Stracona cnota

27 października 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Siatkarki Energi Gedania oddały pierwszego seta w tym sezonie w I lidze. Trener Leszek Milewski mówi o... straconej cnocie. Jednak najważniejsze jest to, że po raz szósty gdańszczanki wygrały za trzy punkty. W nagrodę zostały bowiem samodzielnymi liderkami tabeli. W czwartek gedanistki triumfowały na wyjeździe nad Skrą Bełchatów 3:1 (14:25, 25:19, 25:20, 25:14).

ENERGA GEDANIA: Sawoczkina, Kuczyńska, Reimus, Sołodkowicz, Kruk, Wiśniewska, Siwka (libero) oraz Gryban, Ordak, Benderska.

Przed dwoma tygodniami w Bełchatowie gedanistki przegrały dwa pierwsze sety w ramach Pucharu Polski. Ostatecznie mecz wygrały po tie-breaku. Teraz niewiele brakowało, aby historia się powtórzyła. Co prawda w inauguracyjnej partii przyjezdne prowadziły 6:4, ale zdobycie trzech kolejnych punktów przez Skrę zupełnie je rozkleiło. Na niewiele zdała się przerwa, o którą trener Milewski poprosił przy stanie 9:11 oraz czynione zmiany. Tych ostatnich zresztą nie mogło być zbyt wiele. W domu została chora Berenika Tomsia, a narzekająca na uraz barku Agnieszka Drzewiczuk cały pojedynek przesiedziała na ławce rezerwowych.

- Popełnialiśmy dużo błędów. Dziwne rzeczy działy się aż do połowy drugiego seta. Chyba dopiero widmo porażki zmobilizowało dziewczyny do lepsze gry - ocenia gdański szkoleniowiec.

Po sromotnie przegranym pierwszym secie, w drugim Energa Gedania objęła prowadzenie 2:1 i ... znów stanęła. Gospodynie uciekły na 9:6, a potem 12:9... Gdańszczanki zaczęły odrabiać straty, gdy na zagrywkę weszła Karolina Wiśniewska. Na prowadzenie wyszły przy 14:13 i już nie oddały przewagi do końca. Dwie ostatnie partie toczyły się pod dyktando liderek tabeli. Na nokaut zanosiło się szczególnie w ostatniej części meczu.

- Gdybyśmy zagrali to co potrafimy, to wygralibyśmy tego seta do 7-8. Oddaliśmy więcej punktów, gdyż zawodniczki zamiast dobić rywala, chciały poczekać aż mecz skończą błędy Skry. Ostatecznie wygraliśmy za trzy punkty, ale straciliśmy cnotę - żartuje na temat oddanego seta Leszek Milewski.

Mecz Skra - Energa Gedania kończył rozgrywki 7. kolejki. Pozostałe drużyny grały dzień wcześniej. W środę na czoło tabeli wysunął się Start Łódź. Po 24 godzinach gdańszczanki odzyskały przodownictwo, a nad najgroźniejszym rywalem mają już dwa punkty przewagi.

Pozostałe wyniki 7. kolejki: MMKS Dabrowa Górnicza - Sokół Chorzów 3:2, Politechnika Czestochowa - Legionovia 3:2, SMS PZPS Sosnowiec - KSZO Ostrowiec Świetokrzyski 3:1, Pałac II Bydgoszcz - Start Łódź 0:3, Polonia Świdnica - TPS Rumia 3:1, ŁKS Łódź - UMKS Łańcut 1:3. Puazowała Wisła Kraków.

• 0 0

• Ups... a ja już myślałem, że poczwarki przeobraziły się w motyle...

... i przewodzą Ekstraklasie, a tymczasem przecież Iliga to tylko zaplecze Ekstraklasy! :(((

• 0 0

• A TRENER....?

SKORO DZIEWCZYNY-WEDLUG TRENERA-STRACILY CNOTE, TO TRENER JUZ NIEJEST PRAWICZKIEM.

• 0 0

• do pierwszego wpisu

czy się tak zgroszyłeś zgorszyłaś...
    nie uczyli jescze o tym w przedszkolu...

BO Mi SIĘ PODOBA

• 0 0

• no to trenerek sobie pobzyka "laseczki" heheheh
    a co z koniem?

• 0 0

• ciekawa jestem kiedy chlopaki straca cnote??!!
    chcialabym zeby to bylo ze mna, tylu facetow mmmmmmmmmmmmm

• 0 0

• Nikt z was i tak nie da rady zjeść 40 ruskich pierogów

• 0 0

• Niewiele brakowało do przegranej? Bez przesady. Dookoła wszycy im gadają że awansujecie w cuglach to skąd maja brać motywację? Fakt, pierwszy set wyglądał tragicznie ale później nasze już grały poprawnie i to wystarczyło na słabą w tym dniu Skrę. W ostatnim secie po początkowym pogromie Gedanistki znów stanęły zamiast "dobić rannego" ale któż zrozumie kobiecą naturę??? ;)

• 0 0

• kierowniku! któż zrozumie meską naturę? Dziennikarze to przeważnie mężczyźni i to oni wymyślają tytuły ("kolejny skalp", "gdanski walec")
    czy zwyciestwa w II lidze to sukces, porażka, czy po prostu rzeczywicstość? Dziewczyny w zeszłym sezonie przegrywały prawie wszystko choć chyba grały lepiej niż teraz ( miały bardziej wymagających przeciwników). Bardzo trudno jest przy takich wynikach "trzymać zawodniczki w pionie". Ale to już sprawa trenerów i działaczy, ale to też w większości meżczyźni. Ciekawe jak będą przedstawiać tegoroczne zwycięstwa (oby tak do końca) Pozdro.