Stal - Gedania 3:1

3 marca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Na zakończenie sezonu zasadniczego w serii A I ligi siatkarki Gedanii przegrały w Bielsku ze Stalą 1:3 (22:25, 13:25, 25:22, 21:25). Po kontuzji w pierwszym secie Izabeli Bełcik gdańszczanki nie miały możliwości przeprowadzenia żadnej zmiany, gdyż na mecz udały się w ośmioosobowym składzie. Już wcześniej było wiadomo, że miejsca w krajowej elicie podopieczne Wiesława Jagły bronić będą w barażach. 22 marca rozpoczną rywalizację z Wisłą Kraków.

GEDANIA: Bełcik, Ordak, Drzewiczuk, Wiśniewska, Reimus, Szajek oraz Siwka (libero), Lewandowska.

W przededniu meczu Stal - Gedania poznański Danter wygrał w Pile i bielszczanki straciły szanse na numer jeden w play off. Trener Zbigniew Krzyżanowski pozwolił na krótki urlop Lubie Jagodinie (wyjechała na Ukrainę), ale ta absencja nie mogła zrekompensować strat po gdańskiej stronie siatki. Aby zestawić szóstkę, trener Jagła musiać posłać do gry aż dwie rozgrywające. Na zawodniczkę atakującą i przyjmującą przekwalifikowana została Justyna Ordak. Na rozegraniu rozpoczęła grę Izabela Bełcik, ale przy wyniku 14:18 w pierwszym secie skręciła nogę i zeszła z parkietu. Zastąpiła ją Agnieszka Lewandowska, która nie dość, że rzadko występuje w ekstraklasie, to jeszcze tego dnia narzekała na zatrucie pokarmowe!

W sporcie zwykło chwalić się zwycięzców, ale patrząc na kłopoty kadrowe Gedanii trudno odmówić jej ciepłych słów za walkę w Bielsku.

- Zanosiło się nawet, że grać będziemy tie-breaka. W czwartym secie prowadziliśmy 15:11 i 17:15, gdyż do zagrywki z wyskoku przekonała się Emilia Reimus. Niestety, rywalki wykorzystały lukę w bloku i wypunktowały nas atakami z lewego skrzydła - mówi trener Jagła.

W inauguracyjnej partii, przy zagrywce Bełcik gdańszczanki rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Od 8:8 przewagę uzyskały gospodynie, które rozpędziły się do tego stopnia, że bez żadnych problemów zdobyły także drugiego seta.

W partii wygranej przez Gedanię było 14:8 i 15:10 dla naszego zespołu, ale później Stal prowadziła 19:17 i 21:20. Końcówka to popis Reimus, choć grę atakiem z krótkiej skończyła Karolina Wiśniewska.

Pozostałe wyniki 18. kolejki:
Nafta-Gaz Piła - Danter AZS AWF Poznań 2:3 (20:25, 22:25, 25:18, 25:19, 15:17), Bank Pocztowy GCB Gazeta Pomorska Bydgosz - Wisła Kraków 3:0 (25:18, 25:12, 25:21), Skra Warszawa - ZEC ESV
Gwardia Wrocław 3:0 (25:20, 25:20, 25:20), Winiary Kalisz - Telenet Polska Autopart Mielec 2:3 (25:19, 25:21, 16:25, 21:25, 12:15).

Play off o miejsca 1-8 (do trzech wygranych meczów): Danter - Bank Pocztowy, Stal - Skra, Nafta-Gaz - Winiary, Telenet - Gwardia.

O utrzymanie w serii A (do czterech wygranych): GEDANIA - Wisła.

Opinie (19)

• dream

mnie się śni Prezes i w tle O.N.A,,Kiedy powiem sobie dość"

• 0 0

• Only Naturlich Aga

Najlepsza jest AGNIESZKA DRZEWICZUK,nie ma dla niej znaczenia gdzie gra,czy u siebie czy na wyjezdzie.Sni mi się ONA w czasie dnia.

• 0 0

• podziw

marta siwka była najlrpsza w meczu z bielskiej jest super laska ktora teraz sni mi sie po nocach mam jej autograf .jestes the best przejdż do bks-u bielsko.tu bedziesz gorowała.

• 0 0

• życzenia

FSZYSTKIEGO NAILEPSZEGO Z OKAZI USMEGO MARCA DLA FSZYSDKICH KOBIED J DZIEFCZOT RZYCZOM KIBICE SIADKUWKI. ;-))))