Wiadomości

stat

Świderski czeka na pieniądze do końca listopada

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Piotr Świderski czeka na spłatę zaległości przez gdański klub. Nie jest jedynym, a Wybrzeże na uregulowanie kwestii ma czas do końca listopada. Inaczej nie otrzyma licencji na starty w I lidze.
Piotr Świderski czeka na spłatę zaległości przez gdański klub. Nie jest jedynym, a Wybrzeże na uregulowanie kwestii ma czas do końca listopada. Inaczej nie otrzyma licencji na starty w I lidze. fot. Maciej Warowny/Trojmiasto.pl

GKS Wybrzeże może mieć poważne problemy z uzyskaniem licencji na starty w żużlowej I lidze. Gdański klub zalega zawodnikom z wypłatami i jeśli nie spłaci należności lub nie zawrze ugód z żużlowcami do końca listopada, może nie zostać dopuszczony do startu w rozgrywkach. Najwięcej klub zalega Piotrowi Świderskiemu, który według naszych informacji daleki jest od porozumienia w kwestii odroczenia płatności.Zaległości za miniony sezon wobec samych zawodników mają wynosić ponad 300 tysięcy złotych, z czego lwia część to zobowiązania wobec Tomasza ChrzanowskiegoPiotra Świderskiego. To właśnie uregulowanie tej kwestii oraz skompletowanie wymaganej dokumentacji jest pierwszym zadaniem, które stoi przed pełniącym rolę prokurenta Roberta Terleckiego (5 grudnia na walnym zgromadzeniu stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże poprzez jawne głosowanie ma zapaść decyzja dotycząca powierzenia mu prezesury).

Jak udało nam się ustalić, problemów z porozumieniem odnośnie odroczenia płatności nie powinno być z Chrzanowskim, tym bardziej, że wyraził on chęć pozostania w klubie. Gorzej sytuacja ma wyglądać jeśli chodzi o rozmowy ze Świderskim, który może nawet zdecydować się na pójście z klubem do sądu lub skorzystanie z usług firmy windykacyjnej. Sam zawodnik, który aktualnie przechodzi rehabilitację po zabiegu wyciągnięcia blach i śrub z nogi twierdzi, że nie podjął jeszcze decyzji do dalszych ruchów w sprawie.

- Kwestia należności wobec mojej osoby nadal nie została uregulowana. Wraz z moim menedżerem czekamy do końca listopada do kiedy to kluby muszą przedstawić rozliczenia lub ewentualne ugody z zawodnikami, co jak wynika z regulaminu jest kluczowe dla otrzymania licencji. Nie postanowiliśmy jeszcze jakie kroki podejmiemy jeśli nie otrzymamy pieniędzy na czas. Pewne jest natomiast, że należności te wynikają z kontraktu i są niepodważalne - mówi Świderski, który najprawdopodobniej opuści Wybrzeże i zdecyduje się pozostać w ekstralidze.

Gdański klub wniosek o licencję musi złożyć do Polskiego Związku Motorowego do 3 grudnia. Pełniący w Wybrzeżu prokurę Terlecki w międzyczasie stara się także rozstrzygnąć kwestię zatrudnienia menedżera (Andrzej Terlecki lub Sławomir Kryjom) oraz trenera zespołu (kandydatem numer jeden jest dotychczasowy szkoleniowiec Stanisław Chomski), a także podpisania umów ze sponsorami. Choć pełniona obecnie funkcja zapewnia Terleckiemu pełen zakres zarządzania spółką, z większością posunięć zamierza czekać do czasu zatwierdzenia go na stanowisko prezesa.

Opinie (134) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Emil P. 12 33 91.7%
2. Jerzy Giernatowski 12 33 91.7%
3. Ryszard Kupidura 12 33 91.7%
4. Robert Jaworski 12 33 91.7%
5. Stefan Radlicki 12 33 91.7%

Tabela końcowa

Nice 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 PGG ROW Rybnik
2 Arged Malesa Ostrovia
3 Car Gwarant Start Gniezno
4 Unia Tarnów
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
6 Lokomotiv Daugavpils
7 Orzeł Łódź
  • Awans do ekstraligi: PGG ROW Rybnik
  • udział w barażach o awans: Ostrovia
  • udział w barażach o utrzymanie: Orzeł Łódź
  • awans z II ligi: Polonia Bydgoszcz

Playoff

Półfinały
PGG ROW Rybnik
1 miejsce po rundzie zasadniczej
94
Agred Malesa TŻ Ostrovia
2 miejsce po rundzie zasadniczej
90
Unia Tarnów
4 miejsce po rundzie zasadniczej
76
Car Gwarant Start Gniezno
3 miejsce po rundzie zasadniczej
89
Finał
PGG ROW Rybnik
zwycięzca półfinału 1
93
Agred Malesa TŻ Ostrovia
zwycięzca półfinału 2
87

Terminarz

03.08 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 48:42 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!
27.07 (sob) godz.20:15 Unia Tarnów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
30.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 47:43 Lokomotiv Daugavpils LIVE!
15.06 (sob) godz.16:15 Arged Malesa Ostrovia 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
09.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 40:50 PGG ROW Rybnik LIVE!

Najczęściej czytane