"Świetlik" z sercem na boisku uczcił tradycję

31 grudnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
W 28. meczu "Świetlików" padło siedem goli. Zwycięska drużyna (na zdjęciu jej reprezentant Tomasz Arabski) spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęła w ostatnich 20 minutach gry. W 28. meczu "Świetlików" padło siedem goli. Zwycięska drużyna (na zdjęciu jej reprezentant Tomasz Arabski) spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęła w ostatnich 20 minutach gry.

"Starzy" pokonali "Młodych" 4:3 (0:1) w corocznym, sylwestrowym meczu piłkarskim rozgrywanym przez byłych pracowników Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych "Świetlik". Zwycięzcy jeszcze na 20 minut przed końcem gry przegrywali 0:3, a więc w spotkaniu, które rozegrano już po raz 28., emocji nie brakowało. We wtorek nowy rok na sportowo w Gdyni i w Gdańsku przywitają piłkarze, a w Sopocie pierwsze przyłożenia zdobywać będą rugbiści.

Wśród uczestników tradycyjnego meczu zabrakło wprawdzie byłego oraz aktualnego premiera: Jana Krzysztofa BieleckiegoDonalda Tuska, ale ich nieobecność przybyłym na boczne boisko przy Traugutta powetował zaskakujący przebieg spotkania, które poprowadził były sędzia piłkarski i bramkarz Lechii Gdańsk Krzysztof Słabik.

W przeciwieństwie do minionego roku grających przywitała bardziej jesienna niż zimowa aura, co miało pozytywny wpływ na ilość zdobytych bramek (ubiegłoroczny mecz zakończył się wynikiem 1:0 na korzyść "Starych" - przeczytaj relację.

Do przerwy jedynego gola zdobyli "Młodzi", którzy w drugiej połowie (grano dwa razy po 40 minut) dołożyli jeszcze dwa trafienia. Do siatki piłkę posyłali Wojciech Jankowski, prezydent Sopotu Jacek KarnowskiAdam Sekuła.

Ostatnie 20 minut gry należało jednak do "Starych". Po golu zdobyli Andrzej MoebusAndrzej Voigt, a dwa razy sztuki tej dokonał Zbigniew Lula. Podobnie jak przed rokiem to właśnie jego trafienie okazało się zwycięskie.

- To nie pierwszy raz kiedy udało nam się dogonić wynik. Mimo niekoniecznie najwyższych umiejętności absolutnie każdy zostawił na boisku serce, nie brakowało ostrej walki, a sam mecz miał bardzo ciekawy przebieg. Najważniejsze jednak jest to, że po raz kolejny udało nam się spotkać i podtrzymać tę wieloletnią tradycję - mówi Andrzej Kowalczys, reprezentant zwycięskiej drużyny.

Niektórzy uczestnicy sylwestrowego meczu na boisku pojawią się również 1 stycznia. Tym razem przywdzieją barwy Polityków i Przyjaciół oraz spróbują "postawić" się oldbojom Lechii. Równolegle w Gdyni rywalizować będą oldboje Arki i Bałtyku. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 12:00, a wstęp na nie jest bezpłatny. Gdzie i kiedy padnie pierwszy gol w Trójmieście w 2013 roku?

Opinie (39) 4 zablokowane

• Kto wymyślił Tomaszowi Arabskiemu takie sympatyczne nazwisko ?

• 12 7

• (6)

Ta nawierzchnia to porażka, ktokolwiek tam nie gra, zawodnicy czy amatorzy, opinie te same :(
    Mosir mógłby w końcu coś z tym zrobić.

• 8 3

• to prawda (5)

MOSIR - zmieńcie nawierzchnię

• 3 2

• ja gram i nie narzekam (4)

za to znam przysłowie: "złej baletnicy...".

• 3 4

• Nie chodzi o jakość gry (3)

ale bezpieczeństwo. Zerwane wiązadła na tym boisku, to chleb powszedni.

• 5 2

• tiaa, wyskakuje trol z nozem i podcina wiazadła (2)

• 1 3

• Szczęsliwego Nowego Roku

już wystarczy

• 5 0

• Ty z mosiru?

• 2 0

• Chodorkiewicza sponsorował luk oil a Arabskiego Lotos. Ciekawe czy ich przyszłość podobna?:)

• 4 11

• to piękna tradycja

taki mecz to piękna tradycja. Czy ktoś w Polsce też rozgrywa takie spotkania towarzysko - sportowe? Brawo Świetlikowcy. Wielki szacun

• 11 8

• Co by nie mówić to i tak wszystko w życiu kręci się wokół Wielkiej Lechii Gdańsk (6)

• 18 9

• Co ma do LECHII jakiś arabski czy karnowski ? (3)

obciach wielki

• 5 1

• Nie wiesz? (2)

kumple waszego premiera:) Tego od miłości:)
        Dziwne,że zawsze największe....... w polityce pochodzą z gdańska.

• 4 4

• Po pierwsze, tylko nie waszego (1)

Po drugie Gdańsk piszemy z wielkiej litery. Po trzecie, Bolek, Jan Krzysztof B, Matoł - coś na rzeczy jest

• 1 1

• Zarówno gdańsk jak i słowo waszego napisałem celowo

z małej litery dla okazania braku szacunku.Ortografię znam, bez obawy.

• 0 0

• Gratuluję wam Donalda i Bolesława.

Tak, wokół was się wszystko kręci. W nowym roku ci się dopiero zakręci w portfelu.
      Powodzenia.

• 5 0

• zakręci się wszystko jak trzeba będzie zacząć spłacać długi

Podejrzewam, że po tym fakcie nawet FC Siwiałka będzie o klasę wyżej od tej waszej wielkiej lechii:)

• 5 2

• Co to jakieś święto dzisiaj ?

Haratać w gałę zamiast pracować to ja też bym chciał.

• 7 4

• Panie Mirku Rybicki (2)

Niech się Pan w końcu zapyta Pana Arabskiego i jego przełożonego jak doszło do rozdzielenia wizyt premiera i śp. Prezydenta w Katyniu. Odpowiedź na to pytanie pozwoli wyjaśnić jak doszło do śmierci Pańskiego brata.

• 13 14

• Mirek nie zapyta. To był tylko biznes.

Niestety

• 5 6

• Wy jesteście jacyś porąbani, no naprawdę szkoda słów.

• 6 4

• (2)

Jutro na meczy oldbojów byli piłkarze Arki i Bałtyku pokażą co to znaczy szacunek dla przeciwników i tradycja. Pozdrawiam wszystkich kibiców w Gdyni którzy nie są pryszczatymi szalikowcami. Polecam przybycie na mecz i kulturalne kibicowanie obu drużynom.