Szczęśliwa ręka trenera Wilczyńskiego

8 lipca 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Juniorzy młodsi Arki wygrali na inaugurację turnieju finałowego mistrzostw Polski. Gdyńscy piłkarze pokonali Zagłębie Lubin 2:1 (0:0). W piątek kolejnym rywalem podopiecznych Roberta Wilczyńskiego będzie UKP Zielona Góra, który to zespół w pierwszej kolejce zanotował porażkę

.

Po wygraniu ligi Pomorze, a następnie wyeliminowaniu Gwarka Zabrze i Stali Mielec żółto-niebiescy są w gronie czterech najlepszych drużyn w kraju do lat 17. Na boiskach Łodzi i Zgierza każdy gra z każdym. Suma punktów wyłoni medalistów. Dla jednej drużyny zabraknie miejsca na podium.

Arka na inaugurację wygrała z Zagłębiem 2:1. Wszystkie gole padły po przerwie. Wynik otworzył Nikolas Drzewiecki w 50. minucie. Lubinianie wyrównali cztery minuty później po trafieniu Kamila Pisklaka. Trzy punkty naszej drużynie zapewnił gol zdobyty w 70. minucie przez Filipa Potoka. Co ciekawe szkoleniowiec miał szczęśliwą rękę do zmian, gdyż obie bramki strzelili rezerwowi.

ARKA: Szromnik - Kiernozek, Żołnierewicz. Krause, Haberka - Brzuzy, Paprocki, Szwoch, Mokwa - Róg, Dąbrowski oraz Drzewiecki, Patok, Cenar, Głuch.

W piątek o godzinie 11.00 w Zgierzu Arka zmierzy się UKP Zielona Góra, który na inaugurację przegrał z UKS SMS Łódź 1:2. Sukces w tym spotkaniu może gdynianom zapewnić co najmniej srebrny medal.

Niestety, żółto-niebiescy znów nie będą mogli zagrać w pełnym składzie. Co prawda po przymusowej pauzie wraca do gry Adam Bębenek, ale tym razem za nadmiar kartek od jednego spotkania odsunięty został Mateusz Dąbrowski.