TLB Futsal 2004

Tomasz Łunkiewicz
27 kwietnia 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Rozpoczęła się runda rewanżowa rozgrywek Futsal 2004 w Trójmiejskiej Lidze Biznesu. Spotkania siódmej kolejki zakończyły się wygranymi faworytów, ale emocji nie brakowało. Patronat medialny nad rywalizacją sprawuje "Głos Wybrzeża".

Jako pierwsi na parkiet Zespołu Szkół Morskich w Nowym Porcie, podobnie jak na inaugurację pierwszej rundy, wyszli gracze Ateny i Głosu Wybrzeża. Spotkanie było bardzo zacięte. Do przerwy obie drużyny zdobyły solidarnie po trzy bramki. W drugiej połowie dziennikarze pierwsi strzelili gola i skutecznie odpierali ataki rywali. W końcówce zawodnicy występujący pod szyldem naszej gazety wykorzystali swoje doświadczenie i dwiema kolejnymi bramkami przypieczętowali czwartą wygraną w rozgrywkach.

W drugim meczu Grupa Lotos zmierzyła się z Radiem Gdańsk. Nafciarze pierwsi trafili do siatki, ale na przerwę z przewagą jednej bramki schodzili radiowcy. Oba gole uzyskali w ostatniej minucie tej części. Druga odsłona była równie ciekawa. Grupa Lotos zdołała doprowadzić do wyrównania. Później bramki strzelali jednak tylko radiowcy.

W kończącym siódmą kolejkę meczu faworytem był Port Lotniczy. Dr. Oetker w pierwszej rundzie nie zdobył punktu i wydawało się, że z liderem jest bez szans. "Doktorzy" zaskoczyli rywali dobrą obroną, z którą zbyt roluźnieni gracze Portu mieli kłopoty. Do przerwy było tylko 3:0 dla faworyta. Jeszcze bardziej zaskakujący przebieg miała druga połowa. Zakończyła się ona zwycięstwem Dr. Oetkera. Porażka z liderem różnicą dwóch bramek to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę dwucyfrówki z pierwszej rundy.

Drugi w tabeli Tiger Pub pauzował.

Atena - Głos Wybrzeża 3:6 (3:3), Jachimek 2, Chmielecki - Sobczak 2, Beszterda, Formela, Argulewicz, Lula; Grupa Lotos - Radio Gdańsk 2:5 (1:2), Czacharowski, Furlepa - Walewski 3, Chomicki, Bogdański; Port Lotniczy - Dr. Oetker 4:2 (3:0), Letniowski 3, Broner - Potrykus 2.

1. Port Lotniczy 7 19 67-20
2. Tiger Pub 6 14 43-24
3. Głos Wybrzeża 7 13 41-31
4. Radio Gdańsk 7 13 37-35
5. Grupa Lotos 7 7 26-38
6. Atena 7 3 19-45
7. Dr. Oetker 7 0 20-60