Stal - Gedania 3:1

3 marca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Na zakończenie sezonu zasadniczego w serii A I ligi siatkarki Gedanii przegrały w Bielsku ze Stalą 1:3 (22:25, 13:25, 25:22, 21:25). Po kontuzji w pierwszym secie Izabeli Bełcik gdańszczanki nie miały możliwości przeprowadzenia żadnej zmiany, gdyż na mecz udały się w ośmioosobowym składzie. Już wcześniej było wiadomo, że miejsca w krajowej elicie podopieczne Wiesława Jagły bronić będą w barażach. 22 marca rozpoczną rywalizację z Wisłą Kraków.

GEDANIA: Bełcik, Ordak, Drzewiczuk, Wiśniewska, Reimus, Szajek oraz Siwka (libero), Lewandowska.

W przededniu meczu Stal - Gedania poznański Danter wygrał w Pile i bielszczanki straciły szanse na numer jeden w play off. Trener Zbigniew Krzyżanowski pozwolił na krótki urlop Lubie Jagodinie (wyjechała na Ukrainę), ale ta absencja nie mogła zrekompensować strat po gdańskiej stronie siatki. Aby zestawić szóstkę, trener Jagła musiać posłać do gry aż dwie rozgrywające. Na zawodniczkę atakującą i przyjmującą przekwalifikowana została Justyna Ordak. Na rozegraniu rozpoczęła grę Izabela Bełcik, ale przy wyniku 14:18 w pierwszym secie skręciła nogę i zeszła z parkietu. Zastąpiła ją Agnieszka Lewandowska, która nie dość, że rzadko występuje w ekstraklasie, to jeszcze tego dnia narzekała na zatrucie pokarmowe!

W sporcie zwykło chwalić się zwycięzców, ale patrząc na kłopoty kadrowe Gedanii trudno odmówić jej ciepłych słów za walkę w Bielsku.

- Zanosiło się nawet, że grać będziemy tie-breaka. W czwartym secie prowadziliśmy 15:11 i 17:15, gdyż do zagrywki z wyskoku przekonała się Emilia Reimus. Niestety, rywalki wykorzystały lukę w bloku i wypunktowały nas atakami z lewego skrzydła - mówi trener Jagła.

W inauguracyjnej partii, przy zagrywce Bełcik gdańszczanki rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Od 8:8 przewagę uzyskały gospodynie, które rozpędziły się do tego stopnia, że bez żadnych problemów zdobyły także drugiego seta.

W partii wygranej przez Gedanię było 14:8 i 15:10 dla naszego zespołu, ale później Stal prowadziła 19:17 i 21:20. Końcówka to popis Reimus, choć grę atakiem z krótkiej skończyła Karolina Wiśniewska.

Pozostałe wyniki 18. kolejki:
Nafta-Gaz Piła - Danter AZS AWF Poznań 2:3 (20:25, 22:25, 25:18, 25:19, 15:17), Bank Pocztowy GCB Gazeta Pomorska Bydgosz - Wisła Kraków 3:0 (25:18, 25:12, 25:21), Skra Warszawa - ZEC ESV
Gwardia Wrocław 3:0 (25:20, 25:20, 25:20), Winiary Kalisz - Telenet Polska Autopart Mielec 2:3 (25:19, 25:21, 16:25, 21:25, 12:15).

Play off o miejsca 1-8 (do trzech wygranych meczów): Danter - Bank Pocztowy, Stal - Skra, Nafta-Gaz - Winiary, Telenet - Gwardia.

O utrzymanie w serii A (do czterech wygranych): GEDANIA - Wisła.

Opinie (19)

• Gdzie kucharek sześć...

mam nadziję że,kucharki powrócą na czas baraży, a kelnerki ( terminologia zaczerpnięta z opinii X ) wspomogą je w zwycieskiej walce z Wisłą.

• 0 0

• IZA

Czy kontuzja Izy to cos powaznego?Kto wie niech napisze

• 0 0

• Nie czepiajcie się dziewczyn :-)

One robią co mogą. A że mogą niewiele, no cóż - takie jest życie. Lubimy je nie dlatego, i tylko dlatego, że wygrywają. Lubimy je dlatego, że grają, dla nas właśnie :-) Myślę, że w przyszłym sezonie zmężnieją, okrzepną i zaczną wygrywać. Oby w I A!

• 0 0

• 100% racji

Fm ma 100 % racji my kibice Gedani przychodzimy na mecze nie tylko po to aby oglądać jak nasze dziewczyny odprawiają bez zwycięskiego seta inne drużyny. Przychodzimy do tej hali aby pokibicować, i popatrzeć (z resztą nie rzadko) na dobrą grę obu zespołów( naszego i przyjezdnego). Niestety w tym sezonie prawie wszystkie drużyny przyjezdne wywoziły komplet punktów z GdańskaL.Lecz trzeba popatrzeć na to z innej perspektywy, ten zespół gra w tym składzie pierwszy rok i dziewczyny nie są jeszcze zgrane. A do tego dochodzi jeszcze fakt że aż cztery z pośród 14 zawodniczek zdaje w tym roku maturę.
    PS. Życzę powodzenia na maturze: Karolinie, Justnie, Oli i oczywiście mojej „koleżance” z klasy z sp. nr. 58 w Gdańsku Ani S. połamania stalówek J))

• 0 0

• prosba

Czy moze ktos zna terminy i miejsca barazy?

• 0 0

• Pokibicowac???!!!

Wy przychodzicie pokibicowac(Angela) to czemu na meczach gdyby nie ICH3 to bylaby zupelna cisza chyba ze ktos z was krzyczy Co ty k.... zrobilas to co najwyzej cala reszta krzyczy to prosze nie piszcie ze przychodzicie na mecze kibicowac bo to totalna bzdura.......

• 0 0

• Popajacować???!!!

nie wy tylko my, nie przychodzimy tylko przyjeżdzamy,nie na mecz tylko na wybieg popatrzeć jak się fajowe dziewczyny poruszają. Co się tyczy ICH3, to strasznie barabanią, aż czacha paruje i nie słychać dopingu pozostałej części WIDOWNI ;-)))
    P.S KIBICE- tym razem wytłumaczyłem was. Następnym razem wstydzcie się sami

• 0 0

• X spojrz najpierw na siebie i przypomnij sobie swoj tekst kiedy to po meczu z Bydgoszcza jak do ciebie przyszedlem powiedziales ze wolales Malysza ogladac...

• 0 0

• Z

X ja nie wiem po co ty przychodzisz, przyjeżdżasz na te mecze, może tylko po to żeby popatrzeć sobie na zgrabne panienki. Nie wiem i nie interesuje mnie to. Ale nie możesz podważać argumentów innych ludzi-kibiców.
    Jedni przychodzą tam po to aby pokrzyczeć sobie i po wyzywać trenera lub sędziego. Inni żeby zapalić w ciepłym miejscu, a potem wejść śmierdzącym na hale. Ja np. przyjeżdżam tam pokibicować!!!!!!, jak ci się to nie podoba to nie wiem po co marnujesz czas i pieniądze lepiej w tym czasie pooglądaj sobie Małysza J)
    PS. tylko nie kibicuj mu czasem.

• 0 0

• Aaaaaaaa

ja przychodze na mecz tylko dla Angeli. Jak bedziesz ubrana na Wisle slodka dziewczyno?