Stal za twarda dla szczypiornistów Arki Gdynia. 72 bramki w Mielcu

Arka Gdynia - ręczna m.

Kelian Janikowski był najlepszym strzelcem Arki w Mielcu.
Kelian Janikowski był najlepszym strzelcem Arki w Mielcu. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Arki Gdynia przegrali na wyjeździe ze Stalą Mielec 32:40 (16:20). Strzelecki festiwal przyniósł sporo emocji, bo jeszcze na 9 minut przed końcem spotkania podopieczni Dawida NilssonaAdama Lisiewicza przegrywali zaledwie różnicą dwóch bramek. Nie wykorzystali jednak okazji, aby opuścić ostatnie miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Stal: Wiśniewski, Lipka - Wilk 2, Krępa 5, Janyst 4, Wypych 5, Skuciński 1, Mochocki 3, Miedziński 1, Grzegorek 2, Sarajlić 5, Kowalczyk 3, Cuzić 1, Krupa 5, Ćwięka 3

ARKA: Zimakowski, Pieńczewski - Ćwikliński 2, Jasowicz 1, Przysiek 6, Kamyszek 4, Souza 3, Czaja, Jamioł, Lisiewicz 4, Janikowski 7, Rychlewski, Klapka, Mollino da Silva 5

Gdyńscy szczypiorniści po tym jak odnieśli pierwsze zwycięstwo w Superlidze, mogli pójść za ciosem i opuścić ostatnią lokatę w tabeli. Udałoby się gdyby wygrali w Mielcu, ale Stal od początku pokazywała, że wcale nie zamierza dać się wyprzedzić. Po trzech bramkach z rzędu dla gospodarzy, w 8. minucie było 7:4 dla mielczan.

PRZYPOMNIJ SOBIE PIERWSZĄ WYGRANĄ ARKI W SUPERLIDZE

Arka goniła rywali i nie dawała im odskoczyć dalej niż na 4 bramki. Obie drużyny poszły na efektowną wymianę ciosów i już do przerwy piłka wpadła do siatki aż 36 razy. Zaraz po zmianie stron Stal nieznacznie powiększyła przewagę, ale dwie bramki dobrze dysponowanego Keliana Janikowskiego pozwoliły gościom pozostać w grze o wygraną.

Na niespełna kwadrans przed końcem, po dwóch z rzędu bramkach Roberta Kamyszka, Arka zbliżyła się do rywali na 25:26. Niestety, mimo ambitnej postawy, lepiej już nie było. Ostatnie 8 minut gry należało do mielczan, którzy zanotowali serię pięciu a następnie trzech trafień.

Spotkanie przysporzyło wielu emocji, gdyż kibice zobaczyli aż 72 bramki. To jednak marne pocieszenie dla gdynian, którzy po efektownej pogoni znów zepsuli końcówkę spotkania i pozostali na ostatniej lokacie w ligowej tabeli.