Status quo

19 maja 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Sobota z IV Ligą. Jaguar z wysokim zwycięstwem, Bałtyk przegrywa w Słupsku
Bałtyk zrewanżował się Lechii II za pucharową porażkę pięć dni wcześniej 1:4. W środę gdynian czeka ciężki mecz w Rumi. Początek o godzinie 18.00. Bałtyk zrewanżował się Lechii II za pucharową porażkę pięć dni wcześniej 1:4. W środę gdynian czeka ciężki mecz w Rumi. Początek o godzinie 18.00.
Bałtyk zrewanżował się Lechii II za porażkę w eliminacjach wojewódzkich Pucharu Polski. W 29. kolejce IV ligi Jerzy Jastrzębowski wystawił najsilniejszy skład, a gdynianie pokonali gdańskie rezerwy 3:0 (2:0). Arka II z Polonezem Bobrowniki zagrała w Gdyni tylko na remis 1:1 (0:1). W czołówce tabeli status quo.

Przy ul. Olimpijskiej priorytet ma liga. Biało-niebiescy w poprzednim spotkaniu z Lechią II oszczędzali siły aż dziewięciu podstawowych piłkarzy. Gdy przyszło do ligi zabrakło co prawda Wojciecha Pięty, ale trzy punkty poparte zostały trzema golami. Mecz rozstrzygnął się tuż przed przerwą. W 44. minucie Dariusz Kudyba wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, a gola do szatni wbił gdańszczanom Radosław Styn. Tym samym pomocnik zrehabilitował się za 25. minutę i niewykorzystany rzut karny!

Końcowy wynik w 80. minucie ustalił Aleksander Peta, który wszedł na boisku zaledwie cztery minuty wcześniej. Co ciekawe napastnik jesień spędził na wypożyczeniu do Gdańska, ale nie potrafił się przebić ani razu do II-ligowej drużyny.

Nie udało się wygrać Arce II. Gdynianie na własnym boisku tylko zremisowali z sąsiadem w tabeli, w dodatku przez ponad 40 minut przegrywali. Polonez zdobył gola już w 9. minucie po karnym Jacka Rubinowicza. Na 1:1 wynik ustalił Radosław Krzemiński.

Pozostałe wyniki 29. kolejki: Zatoka Puck - TKP Tczew 2:0, Orlęta Reda - Orkan Rumia 0:0, Powiśle Dzierzgoń - Gryf 95 Słupsk 2:0, Brda Przechlewo - Czarni Pruszcz Gdański 1:0, Huragan Przodkowo - Gryf Wejherowo 0:2, Orzeł Trąbki Wielkie - Olimpia Sztum 0:1, Bytovia Bytów - Czarni Czarne 3:1.

• Rzeczposplita.pl

Kulesza powiedział to w poczuciu uczciwości, która była podstawową cechą jego życia. Kiedy wiele lat wcześniej prowadził drużynę Lechii Gdańsk miał duże szanse wprowadzić ją do pierwszej ligi, ale wiosną piłkarze sprzedali większość meczów. Myślał wtedy o porzuceniu zawodu trenera,