Selgros rozbił Vistal w końcówce meczu

23 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Katarzyna Janiszewska była liderką Vistalu, niestety w końcówce meczu zabrakło jej sił i wsparcia koleżanek. Katarzyna Janiszewska była liderką Vistalu, niestety w końcówce meczu zabrakło jej sił i wsparcia koleżanek.

Piłkarki ręczne Vistalu mogły mieć już 5 punktów przewagi nad wiceliderem Superligi Kobiet. Niestety nie wykorzystały na to szansy i uległy w Gdynia Arenie Selgrosowi Lublin 23:28 (14:14). Wszystko przez zbyt wiele przestojów w drugiej połowie. Dzięki temu pozwoliły także tym rywalkom wrócić do gry o mistrzostwo Polski.

AZS ŁĄCZPOL PRZEGRAŁ W JELENIEJ GÓRZE

VISTAL: Gapska, Kordowiecka 1 - Janiszewska 8, Kobylińska 4, Szarawaga 3, Borysławska 3, Kozłowska 3, Stanulewicz 2, Matieli, Zych, Urbaniak, Kulwińska, Lalewicz, Gutkowska

Selgros: Gawlik, Januchta - Gęga 7, Niedźwiedź 5, Rosiak 4, Nocuń 4, Rola 3, Bożović 2, Drabik 1, Kozimur, Matuszczyk, Charzyńska

Vistal miał szansę praktycznie wyeliminować z gry o mistrzostwo Polski Selgrosa. Wystarczyło pokonać w niedzielę tego rywala w Gdynia Arenie. Przyjezdne dokładnie zdawały sobie sprawę z tego, że grają o życie. A gdynianki wiedziały po sobotnich wynikach i porażce Metraco Zagłębia Lubin, że mogą mieć nad wiceliderem tabeli już 5 punktów przewagi. Dlatego też wszyscy szykowali się na wyrównane spotkanie.

Dobrze weszła w nie Katarzyna Janiszewska, zdobywając szybko dwie bramki - w tym jedną z 7. metra - i dając Vistalowi prowadzenie 2:1. Jeszcze lepiej było w 11. minucie. Wtedy po trafieniach Joanny Kozłowskiej, ponownie Janiszewskiej oraz Joanny Szarawagi kończyły serię 3:0, a na tablicy wyników pojawiło się 6:3 dla drużyny Pawła Tetelewskiego.

Janiszewska była w pierwszej połowie nie do zatrzymania. Obrona drużyny z Lublina nie potrafiła znaleźć złotego środka na powstrzymanie jej skutecznych rzutów. Po dwóch kolejnych bramkach skrzydłowej oraz Magdaleny Stanulewicz, a później Moniki Kobylińskiej i ponownie Janiszewskiej Vistal uzyskał rekordową przewagę w tym meczu - wynosiła pięć bramek (12:7).

Niestety w ostatnich 9. min. pierwszej połowy atak gdynianek zaciął się. Przyniósł w tym okresie jedynie dwie bramki - jedna oczywiście w wykonaniu Janiszewskiej. Rywalki odpowiedziały aż 7 trafieniami więc na przerwę drużyny schodziły przy remisie 14:14. Jak się później okazało był to zły zwiastun kolejnej części meczu.

Równie słabo Vistal wszedł w drugą połowę. Po trafieniu Dagmary Nocuń Selgros prowadził 16:14. W 41. min. Marta Gęga podwyższyła przewagę przyjezdnych do trzech bramek (17:20). Po tym Vistal odpowiedział serią 3:0, dzięki której Janiszewska doprowadziła do remisu (20:20).

Niestety dla gospodarza zmagań rywalki stać było na to samo. Mało tego, po serii 3:0 dla lublinianek karnego spudłowała Janiszewska. I choć po chwili skutecznie rzuciła Martyna Borysławska, to Selgros dobił Vistal czterema trafieniami z rzędu.

12 Olimpia-Beskid Nowy Sącz 26 2 3 21 607:749 7
Po 22. kolejce utworzone zostały dwie grupy. Drużyny grają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty są zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2017-04-23

Wyniki 26 kolejki

• Grupa mistrzowska
  • VISTAL GDYNIA - Selgros Lublin 23:28 (14:14)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Metraco Zagłębie Lubin 24:21 (10:11)
  • Kram Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 27:31 (11:16)
  • Grupa spadkowa
  • KPR Jelenia Góra - AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK 29:24 (12:10)
  • Piotrcovia - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 27:18 (16:12)
  • KPR Gminy Kobierzyce - UKS PCM Kościerzyna 24:19 (13:9)

Opinie (69) 2 zablokowane

• Brawo Montex!!!

Mistrzem się jest a nie bywa

• 0 0

• (1)

Pani Aleksandro, mam szczerą nadzieję że to tylko nadwyrężenie i wszystko się zakończy pomyślnie, życzę Pani tego z całego serca. Drogi Vistalu zagrałyście dobre spotkanie chociaż może lekko zgubił was brak koncentracji lub zbyt wielkie chciejstwo- czasami tak jest ze bardzo się chce i nic z tego nie wychodzi bo za bardzo. Jednak wstydzić nie macie się czego. Patrząc na sezon do tej pory zasługujecie na ten Puchar Polski

• 0 2

• no to co że zasługują.... trzeba go jeszcze wywalczyć

• 0 0

• Start Elblag (1)

To balonik w Elblągu pękł nie w Gdyni dla tego było go słychać w tym mieście .
    Przegrać z Mistrzem Polski to nie grzech .
    Gorzej przegrać z 6 zespołem z ligi to już klęska .
    Nie patrzymy na nikogo gramy swoje jeszcze dużo meczy przed nami wiec wszystko może się zdarzyć .

• 6 0

• Vistal też przegrał z Koszalinem u siebie :) A Balon pompowały gdyńskie media dla ścisłości "Złoto coraz bliżej" ,

• 2 0

• Bylem pierwszy raz od kilku lat zobaczyc reczna (1)

Druga połowa słabiutko, mało agresji, sporo niedokladnosci a klub kibica to żart taki rozumiem, tych 10chłopaków z Lublina było glosniejszych

• 1 1

• Było ich 16-stu .

Osobiście liczyłem .

• 1 1

• Trener aut! (9)

Cały czas twiedzę, że trener nie ma zielonego pojęcia jak prowadzić drużynę w sytuacjach gdy prowadzimy 5cioma pktami, a przede wszystkim gdy mamy w plecy 3,5 pktów !na 7.8 minut do końca meczu!Zero kreatywności w trakcie meczu dostosowując taktykę do sytuacji aktualnej na boisku.Cały czas twierdzę,że powinien podać się do dymisji dla dobra drużyny bo mogą zająć nawet 6mce!Kończ WAŚĆ, wstydu oszczędź!!!

• 12 6

• Całe szczęście , że rywalki nam pomagają ! (5)

Bo trener niestety wali gafy . Jak można prowadzić pięcioma bramkami i zacząć samemu demolować drużynę wprowadzając drugoplanowe zawodniczki w pierwszej połowie od około 15-tej minuty . Zamiast dojechać przeciwnika w pierwszej połowie na co najmniej +10 a w drugiej połowie, dopiero jak już nic nie grozi ze strony rozbitego psychicznie przeciwnika , wprowadzać drugi garnitur do gry on sam rozbija psychicznie swój zespół głupimi zmianami !!! I drobna uwaga do bębniarza z KK - jak drużyna prowadzi atak pozycyjny to Ty kolego swoimi uderzeniami w bęben powinieneś podkręcać tempo tego ataku i motywować resztę kibiców do wzmożonego dopingu . To co robiłeś dzisiaj to był sabotaż i przeszkadzanie własnemu zespołowi w rozprowadzaniu ataku pozycyjnego przez to że intensywność uderzeń w bęben malała wraz z upływającym czasem jak drużyna konstruowała atak . Ty kolego nasze dziewczyny po prostu uśpiłeś !!!

• 13 3

• Miejsca przy KK nie brakuje więc albo (4)

przestań głupio komentować albo wstąp w ich szeregi i pokaż jak to się robi.

• 2 6

• Potrafisz czytac ze zrozumieniem? (2)

To przeczytaj jeszcze raz i zastanow sie nad sensem mojego komentarza ! Jak bebniarz targa beben na mecz to chyba w jakims celu ? Domyslam sie , ze celem jest doping druzyny i porwanie tzw piknikow do wzmorzonego dopingu a nie przeszkadzanie tak piknikom jak i zawodniczkom . Usilowalem oklaskami dopingowac zawodniczki ale oklaski zanikaly przez gubienie rytmu . Czy to co teraz napisalem jest dla Ciebie zrozumiale ? Co dziwic sie piknikom ze nie potrafia dopingowac jak KK czyli fachowcy odwalaja kiche i kompletnie swoim niezrozumialym postempowaniem bembniarza rozwalaja doping i usypiaja zawodniczki !!!

• 2 1

• Bęben (1)

Proponuje przyjść i pokazać o co chodzi z tym gubieniem rytmu i zaprezentować jak to ma wyglądać . Każda cenna rada jest ważna

• 2 1

• Szanowni członkowie KK .

Nie bywam na wszystkich meczach Vistalu bo mi czas na to nie pozwala . Czego bardzo żałuję .Ale pierwszy raz była tak słaba praca bębniarza od początku istnienia Vistalu . Stąd moja uwaga . Czy w niedzielę mieliście kogoś kto zastępował poprzedniego , czy ten był krótko mówiąc niedysponowany ? Prawidłowy doping z udziałem bębniarza lub bębniarzy polega na tym , że w momencie rozpoczęcia rozprowadzania ataku pozycyjnego drużyny dopingowanej uderzenia bębniarzy są miarowo powolne i wraz z upływem czasu są coraz szybsze i w ten sposób zachęcają zawodniczki do szybszej gry a pozostałych kibiców do angażowania się w coraz głośniejszym dopingu . Takie właśnie zachowanie bębniarzy na meczach nie tylko Vistalu były dotychczas a w niedzielę była prawdziwa kicha i to był powód mojej uwagi . Żadna złośliwość nie była zawarta w moim komentarzu i życzę całemu KK Vistal aby dorobili się takiego sposobu dopingowania i pobudzania innych mniej zaangażowanych kibiców Vistalu jaki mają KK Lublina czy też Startu Elbląg . To że w Gdyni KK może nie jest najliczniejszy w E-klasie nie stanowi o tym że nie może poprawić swojej jakości dopingu i swoim przykładem powinien podrywać do wzmożonego dopingu tzw pikniki .

• 1 0

• a może ty wstąp

• 2 1

• Re: (1)

W trakcie sezonu? Przy tylu kontuzjach? Treneiro do wymiany? Człowieku zastanów się...

• 8 5

• Kontuzje

A czyja to wina kontuzji tylu!Chyba nie pani Basi od szaletzw! (Wielki szacunek dla p.Basi za rzetelną pracę!).Tylko i wyłącznie od trenera!!!

• 2 3

• znafco idź na kurs trenerski i pokaż co potrafisz

• 6 5

• Klub kibica Vistal Gdynia (2)

Dzisaj był mocny doping , zachęta do wyjazdu do Elbląg i jak wyszło
    ? Kilka osób z poza Klub kibica Vistal Gdynia się tylko zapisało. Komentującego jednego z drugim pytam co wy dajecie od Siebie na meczu ? Nas pouczacie a sami nic od siebie. Najlepiej pojechać anonimowo na necie bo tak bezpiecznie a pomoc to już gorzej .
    Do Elbląga pojedzie tylko Klub kibica Vistal Gdynia bo Inni tylko narzekają pierdza w stołki. Powiem tak Nie pomagasz to nie komentuj nie przeszkadzaj.

• 8 6

• Forek spuśc powietrze z brzucha

• 4 0

• Fan

Panie Forek, zacznę od pełnego szacunku do Was bo jesteście z dziewczynami zawsze. Ale jest jedno ale, jest Was około 10 osób zawsze ale nikt prawie nie śpiewa itp, zero jakiegoś mocnego uderzenia jak np w Zaglebiu czy Koszalinie, też mało osób ale śpiewają z całych gardeł. A u nas sielanka. Pozdrowienia

• 1 1

• Problem polega Bramkarze (1)

Zasadnicze znaczenie dla gry

• 2 4

• ???

• 4 2

• przegrany mecz nie jest wynikiem kiepskiej gry w drugiej połowie ale braki w zgraniu zespołu co było widoczne w tylu niecelnych podaniach nawet z ręki do ręki to prowadziło do przechwytów kontr i bramek dla Lublina gra z klapkami na oczach i walenie w blok gdy obok wolna Szarawaga czy Stanulewicz brak zdecydowanej reakcji na przeciwniczkę z piłką,obrona na kole nie dawała efektów a całość spinała powolne rozgrywanie Matei gdy weszła Gutkowska to gra była szybsza

• 4 0

• Balon pękł!

Aż w Elblągu było słychać...

• 2 6

• Zych (9)

Co się dzieje z Zych? Jak cała drużyna podczas wzietego czasu słuchała "rad" trenera tak owa zawodniczka jako jedyna siedziala na ławce z zarzucona nozka. Pozostawie to bez komentarza i do refleksji. Filar drużyny jak nic.

• 12 3

• (5)

Odnowił się Oli uraz barku. I nie komentuj więcej bezwiednie "Kibicko", please!

• 3 1

• A czyja to wina!? (1)

Trenerze,ty wszystkie wykończysz nasze dziewczyny!A w radiu Gdańsk to porażkę zawaliła na dziewczyny! Czy sobie nie masz nic do zarzucenia!!! Totalna kompromitacja pseudo trenera!!!

• 4 0

• Zwalił na dziewczyny!Kompromitacja!!!

• 4 1

• (2)

To oznacza, że nie może nawet podnieść się z ławki? no sorry...

• 4 2

• No i?

• 2 0

• A Ty byś nie był/a sfrustrowany/a?

"Och podejdę i posłucham sobie jakie Tetel pitolety sadzi"... Bez przesady!

• 4 0

• Wspieram Aleksandrę Zych (1)

Szczególnie żal mi Aleksandry Zych. Jest bardzo potrzebna zespołowi w obronie i w ataku. Życzę aby leczenie kontuzji nie trwało długo. Czekamy