Szczypiorniści Arki Gdynia przegrali w Lubinie

Marta
9 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Szczypiorniści Arki po dwóch wyjazdach na początek ligi nie mają jeszcze punktu na swoim koncie Szczypiorniści Arki po dwóch wyjazdach na początek ligi nie mają jeszcze punktu na swoim koncie

Piłkarze ręczni Arki Gdynia w drugiej ligowej kolejce ponownie zagrali na wyjeździe i znów wracają na tarczy. Tym razem przegrali z Zagłębiem Lubin 27:38 (15:19). To nie najlepszy prognosty przed inauguracją we własnej hali. 11 września o godzinie 18 starcie z mistrzami Polski - Vive Kielce.

ZAGŁĘBIE: Skrzyniarz, Małecki - Marciniak 8, Moryń 7, Dudkowski 5, Dawydzik 4, Mrozowicz 4, Sroczyk 3, Stankiewicz 3, Gębala 1, Kużdeba 1, Pawlaczyk 1, Szymyślik 1, Kupiec.

ARKA: Zimakowski, Pieńczewski - Mollino da Silva 7, Janikowski 6, Przysiek 5, Souza 3, Ćwikliński 2, Jasowicz 1, Lisiewicz 1, Olszewski 1, Rychlewski 1, Jamioł, Kamyszek

PRZECZYTAJ O ZWYCIĘSKIM MECZU PIŁKARZY RĘCZNYCH WYBRZEŻA

Zagłębie, które w pierwszej kolejce przegrała z Azotami Puławy, rozpoczęło od mocnego uderzenia. W 6 minucie było 3:0 dla gospodarzy i trener Dawid Nilsson musiał wziąć przerwę na żądanie. Dopiero po niej pierwszego gola dla Arki strzelił Dawid Przysiek. Gościom inwencji starczyło tylko na jedno trafienie, później było 6:1, a po niespełna kwadransie gry 10:4 dla "Miedziowych". Wówczas trener gdynian wziął czas po raz drugi. Na szczęście tym razem jego wskazówki podziałały lepiej. Arka zaczęła skuteczniej wykańczać swoje akcje trafiali m.in. Anderson Mollino da Silva czy Kelian Janikowski i gościom udało się nieco zniwelować straty do przerwy (19:15 dla Zagłębia)

Taki wynik w szczypiorniaku jest całkowicie do odrobienia w ciągu 30 minut, jednak trzeba zmienić oblicze swojej gry. Tymczasem Arka na otwarcie drugiej odsłony "przyjęła" trzy bramki z rzędu (22:15 w 34 min.). Gdynianie zatrzymali ofensywę gospodarzy m.in. dzięki celnym karnym Dawida Przysieka i z mozołem odrabiali dystans. W 43 minucie po kolejnym golu Mollino da Silvy było tylko 27:24 dla lubinian, ale gdynianom na więcej nie starczyło już sił.

Rywale szybko zdobyli trzy bramki z rzędu (30:24 w 48 min.) i po chwili wyrównanej gry zdominowali całkowicie końcówkę meczu, ostatnie 6 minut gry wygrywając 5:0. Piłkarze ręczni Arki po dwóch meczach nadal mają zerowy bilans, ale przypomnijmy, że ligę otworzyli dwoma wyjazdami. Już we wtorek natomiast po raz pierwszy w nowym sezonie zagrają o punkty u siebie, jednak o te punkty również będzie bardzo trudno, gdyż rywalem gdynian będzie Vive Kielce.

Wyniki 2 kolejki

• Zagłębie Lubin - ARKA GDYNIA 38:27 (19:15)
  • Piotrkowianin - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 26:27 (15:16)
  • MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 24:22 (16:10)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Gwardia Opole 26:27 (13:17)
  • Azoty Puławy - Energa MKS Kalisz 28:24 (14:10)
  • Orlen Wisła Płock - Stal Mielec 38:22 (20:10)
  • PGE Vive Kielce - Górnik Zabrze 32:23 (14:9)
Marta

Opinie (35) 2 zablokowane

• Ależ sensacja hahaha (1)

napiszcie jak je kiedyś zdobędą ;-)

• 19 2

• Panie Szczurek

Moja noga oraz znajomych nigdy już się nie pojawi na meczu szczypiornistów.Jak można tak zmieniać nazwy klubów? Szczurek zabijasz sport w Gdyni i zniechęcasz normalnych kibiców.

• 3 1

• Lech Ramczykowski zacznij pan traktować zawodników jak ludzi a nie jak psów (1)

• 14 1

• Oddać Spójnię do gdańska! Była Spójnia Gdynia teraz Arka za chwilę niekt nie będzie pamiętał, że to Spojnia Gdańsk!

• 12 1

• We wyorek z Kielcami to z dychy nie wyjdziecie!

• 16 2

• Z Kielcami, to lepiej niech nie wychodzą z szatni. Wstydu nie będzie przynajmniej.

• 16 2

• kibic

Nilson myśl człowieku

• 8 0

• Ciekawe kiedy prezes zacznie szanować zawodników:) (1)

• 12 0

• jak wygrają z vive,czyli nigdy.

• 2 0

• wielka arka Gdynia szczurka szoruje dno. (1)

Ta nazwa przynosi pecha.

• 33 1

• To Raczej prezes Ramczykowski przynosi pecha

• 8 4

• (2)

Dlaczego tak mało grają Rychlewicz i kamyszek przecież poprzednim sezonie byli wiodącymi zawodnikami.Nelson kierunek Brazylia jeszcze dwóch ściągnąć wtedy będziesz boski fr....cu