Wiadomości

Stoczniowiec Gdańsk. Josef Vitek grającym trenerem. Spółka na 50-lecie klubu

Josef Vitek, z którego zrezygnował Lotos PKH Gdańsk, został grającym, drugim trenerem Stoczniowca Gdańsk.
Josef Vitek, z którego zrezygnował Lotos PKH Gdańsk, został grającym, drugim trenerem Stoczniowca Gdańsk. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Stoczniowiec Gdańsk 26 czerwca zamierza zarejestrować spółkę, która poprowadzi drużynę w Polskiej Hokej Lidze. Nastąpi to dokładnie w 50. rocznicę utworzenia klubu. Pierwszym trenerem zespołu został Krzysztof Lehmann. Natomiast hitem transferowym jest pozyskanie Josefa Vitka. Czech, który od kilku miesięcy ma również polskie obywatelstwo, będzie grającym, drugim szkoleniowcem nowej ekipy.Stoczniowiec Gdańsk zgłosił drużynę do PHL. Ile to kosztuje?Gdy przed niespełna miesiącem Stoczniowiec Gdańsk po 9-letniej przerwie ponownie zgłosił drużynę do Polskiej Hokej Ligi, ze strony klubu było dużo asekuracji. Jednak już widać, że przygotowania do rozgrywek idą pełną parą i 30 czerwca, kiedy trzeba ostatecznie potwierdzić akces do gry, Stoczniowiec to uczyni. Na to wyzwanie ma być gotowy zarówno pod względem formalnym, jak i sportowym.

- Wymogiem gry w ekstralidze jest posiadanie spółki akcyjnej. GKS Stoczniowiec zarejestruje ją 26 czerwca. To symboliczna data, bo tego dnia minie dokładnie 50 lat od powstania klubu RKS Stoczniowiec, którego GKS Stoczniowiec jest kontynuatorem tradycji - podkreśla Maciej Turnowiecki, dyrektor sportowy gdańskiego klubu, a zarazem członek zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Stoczniowiec Gdańsk zwiększa wpływy w sportach zimowychDrużyna ma funkcjonować na bazie młodych zawodników, którzy w minionym sezonie zajęli 2. miejsce w I lidze. Jednak przewidywane są istotne wzmocnienia. Klub zamierza pozyskać bardzo dobrze znanych w Gdańsku hokeistów. Pierwszy transferowy hit już jest.

- Obecnie trenuje 22 zawodników. Pierwszym trenerem jest Krzysztof Lehmann, a pomaga mu Josef Vitek, którego traktujemy jako grającego drugiego szkoleniowca - zdradza nam dyrektor Turnowiecki.

Josef Vitek do kibiców po odejściu z Lotos PKH Gdańsk: Zostaniecie w sercu na całe życie - wywiadDla 39-letniego Vitka to powrót do Stoczniowca po 10 latach. Grał w tym klubie w latach 2007-10. Natomiast Czech nie musi wracać do Gdańska. Przez trzy ostatnie sezony był związany z Pomorskim Klubem Hokejowym 2014, który w ekstralidze grał pod szyldem sponsorów, najpierw MH Automatyki, a w minionym roku Lotosu.

Dla tego klubu Josef w ciągu trzech ostatnich sezonów strzelił 61 goli i zaliczył 77 asyst, a wystąpił w 144 meczach. Mimo to w kwietniu dowiedział się, że nowego kontraktu nie dostanie, gdyż drużyna ma zostać odmłodzona.

Josef Vitek - statystyki w Stoczniowcu Gdańsk - mecz po meczuW wywiadzie udzielonym nam po tej decyzji Josef Vitek podkreślał, że chciał zakończyć karierę zawodniczą w Gdańsku i czuje się na siłach, był grać nadal w ekstralidze. Od kilku miesięcy ma polskie obywatelstwo. Tym bardziej nie w smak było mu opuszczanie miasta, w którym osiedlił się z rodziną, a swoje dzieci posłał do gdańskich szkół. Dzięki propozycji ze Stoczniowca będzie mógł te zamierzenia wcielić w życie.

Obecnie do startu w ekstralidze w sezonie 2019/20 chętnych jest 12 klubów. Liga może zostać powiększona, bo w miejsca opuszczone przez Naprzód Janów i SMS PZPH chcą wejść ekipy: Stoczniowca oraz z Sanoka i Krynicy. Do 30 czerwca wszystkie ekipy muszą potwierdzić akces do PHL i przedstawić, że spełniają wymagania organizacyjno-finansowe co do udziału w rozgrywkach.

Lotos PKH Gdańsk pożegnał pięciu hokeistówJosef Vitek

Josef Vitek

Dane:

ur.:
1981-01-08
wzrost.:
178
waga.:
84
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »

Opinie (182) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Lotos PKH Gdańsk

Klub zakończył działalność i wycofał się z rozgrywek po zakończeniu sezonu 2019/2020.

rok założenia: 2014
barwy: biało-niebieskie
sukcesy: Awans do Polskiej Ligi Hokeja w sezonie 2015/16
prezes: Bartosz Purzyński
wiceprezesi: Arkadiusz Bruliński Maciej Gulczyński Michał Śmigielski
dyrektor sportowy: Przemysław Tutaj

Archiwum drużyny

wyniki w sezonie:
statystyki w sezonie:

Tabela

Polska Hokej Liga
Drużyny M Z Rz Rp P Bramki Pkt.
1 Comarch Cracovia 0 0 0 0 0 0:0 0
2 GKS Katowice 0 0 0 0 0 0:0 0
3 GKS Tychy 0 0 0 0 0 0:0 0
4 JKH GKS Jastrzębie 0 0 0 0 0 0:0 0
5 Kadra PZHL 0 0 0 0 0 0:0 0
6 KH Energa Toruń 0 0 0 0 0 0:0 0
7 Podhale Nowy Targ 0 0 0 0 0 0:0 0
8 Re-Plast Unia Oświęcim 0 0 0 0 0 0:0 0
9 STOCZNIOWIEC GDAŃSK 0 0 0 0 0 0:0 0
10 STS Sanok 0 0 0 0 0 0:0 0
11 Zagłębie Sosnowiec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najczęściej czytane