym meczu Superligi. Gdynianie i tak uniknęli jednak kompromitacji, gdyż na początku drugiej części meczu przegrywali już różnicą 12 bramek. W spotkaniu nie wzięli udziału Jewgen KrawczenkoOleksandr Kirilenko. Ukraińcy mogą niebawem opuścić gdyński klub.

SPÓJNIA: Głębocki, Zimakowski, Michalczuk - Męczykowski, Lisiewicz 2, Ćwikliński 3, Kamyszek 1, K.Pedryc 5, Jamioł, Brukwicki 1, Rychlewski 4, Dworaczek, Marszałek 1, Czaja 5

MMTS: Szczecina, Żurawski - Grzenkowicz 2, Kryński 8, Krieger 1, Peret 7, Rosiak 1, Nogowski 5, Ossowski, Potoczny 3, Janikowski 2, Pilitowski 3

Pierwszy tegoroczny mecz Spójni w Superlidze był okazją do dwóch debiutów w gdyńskich barwach. Dawid Nilsson po raz pierwszy wspomógł zespół jako drugi trener obok Marcina Markuszewskiego, a Mariusz Czaja jako nowy rozgrywający.

Spójnia musiała sobie radzić jednak bez kontuzjowanego Bogdana Oliferchuka, a w meczowej kadrze nie znaleźli się ponadto Jewgen KrawczenkoOleksandr Kirilenko. Obaj od początku sezonu spisywali się poniżej oczekiwań. Ich wtorkowa nieobecność nie oznacza jeszcze, że klub rozstał się z Ukraińcami. Wiele wskazuje jednak na to, że w Gdyni już nie zagrają. Decyzje w tej sprawie mają zapaść dopiero w środku tygodnia, gdy z zagranicznej podróży wróci prezes klubu Lech Ramczykowski.

NILSSON W SZTABIE SPÓJNI, CZAJKA NOWYM ROZGRYWAJĄCYM

Personalne zmiany ani obecność po raz pierwszy na meczu Spójni ekipy telewizyjnej nie przyniosły cudownej metamorfozy w grze beniaminka. Mało tego, w pierwszej połowie MMTS Kwidzyn dosłownie rozmontował Spójnię. W 22. minucie po serii pięciu bramek z rzędu goście prowadzili już 14:5 po rzucie Artura Nogowskiego.

Gdynianie walczyli na ile było ich stać i zanotowali nawet serię trzech trafień, ale na przerwę zeszli tracąc do rywali aż 10 bramek.

Po zmianie stron było już 21:9, ale tak wysokie prowadzenie sprawiło, że goście rozluźnili się i zaczęli popełniać błędy. Okres od 46. do 55. minuty to seria 7:1 w wykonaniu gdynian, którzy zbliżyli się na 20:26. Trzy bramki w tym czasie zdobył Rafał Rychlewski a rzut karny zmarnował zawodnik gości Michał Potoczny.

Gdynianie zażegnali widmo kompromitacji, ale zryw nastąpił jednak zbyt późno. Tym bardziej, że ostatnie minuty znów należały do gości, którzy zakończyli spotkanie serią trzech kolejnych trafień i odzyskali przewagę z pierwszej części meczu.

Na plus po stronie gospodarz można zapisać jednak występ nowego nabytku. Czaja, który do tej pory występował w I-ligowym Sokole Kościerzyna, rzucił pięć bramek. Pod tym kątem był liderem drużyny razem z Kamilem Pedrycem.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 18 3 1 2 12 446:506 15
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2018-01-27

Wyniki 18 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Gwardia Opole (13:13)
  • SPÓJNIA GDYNIA - MMTS Kwidzyn 22:32 (8:18)
  • Stal Mielec - Energa MKS Kalisz 29:34 (11:16)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Orlen Wisła Płock 17:33 (9:16)
  • Meble Wójcik Elbląg - Azoty Puławy 23:29 (12:15)
  • Piotrkowianin - KPR Legionowo 23:22 (12:11)
  • Zagłębie Lubin - PGE Vive Kielce 25:39 (13:23)
  • Chrobry Głogów - Górnik Zabrze (przełożony na 27.02)

Opinie (13)

• Dokąd zmierza Spójnia (2)

Czy przy takiej grze przekona do siebie kibiców no i czy dostanie szansę na grę w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej? Co z funduszami? Gdzie są Ukraińcy?

Kiepsko to widzę. Większość bramek zdobyta przy totalnym rozluźnieniu i testowaniu nowych wariantów gry przez zawodników z Kwidzyna.

Największe gratulacje dla kibiców, którzy wciąż jeszcze przychodzą na mecze...