Strzelać na wyjeździe też można

3 września 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku przełamali się Gdynianie zdobyli pierwszego gola na wyjeździe w oficjalnych meczach po 592 minutach gry! Jednak radość po wizycie biało-niebieskich w Wągrowcu nie jest pełna. Podopieczni Piotra Rzepki zremisowali w II lidze z Nielbą 2:2 (0:0), choć to oni strzelili dwie pierwsze bramki meczu, a ponadto pół godziny przed końcem spotkania czerwoną kartkę otrzymał Miłosz Bielecki.

Granosik 58 (samobójcza), Gryszczyński 65 - Drzymała 48, Pięta 50 (wolny).

BAŁTYK: Chamera - Chorab, Granosik, Wasielewski, Kamiński - Drzymała, Pięta, Bielecki, Szweda (70 Adamus) - Kudyba (74 Hartman), Nadolny (63 Riebandt).

Po raz pierwszy w tym sezonie ligowa kolejka odbyła się w środku tygodnia. Bałtyk musiał grać bez swojego kapitana. Marcin Martyniuk po czerwonej kartce otrzymanej już po końcowym gwizdku ostatniego meczu pauzować musi co najmniej dwa mecze. Na pozycji stopera popularnego "Martę" zastąpił Bartłomiej Granosik.

24-latek dotychczas grywał jako boczny obrońca. Na nowej pozycji miał pecha. Przy prowadzeniu Bałtyku 2:0 to on tak niefortunnie blokował strzał Jacka Figaszewskiego, że piłka po rykoszecie przelobowała Michała Chamerę.

Na domiar złego Bielecki postanowił pokłócić się z sędzią na temat prawidłowości strzelenia tego gola i otrzymał żółtą kartkę, a że miał już wcześniej taki kartonik, to 21-latka mecz się skończył. Arbiter główny nie podzielił bowiem zdania sędziego liniowego, który przy tej akcji podniósł chorągiewkę, sygnalizując pozycję spaloną.

W liczebnym osłabieniu Bałtyk został zepchnięty do obrony. Końcowy rezultat ustalił Krzysztof Gryszczyński ładnym uderzeniem z linii pola karnego.

Gdynianie nie musieli stracić punktów, gdyby wykazali się większą skutecznością. Jeszcze przy stanie 0:0 dwukrotnie doskonałe okazje na gola zmarnował Łukasz Nadolski. Natomiast przy 2:1 sam na sam z bramkarzem był Dariusz Kudyba, ale też bramki nie strzelił.

Biało-niebiescy zaskakiwali Jacka Wosickiego, niegdyś broniącego bramki gdyńskiej Arki, tylko po rzutach wolnych. W obu w głównej roli wystąpił Wojciech Pięta. W 48. minucie rutynowany pomocnik wrzucił piłkę na głowę Michała Drzymały, który otworzył wynik spotkania. Natomiast dwie minuty później 33-latek posłał bezpośrednio piłkę do siatki, choć wydawało się, że zamierzał tylko dośrodkować do Kudyby.

Wygrana w Wągrowcu pozwoliłaby Bałtykowi utrzymać się na czwartym miejscu. A tak gdynianie muszą znów odbić się od siódmej pozycji, na którą regularnie obsuwają się po wyjazdach. Okazja ku temu będzie w najbliższą niedzielę. 6 września o godzinie 17.00 przy ul. Olimpijskiej biało-niebiescy ugoszczą Jarotę Jarocin, która plasuje się w II-ligowej tabeli grupy zachodniej tuż za nimi.

Tabela wprowadzona: 2009-09-03

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Jarota Jarocin - Ruch Radzionków 2:3 (1:1), Elana Toruń - Unia Janikowo 0:2 (0:0), Raków Częstochowa - Ślęza Wrocław 1:1 (0:1), GKS Tychy - Czarni Żagań 2:2 (1:0), Polonia Słubice - Tur Turek 2:1 (1:0), Górnik Polkowice - Lechia Zielona Góra 2:0 (0:0), Zawisza Bydgoszcz - Miedź Legnica 5:0 (2:0), Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz 1:0 (1:0).

Opinie (63) ponad 10 zablokowanych

• Arka d...o derby blisko

Bałtyk awansuje, arka spadnie i mamy derby na 1 ligowym froncie, hehe

• 28 22

• szkoda

Strasznie głupia ta czerwona kartka. Nie dyskutuje się z sędzią po decyzji!! Nielba złapała potężny wiatr w żagle po tej kartce i wielkim fartem było dowiezienie tego wyniku do końca. Brawa dla Chamery, brawa dla Pięty za dwa świetne dośrodkowania, wielki minus dla Nadolnego - dwie sytuacje sam na sam w ciągu trzech minut, obie niewykorzystane, a do tego sprawiał wrażenie, jakby mu się w ogóle nie chciało biegać. Ych. Szkoda, bo zapowiadało się w pewnym momencie na trzy punkty.

Ale z Jarotą powinniśmy dać radę.

VIVA SKS!

• 24 8

• LECHIA GDANSK (2)

gratulacje dla baltyku..my z nimi gramy w pucharze polski i dokonczymy wynik na 6:2:)

• 35 10

• ALE W KTÓRĄ STRONĘ ???

• 3 2

• lechia odpadnie z wągrowcem?

• 2 4

• w ilu meczach nie zagra jeszcze stoper Martyniuk?

• 0 7

• tylko prawda (1)

na wyjazdy jezdza podobne ilosci arkowcow i kadlubow Chorzow Polkowice.I dawno arka nie uciekala przed baltykiem jak w tym roku...

• 12 11

• no, no, na Nielbie - 250 km od Gdyni - nie było żadnego Kadłuba w szaliku. Ile osób faktycznie przyjechało, nie wiem (wg strony internetowej kilkanaście), ale i tak wszyscy siedzieli skitrani gdzieś pośród kibiców Nielby. Tak jak ja :) Więc nie napinajmy się, jacy to jesteśmy silni.

• 11 6

• Bravo Baltyk :) szkoda 3 ptk ale jeden tez trzeba szanowac teraz to juz z gorki :)

zeby nie ten durny sedzia to spokojnie bysmy wygrali, a juz w niedziele jarota dostanie po dyni :)